Fot. ADAM JANKOWSKI / EastNews
Wspomnienie

Krzysztof Cugowski o Romualdzie Lipko. Oddał hołd zmarłemu muzykowi z Budki Suflera

Jego wpis poruszył nie tylko fanów

Marcjanna Maryszewska 7 lutego 2022 09:57
Fot. ADAM JANKOWSKI / EastNews

Minęły już dwa lata od śmierci legendarnego kompozytora Budki Suflera - Romualda Lipko. O przykrej rocznicy nie zapomniał jego przyjaciel, Krzysztof Cugowski… Jego wzruszający wpis doprowadził do łez tysiące fanów. Dziś trudno uwierzyć, że obaj muzycy mogli mieć kiedyś ze sobą konflikt.

Romuald Lipko - wielki kompozytor i twórca hitów

Wierni fani z pewnością będą wiedzieć, że Lipko w swojej karierze stworzył nie tylko hity dla słynnej „Budki Suflera”. Muzyk ma na swoim koncie współpracę z wieloma wielkimi artystami polskiej estrady - wymienić można m.in. Annę Jantar („Nic nie może wiecznie trwać”, „Do żony wróć”, „Układ z życiem”), Urszulę („Dmuchawce latawce wiatr”. „Malinowy król”, „Za twoje zdrowie mała”), Irenę Santor („Jak fart, to fart”, „Jeszcze kochasz mnie”), a nawet Marylę Rodowicz („Tak nam słodko, tak nam gorzko”).

Czytaj także: „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Za ostatni grosz”... Oto największe przeboje Romualda Lipki

Budka Suflera, Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko, Tomasz Zeliszewski
Fot. EAST NEWS
Budka Suflera: Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko, Tomasz Zeliszewski

„Budka Suflera” swoją działalność zakończyła w 2014 roku, a następnie wznowiła ją ponownie - tym razem bez udziału Krzysztofa Cugowskiego, który nie był zadowolony z reaktywacji. Konflikt między nim a Romualdem Lipko wówczas zaostrzył się, a sam Cugowski stwierdził, że między nimi już nigdy nie dojdzie do pojednania.

Szorstkie stosunki między artystami narastały stopniowo. Trzy lata po założeniu grupy Cugowski chciał, aby jego nazwisko wymienione zostało przed nazwą zespołu, co wywołało spięcie w składzie „Budki Suflera”. Ostatecznie wyrzucono go z grupy, jednak powrócił w 1984 roku. Kolejne nieporozumienia miały miejsce, gdy Krzysztof Cugowski zaangażował się w politykę.

Ten konflikt trwał przez wiele lat, do czasu. Niedługo przed odejściem Krzysztof Cugowski odwiedził swojego przyjaciela w szpitalu. Wtedy jeszcze Romualdowi Lipko nie brakowało wiary w to, że wygra walkę o życie, pomimo śmiertelnej choroby.

Spotkałem się z Romkiem we wtorek w szpitalu, z jego inicjatywy. Leżał na łóżku. Pożegnaliśmy się i pogodziliśmy. Niech spoczywa w spokoju” - wyznał Faktowi Cugowski po śmierci kompozytora.

Krzysztof Cugowski wspomina Romualda Lipko

Na Facebooku były muzyk „Budki Suflera” opublikował wpis, w którym oddał hołd swojemu drogiemu przyjacielowi. W krótkie, proste słowa zostało ubranych wiele emocji, które wyciskają łzy i wzruszają, nie tylko wiernych fanów…  

Czytaj także: „Moja żona to nie jest typ zołzy”, mawiał. Oto historia miłości Romualda Lipko i Doroty Lipko

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.