Krzysztof Jackowski
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Koronawirus to dopiero początek... Co przewidział Krzysztof Jackowski? 

Sytuacja w Polsce nie będzie optymistyczna...

Olga Figaszewska 27 marca 2020 12:10
Krzysztof Jackowski
Fot. East News

Pandemia koronawirusa opanowała prawie cały świat. Statystyki są zatrważające. Mówi się o ponad 500 tysiącach zarażeń. Na chińską chorobę zmarło już prawie 25 tysięcy osób. W Polsce zaostrzono środki bezpieczeństwa, by zapobiec kolejnym zakażeniom i zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Jak po zakończeniu pandemii będzie wyglądała sytuacja w naszym kraju? Skutki mogą być tragiczne. Krzysztof Jackowski niedawno w rozmowie z mediami wyznał, że Polskę czekają trudne czasy. 

Krzysztof Jackowski o skutkach pandemii koronawirusa dla Polski. 

W jednym z wywiadów dla Super Expressu jasnowidz przewidział, że kraj czekają poważne obostrzenia. Podkreślił też, że wirus wkrótce się skończy, a Polsce uda się opanować sytuację. „W moim odczuciu koronawirus jest ostrą grypą o ostrym przebiegu i mam takie odczucie, że ani Warszawa, ani żadne duże miasto nie zostaną zamknięte. Ja mam odczucie, że po 10-15 dniach w Polsce zacznie uspokajać się sytuacja. Oczywiście wirus nie zniknie jednego dnia, ale to zacznie opadać i zacznie się uspokajać”, mówił kilka dni temu. 

Optymistyczne prognozy sugerują, że pandemię uda się pokonać na przełomie maja i czerwca. Teraz Krzysztof Jackowski podkreśla, że czekają nas trudne miesiące. Pandemia koronawirusa negatywnie wpłynie na naszą gospodarkę. Już teraz mówi się o tym, że rynek pracy jest sparaliżowany. Prawdopodobnie ponad połowa przedsiębiorców w ciągu roku zadecyduje o redukcji etatów. Eksperci potwierdzają i informują, pogorszenie koniunktury gospodarczej. Będzie poważniejsza w skutkach niż kryzys sprzed kilkunastu lat. 

„Jeżeli sytuacja zacznie się uspokajać w przeciągu dziesięciu-piętnastu dni, to nie czeka nas wielka recesja.Moim zdaniem przez pandemię gospodarczą duże zmiany mogą nastąpić w przemyśle, w górę mogą również pójść podatki. Najbardziej będziemy to odczuwać jesienią i zimą, może to przypominać sytuację z kryzysem w 2008 roku”, mówił w rozmowie z Super Expressem Krzysztof Jackowski.  


Krzysztof Jackowski
Fot. East News

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.