Księżniczka HAYA
Fot. Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

Księżniczka Haya wygląda na ostatnich zdjęciach na zmartwioną... Co się stało?

Trwa walka 45-latki o dzieci. Sąd podjął dziś przełomową decyzję...

Rafał Kowalski 26 lutego 2020 18:57
Księżniczka HAYA
Fot. Getty Images

Od jesieni zeszłego roku w Londynie toczy się spór pomiędzy dubajską księżniczką Hayą a jej mężem Mohammedem bin Rashid al-Maktoumem. O 45-latce stało się głośno, kiedy w lipcu 2019 roku zabrała ona dwójkę dzieci i uciekła od emira Dubaju. Udała się do Niemiec, a później do Londynu, gdzie otrzymała ochronę i azyl. Złożyła pozew o rozwód z szejkiem, i wniosek o to, aby dzieci pozostały z nią. Walka o pociechy wciąż się toczy. Jest pierwsza decyzja sądu.

Księżniczka Haya bint al-Husajn w londyńskim sądzie. Co postanowiono?

Proces o rozwód i prawa do wychowywania dzieci będzie dla pary o tyle ciężki, że książę Mohammed mieszka w Dubaju, a księżniczka Haya na stałe zamieszkała w Wielkiej Brytanii. Państwa nie tylko dzieli spora odległość geograficzna, ale i kulturowa. Prawo muzułmańskie głosi bowiem, że po rozwodzie każde dziecko powinno trafić pod opiekę ojca. Mohammed bin Rashid al-Maktoum zapowiedział już, że córka i syn wrócą wraz z nim do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Świadkowie procesu donosili nie raz, że na jednej z rozpraw rozpraw Haya Bint al-Hussein zwróciła się do sądu o szczególną ochronę nastoletniej córki. Kobieta chce ją uratować przed wymuszonym małżeństwem, zaplanowanym przez emira Dubaju.

Na wykonanych dziś zdjęciach księżniczki Hayi, można zaobserwować na jej twarzy zmęczenie i smutek. 45-latce towarzyszyła w sądzie Fiona Shackleton – prawniczka, która reprezentowała księcia Karola podczas rozwodu z księżną Dianą. Emocje wymalowane na twarzy mogą być związane z decyzją sądu, który według Daily Mail zdecydował o wyłączeniu jawności procesu. Na tej samej rozprawie odczytano bowiem oświadczenie prawnika emira Dubaju, który nie zgadza się na mówienie publiczne o opinii wydanej przez urzędnika brytyjskiego sir Andrew McFarlane'a.

Do tej pory wiele informacji dostawało się do mediów. Mowa na przykład o statusie non-molestation, który został przyznany księżniczce Hayi. Oznacza to, że 45-latka mogła być ofiarą przemocy domowej, a jej mąż – oprawca - ma do niej zakaz zbliżania się.

Wszystko wskazuje na to, że nieprędko będziemy świadkami końca tej sądowej batalii… 

Księżniczka HAYA
Fot. Getty Images

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.