Krzysztof Kowalewski, Agnieszka Suchora, córka Gabriela Kowalewska, 04.10.2011 rok
Fot. Tomasz Urbanek/East News
POŻEGNANIE

Krzysztof Kowalewski osierocił dwójkę dzieci. Kim są Gabriela i Wiktor?

Z synem przez lata nie miał kontaktu, córka była jego oczkiem w głowie...

Konrad Szczęsny 6 lutego 2021 18:04
Krzysztof Kowalewski, Agnieszka Suchora, córka Gabriela Kowalewska, 04.10.2011 rok
Fot. Tomasz Urbanek/East News

Krzysztof Kowalewski zmarł w sobotę 6. lutego 2021 roku. Miał 83 lata. Wiadomość o jego śmierci potwierdziła najbliższa rodzina. W ostatnich, trudnych latach, aktora wspierała żona Agnieszka Suchora oraz córka Gabriela. Ta ostatnia była oczkiem w głowie sławnego gwiazdora. Z kolei z synem Wiktorem przez lata nie miał kontaktu...

Krzysztof Kowalewski o córce. Kim jest Gabriela Kowalewska?

Żona do końca wspierała go, gdy zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. „Ja nie mam prawa na nic narzekać, bo mnie życie wszystko wynagrodziło moją żoną. Na finiszu trafiło mi się jak ślepej kurze ziarno. Agnieszka Suchora dała mi drugie życie”, podkreślał Krzysztof Kowalewski w ostatnim udzielonym dziennikarzowi „Polityki” wywiadzie.

Chciał walczyć dla niej oraz dla córki Gabrieli, która była owocem jego związku z młodszą o 31 lat aktorką. Uczucie, które ich połączyło, wywołało wówczas duży skandal. Poza różnicą wieku wytykano gwiazdorowi, że do tej pory, przez 21 lat, był związany z Ewą Wiśniewską. Gdy okazało się, że jego nowa wybranka spodziewa się dziecka, ostracyzm przybrał na silne.

Koniec końców miłość jednak zwyciężyła. Krzysztof Kowalewski i Agnieszka Suchora tworzyli zgodną i kochającą się parę. On nazywał ją „prawdziwym mędrcem” oraz osobą „nadzwyczajną”. Ona ze wzruszającym poście na Facebooku zamieszczonym po jego śmierci podkreśliła, że był „Najdroższy. Najwspanialszy. Najczulszy”.

Krzysztof Kowalewski, Agnieszka Suchora, córka Gabriela Kowalewska, 04.10.2011 rok
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News

Krzysztof Kowalewski z żoną Agnieszką Suchorą i córką Gabrielą Kowalewską, pierwsza dekada XXI wieku

Razem wychowywali córkę Gabrielę. Dziewczynka przyszła na świat w 2000 roku. Była dumą i oczkiem w głowie tatusia. Angażował się w jej wychowanie od samego początku. Przewijał, wstawał w nocy, kąpał. Później odrabiał lekcje i poświęcał jej każdą wolną chwilę, dyskutując na wiele różnych tematów. Deklarował, że dzięki drugiemu dziecku odkrył ojcostwo na nowo.

Od czasu do czasu pojawiał się z Gabrielą publicznie. Zabierał ją na oficjalne wyjścia. W wywiadach nie szczędził natomiast ciepłych słów. „Chciałbym jak najdłużej być w pełni sił, żeby zapewnić córce radosne dzieciństwo, a potem dobre życie”, podkreślał. 

Krzysztof Kowalewski, Agnieszka Suchora, córka Gabriela Kowalewska, 29.02.2012 rok
Fot. Tomasz Urbanek/East News

Krzysztof Kowalewski, jego żona Agnieszka Suchora i córka Gabriela Kowalewska, 29.02.2012 rok

Krzysztof Kowalewski, córka Gabriela Kowalewska, 29.02.2012 rok
Fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER

Krzysztof Kowalewski, córka Gabriela Kowalewska, 29.02.2012 rok

Wiktor Kowalewski: kim jest syn Krzysztofa Kowalewskiego? Przez lata nie mieli kontaktu

Agnieszka Suchora jest drugą żoną Krzysztofa Kowalewskiego. Pierwszą była kubańska tancerka Vivian Rodriguez. Niestety, ich małżeństwo przetrwało zaledwie trzy lata. Rozwiedli się, jednak owocem tego związku jest syn Wiktor, którzy przyszedł na świat w 1967 roku. Aktor nie miał z nim kontaktu przez lata. Głównie dlatego, że wówczas wybrał rozwijanie kariery.

