Księżna Kate 2021
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Kate jest wyczerpana? Tak skandal z Meghan i Harrym odbił się na jej wyglądzie...

Co dolega księżnej Cambridge?

Gabriela Czernecka 25 marca 2021 15:49
Księżna Kate 2021
Fot. Getty Images

Co się dzieje z księżną Kate? Według brytyjskich mediów żona księcia Williama przeżywa teraz ciężkie chwile. Słowa, jakie padły z ust Meghan w trakcie wywiadu miały mocno odbić się na jej zdrowiu. Co dolega księżnej Kate? Poznajcie szczegóły.

Co dzieje się z księżną Kate?

„Księżna Kate jest u kresu wytrzymałości”, pisze wprost jeden z brytyjskich tabloidów. Odkąd światło dzienne ujrzał wywiad Meghan i Harry’ego dla Oprah Winfrey, wciąż rodzi się masa pytań. Wszyscy zastanawiają się, kogo książęca para Sussex miała na myśli, mówiąc o rasizmie w rodzinie królewskiej, co przyczyniło się do bezpośredniego konfliktu Williama z Harrym i dlaczego Kate i Meghan nie mogły dojść do porozumienia. Według brytyjskiej prasy księżna Kate nie radzi sobie z tym, że znalazła się w centrum wydarzeń. 

ZobaczMeghan w wywiadzie upokorzyła księżną Kate! Skłamała na temat ich relacji?

Liczne oskarżenia i masa domysłów sprawiła, że księżna Kate nie czuje się najlepiej. Według prasy, wygląda na zmęczoną, bladą, a na jej twarzy rzadko gości uśmiech. Faktycznie podczas ostatnich wyjść dało się zauważyć, że księżna nie pała optymizmem, jak było to dotychczas. „Jest wyczerpana trzymaniem rodziny razem w obliczu całego tego dramatu”, pisze wprost jeden z tabloidów. Już po rezygnacji Sussexów z pełnienia królewskich funkcji media podawały, że na barki Kate i Williama spadło jeszcze więcej obowiązków.

I gdy w przypadku Williama była to naturalna kolej rzeczy, w końcu jest następcą tronu, o tyle dla księżnej Kate nie było to łatwe zadanie. Przede wszystkim dla Kate priorytetem są dzieci, które stara się wychowywać przy pomocy niani, a nie wyręczając się nią. To sprawia, że pogodzenie życia prywatnego, czyli opieka i wychowanie trójki mały dzieci z „zawodowym”, które wymaga od niej ciągłego uśmiechu i udawania, że wszystko jest w porządku, z pewnością nie jest takie proste.

Kate zrezygnuje z królewskich obowiązków?

Podobno Kate tak bardzo zabolało ujawnianie prywatnych szczegółów rozmowy z Meghan, że po raz pierwszy myślała, by odwołać swoje wystąpienie w szkole we wschodnim Londynie. W końcu jednak pojawiła się w placówce, ale w towarzystwie księcia Williama, który postanowił w ostatniej chwili do niej dołączyć. Chciał chronić żonę przed atakami dziennikarzy i wszelkimi pytaniami, jakie mogłyby paść w jej stronę i udzielić jej wsparcia w tym trudnym czasie. Kate pojawiła się więc na terenie szkoły, a uwagę od swego smutku próbowała odwrócić stylizacją. I udało się - cała Wielka Brytania znów zachwyciła się jej różowym płaszczem. Najbardziej obawiała się jednak spotkania z prasą. 

Księżna Kate anoreksja
Fot. Getty Images

Niewielu zwróciło na to uwagę, ale właśnie wtedy pomoc księcia Williama okazała się być nieoceniona. Przechodząc koło dziennikarzy, książę William osłonił Kate swoim ciałem, odwracając od niej uwagę prasy. To właśnie podczas tej wizyty William odparł do zgromadzonych dziennikarzy: „Zapewniam, że nie jesteśmy rodziną rasistów”. 

Choć księżna Kate długo stosowała praktykę Elżbiety II, stosując się do jej słynnego powiedzenia „Nigdy nie narzekaj, nigdy się nie tłumacz”, to jej cierpliwość też ma granice. Według The Globe księżna podjęła decyzję o udzieleniu wywiadu i opowiedzeniu własnej wersji wydarzeń. Królowa i książę Karol mieli odradzać Kate takie zachowanie twierdząc, że będzie to niepotrzebny zabieg, który znów sprawi, że rodzina królewska pojawi się na pierwszych stronach gazet i niestety znów w niepochlebnym kontekście.

Zobacz równieżTak księżna Kate planuje zemścić się na Meghan! Jej decyzja mocno namiesza w mediach...

Kate jednak ma dość mówienia o niej w złym kontekście i chce jasno przedstawić to, jak faktycznie wyglądały jej relacje z Meghan. Podobno jej zdaniem drobne spięcie z Meghan przed ślubem Sussexów miało wyglądać kompletnie inaczej. Na razie jednak póki nie uzyska zgody monarchini musi pogodzić się z sytuacją i milczeć. Nic dziwnego, że na jej twarzy nie gości uśmiech...  

Księżna Kate smutna
Fot. Getty Images

Kate i Meghan konflikt
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…