księżniczka Haya co robi
Fot. Samir Hussein/WireImage
o tym się mówi

Uciekła pod osłoną nocy i oskarżyła go o przemoc. Co dziś robi była żona szejka Dubaju?

Tak wygląda teraz życie księżniczki Hai!

Gabriela Czernecka 8 kwietnia 2022 14:44
księżniczka Haya co robi
Fot. Samir Hussein/WireImage

Uciekła z dwójką dzieci do Anglii pod osłoną nocy. We wszystkich mediach pojawiały się informacje o jej rozwodzie z szejkiem Dubaju, a przez ponad rok toczyła się zacięta walka sądowa o przyznanie praw do opieki nad pociechami: Jalilą i Zayedem. Ostatecznie batalia zakończyła się na korzyść księżniczki Hai. Wyrok zapadł w 2020 roku. Jak dzisiaj wygląda jej życie?

księżniczka Haya - co dziś robi była żona szejka Dubaju?

Przez piętnaście lat była żoną władcy Dubaju. Wydawałoby się, że wiedzie bajkowe życie. Urodziła mu syna i córkę, reprezentowała swój kraj na arenie międzynarodowej, miała okazję poznawać przedstawicieli innych królewskich rodów. „Nikt nie może wpakować nas do klatki, bo wszystkie urodziłyśmy się wolne”, powiedziała księżniczka Haya w jednym z wywiadów.

Zobacz także: Alkohol, zdrady i ukrywanie prawdziwej orientacji. Mroczne oblicze małżeństwa Karola i Camilli

księżniczka Haya usmiech
Fot. Chris Jackson/Getty Images)

Jako pierwsza Arabka została Ambasadorką Dobrej Woli ONZ. Poświęciła się działalności charytatywnej. Walczyła z głodem i skutkami wojny. Ale – jak się okazało – w Zjednoczonych Emiratach Arabskich były to jedynie pozory. Księżniczka Haya bint al-Husajn, jedna z pięciu (według innych źródeł sześciu) żon szejka ibn Raszida al-Maktuma, jednego z najpotężniejszych ludzi na Bliskim Wschodzie, którego majątek szacuje się na 16 miliardów dolarów, boleśnie się o tym przekonała. Z dnia na dzień stała się najsłynniejszą księżniczką, która zdecydowała się uciec od królewskiego życia. 

Zobacz także: Fotograf zrobił zdjęcie Elżbiecie II wchodzącej do kaplicy. W ten sposób naraził się monarchii

Księżniczka Haya bint Al-Husajn uciekła od męża 

Księżniczka Haya zdecydowała się uciec od swojego męża po tym, jak dowiedziała się, że dwie jego córki z innego małżeństwa postanowiły się wyrwać spod jego władzy. Obie zostały jednak odnalezione i od tego czasu nikt ich nie widział. Według informacji brytyjskich dziennikarzy Haya dowiedziała się, co zrobił swoim córkom, i dlatego podjęła decyzję o ucieczce.

Zobacz: Księżniczka Haya wzięła udział w ostatniej rozprawie rozwodowej z emirem Dubaju

księżniczka Haya mąż
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images

Pod osłoną nocy uciekła do Londynu, gdzie po kilku tygodniach rozpoczął się proces rozwodowy i ustalenie praw rodzicielskich. Sprawa miesiącami toczyła się w brytyjskim sądzie. Natychmiast po ucieczce wystąpiła o zakaz zbliżania się. Jej przyrodni brat, król Jordanii Abdullah II pospieszył jej z pomocą. Mianował ją zastępczynią szefa Ambasady Jordanii w Londynie, przyznając jej jednocześnie immunitet i ochronę zgodnie z konwencją genewską. Uciekając Haya pogwałciła obowiązujące w Dubaju tradycje. Emir nie wybacza takiej zniewagi i oficjalnie przeklął żonę.

Zobacz również: Księżniczka Haya wygląda na ostatnich zdjęciach na zmartwioną... Co się stało?

Dodatkowo oskarżył ją o zdradę, romans z ochroniarzem i ogłosił, że go okradła. Plotka o romansie nie ma żadnych podstaw, ale po ucieczce Hai wszelki słuch o ochroniarzu zaginął. Szejk Dubaju przede wszystkim używał argumentu zdrady, z kolei księżniczka zarzuciła mężowi przemoc domową i zatajanie przed nią informacji o swoich córkach. Najważniejsza batalia sądowa toczyła się miedzy nimi o prawa do opieki nad dziećmi - Jalilą i Zayedem. Dopiero w marcu 2020 roku zapadł wyrok, który mówił, że księżniczka Haya wraz z dziećmi może pozostać w Londynie. 

Co dziś robi księzniczka Haya?

Dziś księżniczka Haya układa sobie życie z dala od Dubaju. Obecnie mieszka w Londynie w okolicach pałacu Kensington, choć niektóre źródła podają, że wynajęła apartament w samym pałacu. Nie wiadomo, czy pozostaje singielką lub czy jej romans z ochroniarzem w ogóle miał miejsce. Priorytetem jest dla niej teraz na nowo ułożenie sobie życia oraz zadbanie o dobro dzieci. Rzadko udziela się w mediach społecznościowych, ale co jakiś czas zamieszcza tam posty. Jednym z nich były jesienią życzenia dla współwyznawców z okazji Id al-Adhy, czyli najważniejszego święta muzułmańskiego. Był to jej pierwszy wpis od trzech miesięcy. Wygląda na to, że księżniczka Haya nie zamierza wieść życia w świetle reflektorów.  

Czytaj również: Trafił go piorun i przeżył, zmarł przez przeziębienie. Oto ciekawostki z życia Władysława Jagiełły

księżniczka Haya portret
Fot. Vladimir Rys/Bongarts/Getty Images

księżniczka Haya co robi
Fot. Samir Hussein/WireImage

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.