książę Karol płacze po śmierci Filipa
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Karol i Camilla poruszeni gestem poddanych. Te zdjęcia pokazują, jak bardzo kochano księcia Filipa

Książę Filip uczczony przez Brytyjczyków w niezwykły sposób!

Gabriela Czernecka 16 kwietnia 2021 14:55
książę Karol płacze po śmierci Filipa
Fot. Getty Images

Książę Karol i księżna Camilla udali się w czwartek na krótki spacer po ogrodach jednej ze swoich posiadłości. Brytyjczycy masowo składali przez ostatnie dni zmarłemu księciu Filipowi hołd. Wszystkie podarunki przeniesiono na teren Marlborough House. Małżeństwo nie kryło łez wzruszenia. Te zdjęcia pokazują, jak bardzo ceniono księcia Filipa.

Książę Karol i księżna Camilla oglądają kwiaty i listy złożone na cześć księcia Flipa

Tydzień temu w wieku 99 lat zmarł książę Filip. Śmierć męża królowej Elżbiety II poruszyła nie tylko jego rodzinę, ale także Brytyjczyków, którzy od tamtej pory chętnie oddają hołd zmarłemu księciu. Pod niemal każdą królewską posiadłością wciąż pojawiają się kwiaty, listy, drobne prezenty i kartki z kondolencjami. Członkowie rodziny królewskiej również uczcili pamięć o księciu Filipie w niezwykły sposób. W ich social mediach pojawiły się już niepublikowane dotąd zdjęcia, a także intymne wspomnienie na jego temat. Dzięki ich wypowiedziom wiemy, jaki prywatnie był książę Filip. 

PrzeczytajMistrz spektakularnych wpadek i największy hejter, czyli nieznane oblicze księcia Filipa

Książę Karol jako pierwszy upamiętnił swojego ojca.  Przed swoją posiadłością w Highgrove najstarszy syn księcia Filipa wydał oficjalne oświadczenie, w którym ledwo powstrzymywał wzruszenie: „Przede wszystkim chciałem powiedzieć, że mój ojciec przez ostatnie 70 lat pełnił niezwykle oddaną służbę Królowej, mojej rodzinie, krajowi, ale także całej Wspólnocie Narodów. Jak możecie sobie pewnie wyobrazić, moja rodzina i ja ogromnie tęsknimy za moim ojcem. Był bardzo kochaną i cenioną postacią. Mogę sobie tylko wyobrazić, że byłby głęboko poruszony liczbą ludzi, tutaj i na całym świecie, którzy dzielą naszą stratę i nasz smutek”, powiedział łamiącym się głosem książę Karol

Przyznał także, że pewnie jego ojciec były zaskoczony tym, ile ludzi oddaje mu cześć i jak wiele osób go ceniło i dziś okazuje wsparcie całej jego rodzinie. W czwartek w towarzystwie żony księżnej Camilli Karol wybrał się do ogrodów na terenie Marlborough House, gdzie na własne oczy miał okazję zobaczyć, jak wielu Brytyjczyków wspomina księcia Filipa. Przedstawiciele rodziny królewskiej ogłosili, że wszystkie podarunki poddanych pozostawione pod królewskimi posiadłości zostaną przeniesione na tereny ogrodów Marlborough House. Te fotografie naprawdę robią wrażenie.

książę Karol w żałobie
Fot. Getty Images

Karol i Camilla poruszeni gestem poddanych

Poddani królowej zostawili pod posiadłością masę kwiatów, zdjęć, listów z kondolencjami, życzeniami i wspomnieniami. Książę Karol i księżna Camilla powoli i bardzo starannie przejrzeli wszystkie zostawione przez poddanych dary. Nie ukrywali wzruszenia. Parę szczególnie poruszył jeden z podarunków.

książę Karol, księżna Camilla
Fot. Getty Images

Wśród przedmiotów pozostawionych przez poddanych pojawił się zabawkowy model land rovera. To ulubiony samochód księcia Filipa, którym również podczas pogrzebu zostanie przewieziona jego trumna. Zgodnie z wolą księcia Edynburga jego pogrzeb nie będzie miał charakteru państwowego. Uczestniczyć będzie w nim jedynie trzydzieści wybranych osób. Brytyjczyków poinformowano, by tego dnia pozostali w domach i nie gromadzili się pod zamkiem w Windsorze ze względu na pandemię koronawirusa. Ceremonia będzie jednak transmitowana w telewizji. Zobaczcie niezwykle poruszające zdjęcia...  

Zobacz takżeWielka Brytania. Ostatnia wola księcia Filipa. Królowa ujawni szczegóły testamentu?

książę Karol, księżna Camilla w czerni
Fot. Getty Images

książę Karol, księżna Camilla w żałobie
Fot. Getty Images

Książę Karol płacze
Fot. Getty Images

książę Karol, księżna Camilla w żałobie
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.