„Nie byłem gotowy na bycie ojcem. Tym bardziej że właśnie zaczynało mi się powoli układać w zawodzie. Odnosiłem pierwsze sukcesy. Dziecko się jakoś w tym wszystkim nie mieściło”, zwierzył się w wydanej w 2012 roku autobiografii „Skarpetka w ręku: Krzysztof Kowalewski w garderobie”.

Z czasem jednak zawalczył o relację z synem. A nie było to łatwe, ponieważ Wiktor Kowalewski na co dzień mieszka w Los Angeles. Jest trenerem żeńskiej drużyny piłkarskiej. Świat sportu to jego życie, choć jest także związany z branżą komputerową... Założył również własną rodzinę. Krzysztof Kowalewski był zresztą na jego ślubie.

„Odwiedzamy się. Spędzamy razem wakacje. Poleciałem do Los Angeles na jego ślub. Wiktor ma wiele rozmaitych profesji. Jest trenerem piłkarskiej drużyny żeńskiej. Pracuje również w branży komputerowej. Źle mu się nie powodzi”, zdradzał aktor w rozmowie z „Rewią”. Jak wynikało z innych informacji, Wiktor Kowalewski miał szansę poznać znacznie młodszą przyrodnią siostrą. Zależało na tym zmarłemu ojcu obojga. 

Pierworodne dziecko syna aktora to córka Sacha, która... po dziadku odziedziczyła talent i próbuje podbić świat kinematografii! Kształci się na Ruskin School of Acting. Na dużym ekranie pojawiła się w filmie „Proceder” Michała Węgrzyna.

„Fantastyczna przygoda. Potem byłam na premierze, zwiedzałam Warszawę, bo to przepiękne miasto ze wspaniałą historią. Nie mam jeszcze konkretnych planów, ale chciałabym zagrać ponownie w Polsce. Teraz więcej uwagi poświęcę językowi polskiemu, bo widzę, jak słabo sobie radzę. Wcześniej było lepiej, ponieważ miałam indywidualne lekcje. Chcę do tego wrócić”, deklarowała w rozmowie z tygodnikiem „Na żywo”.

Tak wygląda Sacha Kowalewski, wnuczka Krzysztofa Kowalewskiego:

Opublikowany przez Sachę Kowalewski Czwartek, 4 lipca 2019
Opublikowany przez Sachę Kowalewski Poniedziałek, 31 grudnia 2018

Zapewniła również, że chętnie zrobiłaby film o sławnym dziadku. Miała również pomysł, kto mógłby go zagrać... Jej tata! „Ma wrodzony talent aktorski”, przekonywała. W trakcie wyprawy do Polski Wiktor Kowalewski jej zresztą towarzyszył. Miał również okazję podziwiać swojego tatą na scenie w Teatrze Współczesnym. 

„Był za kulisami w teatrze, odwiedził garderobę. Pan Krzysztof bardzo się wzruszył, a później zdradził, że wiedząc, iż syn jest na widowni, miał pięć razy większą tremę. To chyba wiele między nimi zmieniło”, zdradził w 2019 roku w rozmowie z „Na Żywo” pracownik teatru. 

Sacha Kowalewski polubiła się również z córką zmarłego aktora z drugiego małżeństwa, Gabrielą.  

Dobranoc, panie Sułku. Wspaniały facet, twardy, ocalony z Zagłady.

Opublikowany przez Jana Hartmana Sobota, 6 lutego 2021

Najdroższy Najwspanialszy Najczulszy nie przegrał żadnej walki !

Opublikowany przez Agnieszkę Suchorę Sobota, 6 lutego 2021

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.