księżniczka Haya co robi
Fot. Samir Hussein/WireImage
o tym się mówi

Uciekła pod osłoną nocy i oskarżyła go o przemoc. Co dziś robi była żona szejka Dubaju?

Tak wygląda teraz życie księżniczki Hai!

Gabriela Czernecka 23 lipca 2021 15:44
księżniczka Haya co robi
Fot. Samir Hussein/WireImage

Pod osłoną nocy uciekła z dwójką dzieci do Anglii. Wszystkie media podawały informację o jej rozwodzie z szejkiem Dubaju. Przez ponad rok toczyła się zacięta batalia sądowa o przyznanie praw do opieki nad Jalilą i Zayedem. W końcu sprawa zakończyla się na korzyść księżniczki. Wyrok zapadł w ubiegłym roku. Co dziś robi księżniczka Haya? 

księżniczka Haya - co dziś robi była żona szejka Dubaju?

Przez piętnaście lat była żoną władcy Dubaju. Wydawałoby się, że wiedzie bajkowe życie. Urodziła mu syna i córkę, reprezentowała swój kraj na arenie międzynarodowej, miała okazję poznawać przedstawicieli innych królewskich rodów. „Nikt nie może wpakować nas do klatki, bo wszystkie urodziłyśmy się wolne”, powiedziała księżniczka Haya w jednym z wywiadów.

Zobacz: Jej brawurowa ucieczka ze złotej klatki męża tyrana poruszyła świat!

księżniczka Haya usmiech
Fot. Chris Jackson/Getty Images)

Jako pierwsza Arabka została Ambasadorką Dobrej Woli ONZ. Poświęciła się działalności charytatywnej. Walczyła z głodem i skutkami wojny. Ale jak się okazało w Zjednoczonych Emiratach Arabskich były to jedynie pozory. Księżniczka Haya bint al-Husajn, jedna z pięciu (według innych źródeł sześciu) żon szejka ibn Raszida al-Maktuma, jednego z najpotężniejszych ludzi na Bliskim Wschodzie, którego majątek szacuje się na 16 miliardów dolarów, boleśnie się o tym przekonała. Z dnia na dzień stała się najsłynniejszą księżniczką, która zdecydowała się uciec od królewskiego życia. 

Księżniczka Haya bint Al-Husajn uciekła od męża 

Księżniczka Haya zdecydowała się uciec od swojego męża po tym, jak dowiedziała się, że dwie jego córki z innego małżeństwa postanowiły się wyrwać spod jego władzy. Obie zostały jednak odnalezione i od tego czasu nikt ich nie widział. Według informacji brytyjskich dziennikarzy Haya dowiedziała się, co zrobił swoim córkom, i dlatego podjęła decyzję o ucieczce.

Zobacz: Księżniczka Haya wzięła udział w ostatniej rozprawie rozwodowej z emirem Dubaju

księżniczka Haya mąż
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images

Pod osłoną nocy uciekła do Londynu, gdzie po kilku tygodniach rozpoczął się proces rozwodowy i ustalenie praw rodzicielskich. Sprawa miesiącami toczyła się w brytyjskim sądzie. Natychmiast po ucieczce wystąpiła o zakaz prześladowania. Jej przyrodni brat, król Jordanii Abdullah II pospieszył jej z pomocą. Mianował ją zastępczynią szefa Ambasady Jordanii w Londynie, przyznając jej jednocześnie immunitet i ochronę zgodnie z konwencją genewską. Uciekając Haya pogwałciła obowiązujące w Dubaju tradycje. Emir nie wybacza takiej zniewagi i oficjalnie przeklął żonę.

Zobacz również: Księżniczka Haya wygląda na ostatnich zdjęciach na zmartwioną... Co się stało?

Dodatkowo oskarżył ją o zdradę, romans z ochroniarzem i ogłosił, że go okradła. Plotka o romansie nie ma żadnych podstaw, ale po ucieczce Hai wszelki słuch o ochroniarzu zaginął. Szejk Dubaju przede wszystkim używał argumentu zdrady, z kolei księżniczka zarzuciła mężowi przemoc domową i zatajanie przed nią informacji o swoich córkach.Najważniejsza batalia sądowa toczyła się miedzy nimi o prawa do opieki nad dziećmi - Jalilą i Zayedem. Dopiero w marcu 2020 roku zapadł wyrok, który mówił, że księżniczka Haya wraz z dziećmi może pozostać w Londynie. 

Co dziś robi księzniczka Haya?

Dziś księżniczka Haya układa sobie życie z dala od Dubaju. Obecnie mieszka w Londynie w okolicach pałacu Kensington, choć niektóre źródła podają, że wynajęła apartament w samym pałacu. Nie wiadomo, czy pozostaje singielką lub czy jej romans z ochroniarzem w ogóle miał miejsce. Priorytetem jest dla niej teraz na nowo ułożenie sobie życia oraz zadbanie o dobro dzieci. Rzadko udziela się w mediach społecznościowych, ale co jakiś czas zamieszcza tam posty. Jednym z nich były ostatnio życzenia dla współwyznawców z okazji Id al-Adhy, czyli najważniejszego święta muzułmańskiego. To jej pierwszy wpis od trzech miesięcy. Wygląda na to, że księżniczka Haya nie zamierza wieść życia w świetle reflektorów.  

księżniczka Haya portret
Fot. Vladimir Rys/Bongarts/Getty Images

księżniczka Haya co robi
Fot. Samir Hussein/WireImage

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?