Krzysztof Gojdź, VIVA! 2016
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Krzysztof Gojdź ostro odpowiedział na atak Violi Kołakowskiej! 

Chodzi o szczepienie na koronawirusa

Konrad Szczęsny 3 stycznia 2021 15:04
Krzysztof Gojdź, VIVA! 2016
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Ten temat wciąż wywołuje ogromne emocje. Krzysztof Gojdź poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że zaszczepił się przeciwko koronawirusowi. Jego post wywołał burzę. Jedni chwalili lekarza medycyny estetycznej za odwagę i uświadamianie internautów, inni, w tym zadeklarowana koronasceptyczka i antyszczepionkowiec Viola Kołakowska, zdecydowanie go potępiła. Ulubiony lekarz gwiazd odpowiedział jej w ostrych słowach! „Niech wbija kołki w ziemię w nie zajmuje się medycyną”, grzmi.

Krzysztof Gojdź zaszczepił się na koronawirusa. Jego post wywołał burzę

W sobotę 2. stycznia Krzysztof Gojdź opublikował na swoim profilu na Instagramie filmik, dokumentujący szczepienie przeciwko koronawirusowi. Doktor jednoznacznie zadeklarował, że wspiera tę inicjatywę i zaapelował do wszystkich, by nie ulegali tym, którzy do niej zniechęcają na wszelkie możliwe sposoby.

„Nie „górniakujmy”. Słuchajmy się ekspertów. Ja już po i... nie świecę na neonowo. Druga dawka szczepionki czeka na mnie w Miami po 3 tygodniach. Tak! Czuję się już bezpieczniej, wkraczając w Nowy Rok 2021 z odpowiedzialnością i nadzieją na powrót do normalnego świata. Zróbcie to samo!”, podkreślił.

Jego post wywołał lawinę nieprzychylnych komentarzy. Internauci wytykali mu m.in. że jeszcze niedawno pisał, że „współczuje Polakom życia w takim kraju”, inni wprost sugerowali, że to jedynie akcja promocyjna i żadnego szczepienia nie było. Jego post skomentowała m.in. partnerka Tomasza Karolaka. Violetta Kołakowska nie ukrywała przy tym wzburzenia i... obraziła Krzysztofa Gojdzia!

„Kolejna sprzedajna k...a. Bravo! Pytanie! Sól fizjologiczna? Odpowiedz człowieku szczerze ludziom... Przejście na drugą stronę będzie paskudne niestety”, napisała zniesmaczona.

Na odpowiedź lekarza nie trzeba było długo czekać. Zamieścił ją na swoim InstaStories.

„Zaszczepiłem się, bo chcę żyć, bo jestem odpowiedzialnym człowiekiem. Chcę, żeby moja rodzina i znajomi żyli w zdrowiu. Chcecie, to nawalajcie we mnie komentarzami negatywnymi, naprawdę leję na to, bo to Wy będziecie zdychać, powtórzę zdychać, bo to nie jest umieranie”, podkreślił.

I odniósł się bezpośrednio do komentarza Violetty Kołakowskiej.

„Kolejna sprzedajna k...a” to o mnie. Niejaka Viola Kołakowska vel Kołek pisze: „Co sobie wstrzyknąłeś? Sól fizjologiczną? Przejdź na drugą stronę, będzie paskudna niestety”. Tak Violu, dla Ciebie na pewno jeśli załapiesz COVID-19, będziesz zdychać, nie umierać, bo to jest zdychanie. Pomyśl najpierw, co mówisz, jakie głupoty opowiadasz i wstrzyknij sobie trochę komórek mózgowych do tego pustego łba. Pozdrawiam”, zakończył wzburzony.

Krzysztof Gojdź do Violi Kołakowskiej: „Niech wbija kołki w ziemię w nie zajmuje się medycyną”

W rozmowie z serwisem Plejada Krzysztof Gojdź wyjaśnił m.in. dlaczego przeszedł przemianę, jeśli chodzi o podejście do pandemii i koronawirusa (na początku był wobec niej sceptyczny) oraz stwierdził, że nie zamierza wdawać się w dalsze dyskusje z Violettą Kołakowską.

