księżna Kate, księżna Meghan
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Tak księżna Kate planuje zemścić się na Meghan! Jej decyzja mocno namiesza w mediach...

Księżna Cambridge szykuje „walkę na słowa”?

Gabriela Czernecka 19 marca 2021 13:49
księżna Kate, księżna Meghan
Fot. Getty Images

Księżna Kate zemści się na księżnej Meghan za wywiad u Oprah? Taka informacja pojawiła się dziś w brytyjskiej prasie. Według jednego z magazynów, księżna Cambridge nie zamierza pozostawić oskarżeń Sussexów bez komentarza. Żona księcia Williama słynie z tego, że nie udziela wywiadów i nie komentuje plotek na swój temat, ale wszystko wskazuje na to, że najnowsze doniesienia mocno wyprowadziły ją z równowagi i  planuje zabrać głos, by przedstawić swoją wersję wydarzeń. Poznajcie szczegóły. 

Księżna Kate oburzona wywiadem Meghan i Harry’ego

Wywiad Meghan i Harry’ego u Oprah Winfrey mocno wstrząsnął opinią publiczną i wciąż nie milkną komentarze dotyczące słów, jakie padły podczas rozmowy. Brytyjska rodzina królewska wydała krótkie oświadczenie, w którym stanowczo odniosła się do zarzutów, ale nie spodziewano się, by jakikolwiek członek rodziny zdecydował się osobiście skomentować słowa Meghan i Harry'ego. Nic dziwnego, że gdy książę William zabrał głos, wielu było zdziwionych jego postawą. Zwykle Windsorowie działają zgodnie z zasadą królowej „Nie narzekaj, nigdy się nie tłumacz”, a tymczasem William podczas jednego z publicznych wyjść otwarcie powiedział do dziennikarza: „Nie jesteśmy rodziną rasistów”. Jego zachowanie już wtedy zaskoczyło fanów rodziny królewskiej, którzy zaczęli zastanawiać się, jaki będzie kolejny ruch royalsów. Czy zdecydują się ponownie skomentować wywiad Sussexów? Wygląda na to, że swoje zdanie w tej sprawie postanowiła przedstawić sama księżna Kate! 

Zobacz takżeMeghan w wywiadzie upokorzyła księżną Kate! Skłamała na temat ich relacji?

Mówi się, że księżna mocno przeżyła fakt, że Meghan zdecydowała się ujawnić szczegóły ich kłótni, która choć odbyła się z błahego powodu, była sytuacją prywatną i została załagodzona. Księżna czuła się dotknięta tym, że żona Harry'ego podzieliła się takimi detalami z mediami, pokazując ją w złym świetle. Podobno to właśnie dlatego William towarzyszył ostatnio Kate podczas wystąpienia z ramienia królowej, ponieważ księżna Cambridge obawiała się pytań o Meghan. To wtedy William zabrał głos w sprawie wywiadu.

Wszystko wskazuje jednak na to, że Kate również nie zamierza milczeć. Księżna chce odpowiedzieć na zarzuty Meghan i Harry'ego, by oczyścić swoje imię: „Nigdy nie widziałem Kate tak zdenerwowanej. I wcale się jej nie dziwię... Została wciągnięta w to w ciągu 10 minut wywiadu Meghan i nie była w stanie się obronić. Zwykle przyjmuje podejście królowej „nigdy nie narzekaj, nigdy nie wyjaśniaj”, ale to posunęło się zdecydowanie za daleko”, mówi informator magazynu Woman's Day

Kate i Meghan konflikt
Fot. Getty Images

Przede wszystkim Kate chciałaby zaprezentować swój punkt widzenia co do kłótni, jaka miała miejsce przed ślubem Meghan i Harry'ego. Księżna Sussex w wywiadzie przyznała, że to Kate doprowadziła ją do płaczu, ale „To był naprawdę ciężki tydzień przed ślubem i Kate była z jakiegoś powodu zdenerwowana, ale wzięła winę na siebie, przeprosiła i przysłała mi kwiaty”, wyznała. Zdaniem informatora magazynu, sytuacja nie do końca wyglądała tak, jak przedstawiła ją Meghan, choć rzeczywiście Kate miała brać do siebie pewne rzeczy bardziej personalnie.

Przeczytaj także: Książę Harry w ogniu krytyki. Internauci wypominają mu rasistowską wypowiedź z przeszłości

Mimo to najbardziej dla Kate podobno bolesne jest to, że cała rodzina królewska przedstawiona została jako rasiści i żadne z nich nie może się bronić. Według księżnej przykre jest, że w ogóle ktoś może rzucać takie oskarżenia, a szczególnie martwi ją to, że wielu podejrzewa o to księcia Williama: „Istnieje wiele spekulacji, że był to William i Kate nie zamierza tego tolerować. Chciałaby mieć prawo do odpowiedzi i jasno wyraziła ten zamiar Jej Królewskiej Mości i Karoli, przyprawiając ich o gęsią skórkę”, mówi źródło Women's Day.

Ani królowa, ani następca tronu nie uważają jednak by wywiad Kate o Meghan był to dobry pomysł. Obawiają się bowiem, że wszystko może przerodzić się w „wojnę na słowa”. Kate jednak mocno stoi przy swoim i mówi się, że dla niej jest to wręcz sprawa osobista i „walka o honor”. „Kate chciałaby zabrać głos w imieniu siebie i swojego męża, o którym dziś bezpodstawnie mówi się, że jest rasistą. Chciałaby wykorzystać wywiad, aby podkreślić pracę, którą ona i William wykonali w ramach organizacji charytatywnej Heads Together, która zajmuje się zdrowiem psychicznym, zwłaszcza po tym, jak niepokojąca historia Meghan mogła wywołać u niektórych odbiorców obawy, że mówią o problemie, a nie dostrzegli go w swojej rodzinie. Kate jest bardzo zaniepokojona tym, jakie zniszczenia Sussexowie wyrządzili monarchii po całej pracy, jaką ona i William wykonali, aby ją zmodernizować”, mówi źródło magazynu.

Czy rzeczywiście Kate zdecyduje się przedstawić swoje stanowisko w mediach? Z pewnością byłby to rewolucyjny wywiad, bowiem księżna słynie z tego, że raczej woli stać w cieniu męża niż wypowiadać się publicznie na takie tematy. Pozostaje nam cierpliwie czekać na rozwój sytuacji.  

księżna Kate w różowym płaszczu
Fot. Getty Images

Kate i William 2021
Fot. Getty Images

Wielu szczególnie zwraca w ostatnim czasie uwagę na stylizacje księżnej Kate, która zwykle podobnie do innych członkiń rodziny królewskiej, za ich pośrednictwem próbuje coś przekazać. Dziś mówi się, że w ostatnich dniach jej stylizacje są nieco bardziej nowoczesne - widać zmianę w jej stylu. Zwykle to Meghan nazywano nowoczesną księżną, ale w ciągu kilku ostatnich tygodni Kate rzeczywiście zachwycała kreacjami, które chętnie odwzorowałyby kobiety na całym świecie. Oto elementy garderoby, które zdecydowanie mogłyby znaleźć się w szafie księżnej Kate! 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…