Krzysztof Krawczyk, Viva! czerwiec 2008
Fot. Szymon Szcześniak/AF PHOTO
POŻEGNANIE

Krzysztof Krawczyk w żałobie! Jego przyjaciel popełnił samobójstwo

Artysta zamieścił w sieci rozrywający serce wpis...

Konrad Szczęsny 30 czerwca 2020 17:14
Krzysztof Krawczyk, Viva! czerwiec 2008
Fot. Szymon Szcześniak/AF PHOTO

To wielki cios dla rodziny i przyjaciół. Robert Kosmala, syn menedżera Krzysztofa Krawczyka, popełnił samobójstwo. Poinformował o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych w sobotę 27 czerwca zrozpaczony ojciec. Andrzej Kosmala ujawnił również dramatyczne kulisy tragedii. W bólu łączy się z nim uwielbiany przez miliony artysta. „Nie przestajemy płakać i modlić się”, napisał poruszony.

Nie żyje Robert Kosmala. Popełnił samobójstwo

Andrzej Kosmala poinformował o tragedii za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zamieścił w sieci wpis, w którym potwierdził, że jego syn, Robert, targnął się na życie. Mężczyzna miał 43 lata. Był bankowcem. W ostatnim czasie zainwestował w kryptowalutę, czyli tzw. bitcoiny. O całą sytuację jego zrozpaczony ojciec obwinia Mateusza Morawieckiego.

„Taki znawca finansów, minister finansów i premier pozwolił na to by oszustwo opanowało nasze finanse!”, zwrócił się do premiera w gorzkich słowach Andrzej Kosmala.

Śmierć Roberta Kosmali przeżywa także Krzysztof Krawczyk. Udostępnił w sieci zdjęcie mężczyzny z czasów, gdy szedł do pierwszej komunii. Łączyła ich wyjątkowa relacja, przyjaźnili się. Artysta znał go od dziecka.

„Tragedia jaka spotkała mojego menedżera Andrzeja Kosmalę odbiera mi głos. Oczywiście Śp. Robert Kosmala to mój Przyjaciel. Byłem jego Wujkiem. Panie daj mu wieczne spoczywanie! Wrócę do tematu,bo wpadliśmy w jakąś pandemię oszustw. A tacy wrażliwi ludzie jak Robert Kosmala nie wytrzymują tego napięcia! Cytuję wpis Andrzeja i choć nie ze wszystkim się zgadzam to go rozumiem, bo czuję jego żal i rozpacz!”, podkreślił poruszony.

Dzień później opublikował ich wspólne zdjęcie. Wpis, którym je opatrzył, rozrywa serce...

„Kochani! Co tam wybory,kiedy ludzie wybierają między życiem a śmiercią.Coraz więcej odbierania sobie życia.Dokonał tego mój Przyjaciel, syn mego menedżera,który od dzieciństwa mówił do mnie Wujek! Żal rozrywa ma duszę i tak tego nie zostawię! Robercie już jesteś w lepszym świecie, ale my nie przestajemy płakać i modlić się o Twoją duszę!”, napisał zrozpaczony.

Kim jest Andrzej Kosmala, menedżer Krzysztofa Krawczyka? Dzieci, życie prywatne

Znają się od 46 lat. Współpracę rozpoczęli rok po tym, jak Krzysztof Krawczyk odszedł z formacji Trubadurzy w 1973 roku. Prywatnie przyjaźnią się i spędzają ze sobą i swoimi rodzinami niemal każdą wolną chwilę. Łączy się niezwykle silna więź. Andrzej Kosmala jest nawet współautorem kilku piosenek artysty.

Prywatnie był żonaty dwa razy. Pierwsza żona mężczyzny, Izabela, zmarła w 2001 roku. Kilka lat później wziął ślub z Katarzyną. Owocem tych relacji jest dwójka dzieci: córka Joanna oraz nieżyjący syn Robert.  

Krzysztof Krawczyk w sesji dla VIVY!, czerwiec 2008:

Krzysztof Krawczyk
Fot. Szymon Szcześniak/AF PHOTO

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.