Głos w sprawie zabrał pałac Kensington

Konrad Szczęsny 1 kwietnia 2021 14:43

Stan zdrowia członków brytyjskiej rodziny królewskiej to sprawa wagi państwowej. Przedstawiciele monarchii niechętnie informują o tym, co dolega królowej, jej dzieciom, wnukom oraz ich małżonkom. Zdarzają się sytuacje, w których zostają zmuszeni do ujawnienia intymnych szczegółów związanych ze zdrowiem książąt. Tak też stało się, gdy pałac Kensington oficjalnie potwierdził, że księżna Kate przeszła poważną operację.

Księżna Kate przeszła poważną operację – historia blizny na jej głowie

Choć zazwyczaj udaje jej się maskować ten szczegół umiejętnie upiętymi włosami czy nakryciami głowy, to  już w trakcie jednego z pierwszych oficjalnych wyjść księżnej w 2011 roku media i fani brytyjskiej rodziny królewskiej dopatrzyli się na jej głowie długiej, kilkucentymetrowej pionowej blizny.

Zobacz też: Księżna Kate jest wyczerpana? Tak skandal z Meghan i Harrym odbił się na jej wyglądzie...

Od tamtej pory ślad budzi ogromne zainteresowanie. Niektórzy gorączkowo starają się odnaleźć przyczynę osobliwego szczegółu w wyglądzie żony księcia Williama. Zaczęto również zastanawiać się, czy przypadkiem znamię nie mówi o stanie zdrowia następczyni tronu czy było też pamiątką z niegroźnego incydentu z udziałem księżnej.

Spekulowano nawet, że księżna Kate musiała przejść operację w natychmiastowym trybie, czego dowodem jest właśnie owa blizna.

Więcej na temat rodziny królewskiej znajdziecie w naszej grupie na Facebooku: link tutaj>>

W końcu głos w sprawie zabrał sam pałac Kensington.

Pałac Kensington o bliźnie księżnej Kate

Kiedy plotki i spekulacje zaczęły przybierać na sile, postanowiono wydać oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Przedstawiciele brytyjskiej monarchii poinformowali wtedy dosyć lakonicznie, że „blizna jest związana z operacją z dzieciństwa”, którą przeszła księżna Kate. Nie chcieli jednak odpowiedzieć na pytania dziennikarzy, o jaki zabieg chodziło, podkreślając, że to „sprawa prywatna”.

Sprawdź też: Księżna Kate wydaje książkę! Fragment trafił do sieci

Jak podają informatorzy zagranicznych mediów, zabieg był poważny, jednak nie wiadomo, z jakiego powodu żona księcia Williama musiała się mu poddać.

Z drugiej strony o opinię zapytano Johna Scurra, chirurga ze szpitala Lister w Londynie. „Naprawdę wątpię, że stan zdrowia był poważny. Powiedziałbym, że blizna jest wynikiem wady tętniczo-żylnej, która została usunięta”, stwierdził sceptycznie w rozmowie z Daily Mail. 

Jaka jest prawda? Tego się póki co nie dowiemy. W galerii zobaczysz zdjęcia blizny na głowie księżnej Kate  

1/5
Księżna Kate, książę William
Copyright @East News
1/5

Księżna Kate maskuje zazwyczaj kilkucentymetrową pionową bliznę na głowie umiejętnie upiętymi włosami.

2/5
Księżna Kate
Copyright @East News
2/5

Niestety, od czasu do czasu fryzura księżnej Kate odsłania jednak znamię.

3/5
Tajemnica blizny na głowie księżnej Kate. Głos zabrał sam pałac Kensington
Copyright @Getty Images
3/5

Po raz pierwszy fani brytyjskiej monarchii zauważyli bliznę na głowie księżnej Kate (blisko linii włosów i skroni) w październiku 2011 roku na balu charytatywnym. Było to jedno z jej pierwszych oficjalnych wyjść.

4/5
Tajemnica blizny na głowie księżnej Kate. Głos zabrał sam pałac Kensington
Copyright @Getty Images
4/5

Od tamtej pory trwały spekulacje na temat tego, skąd na głowie księżnej Kate wzięła się tak duża blizna.

5/5
Księżna Kate dla Vogue
Copyright @Vogue/Josh Olins
5/5

Pałac Kensington rozwiał wątpliwości i zdradził, że blizna na głowie księżnej Kate to efekt operacji, którą przeszła w dzieciństwie. Więcej jednak nie chciał ujawnić podkreślając, że to „sprawa prywatna”.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?