„Ja nie potrafię zniżać się do poziomu takich durnych osób, które nie rozumieją słowa pisanego, badań klinicznych, sytuacji, która teraz jest. Nie ma sensu, żeby wchodzić w polemikę z takimi osobami. Trzeba być faktycznie „tępym jak Kołek”, żeby głosić tego typu poglądy. Nie będę dyskutował z osobą, która nie ma wykształcenia medycznego, która nie ma najmniejszego pojęcia o tym, w jaki sposób przechodzi się chorobę i jakie są powikłania po niej. Byłem na początku sceptyczny, jeżeli chodzi o szczepienia, ale patrząc na całą sytuację, patrząc na moich przyjaciół, znajomych, którzy przeszli tę chorobę lub niestety zmarli, czytając badania kliniczne, zdecydowałem: „tak, trzeba się zaszczepić”, po to, aby ochronić siebie i swoją rodzinę, i aby być odpowiedzialnym społecznie jeżeli chodzi o COVID-19”, stwierdził.

Odniósł się również do teorii spiskowych i fake newsów, powielanych przez wiele osób w sieci.

„Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, patrząc na poglądy Polaków, które wyrażają w sieci, zobaczyłem durnotę, pustotę i cebulactwo, jakie z części polskiego narodu wychodzi. Ludzie słuchają fake newsów, "górniakują" czy też "kołkują", a nie patrzą na ekspertów. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ja znam się na medycynie estetycznej, więc słucham moich przyjaciół, moich znajomych, profesorów, nie tylko z Polski, ale również ze Stanów i tak, zaszczepiłem się, żeby pokazać, że jednak warto to robić”, wyjaśnił.

A co sądzi o poglądach Edyty Górniak, która wprost stwierdziła, że nigdy nie da się zaszczepić i nie pozwoli na to również swojemu synowi Allanowi?

„Niech każdy będzie ekspertem w swojej dziedzinie. Niech Edyta Górniak śpiewa "To nie ja byłam Ewą" nam, a nie aniołom po drugiej stronie, a Pani Kołek wbija kołki w ziemię, a nie zajmuje się medycyną i wirusologią”, podkreślił kąśliwie doktor. 

Przyznał jednocześnie w rozmowie z Plejadą, że po tym, jak opublikował nagranie na InstaStories, otrzymał wiele wiadomości, dotyczących sformułowania „zdychać na COVID-19”. Czy Krzysztof Gojdź żałuje, że go użył?

„Dostałem wiele wiadomości na Instagramie, czy lekarzowi wypada używać sformułowania "zdychać na COVID-19". Tak, wypada, bo umieranie na COVID-19, to jest dokładnie zdychanie. To nie jest umieranie zwykłe, to zdychanie w ciężkich cierpieniach, w samotności i myślę, że tego typu właśnie słowo trzeba wrzucać w społeczeństwo, żeby ono się obudziło i zaczęło słuchać ekspertów, a nie domorosłych kołków czy głoszących gusła pieśniarek”, grzmi.

A czy za zamieszczenie na swoim profilu na Instagramie nagrania ze szczepienia otrzymał wynagrodzenie? Słowa lekarza medycyny estetycznej nie pozostawiają wątpliwości...

„Jestem w grupie 0, bo jestem lekarzem, pierwszą dawkę przyjąłem tutaj, drugą dawkę przyjmę w Miami. Pytanie, czy dostałem pieniądze za promowanie szczepienia? Nie, nie dostałem żadnych pieniędzy, aczkolwiek w jednym z komentarzy napisałem, że dostałem milion dolarów za promocję od firmy Pfizer, którą przeznaczę na leczenie psychiatryczne koronasceptyków. Poczułem, że jako lekarz mam obowiązek zwracania uwagi na szczepienia, po to, aby ludzie zaczęli to robić”, przekonuje.

Czy Viola Kołakowska zdecyduje się odpowiedzieć Krzysztofowi Gojdziowi? Czas pokaże...  

Filmik ze szczepieniem, który Krzysztof Gojdź zamieścił na swoim profilu na Instagramie, wywołał burzę:

Postawę lekarza skrytykowała m.in. partnerka Tomasza Karolaka, Viola Kołakowska:

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.