Fot. ADAM JANKOWSKI / EastNews
Wspomnienie

Krzysztof Cugowski o Romualdzie Lipko. Oddał hołd zmarłemu muzykowi z Budki Suflera

Jego wpis poruszył nie tylko fanów

Marcjanna Maryszewska 7 lutego 2022 09:57
Fot. ADAM JANKOWSKI / EastNews

Minęły już dwa lata od śmierci legendarnego kompozytora Budki Suflera - Romualda Lipko. O przykrej rocznicy nie zapomniał jego przyjaciel, Krzysztof Cugowski… Jego wzruszający wpis doprowadził do łez tysiące fanów. Dziś trudno uwierzyć, że obaj muzycy mogli mieć kiedyś ze sobą konflikt.

Romuald Lipko - wielki kompozytor i twórca hitów

Wierni fani z pewnością będą wiedzieć, że Lipko w swojej karierze stworzył nie tylko hity dla słynnej „Budki Suflera”. Muzyk ma na swoim koncie współpracę z wieloma wielkimi artystami polskiej estrady - wymienić można m.in. Annę Jantar („Nic nie może wiecznie trwać”, „Do żony wróć”, „Układ z życiem”), Urszulę („Dmuchawce latawce wiatr”. „Malinowy król”, „Za twoje zdrowie mała”), Irenę Santor („Jak fart, to fart”, „Jeszcze kochasz mnie”), a nawet Marylę Rodowicz („Tak nam słodko, tak nam gorzko”).

Czytaj także: „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Za ostatni grosz”... Oto największe przeboje Romualda Lipki

Budka Suflera, Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko, Tomasz Zeliszewski
Fot. EAST NEWS
Budka Suflera: Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko, Tomasz Zeliszewski

„Budka Suflera” swoją działalność zakończyła w 2014 roku, a następnie wznowiła ją ponownie - tym razem bez udziału Krzysztofa Cugowskiego, który nie był zadowolony z reaktywacji. Konflikt między nim a Romualdem Lipko wówczas zaostrzył się, a sam Cugowski stwierdził, że między nimi już nigdy nie dojdzie do pojednania.

Szorstkie stosunki między artystami narastały stopniowo. Trzy lata po założeniu grupy Cugowski chciał, aby jego nazwisko wymienione zostało przed nazwą zespołu, co wywołało spięcie w składzie „Budki Suflera”. Ostatecznie wyrzucono go z grupy, jednak powrócił w 1984 roku. Kolejne nieporozumienia miały miejsce, gdy Krzysztof Cugowski zaangażował się w politykę.

Ten konflikt trwał przez wiele lat, do czasu. Niedługo przed odejściem Krzysztof Cugowski odwiedził swojego przyjaciela w szpitalu. Wtedy jeszcze Romualdowi Lipko nie brakowało wiary w to, że wygra walkę o życie, pomimo śmiertelnej choroby.

Spotkałem się z Romkiem we wtorek w szpitalu, z jego inicjatywy. Leżał na łóżku. Pożegnaliśmy się i pogodziliśmy. Niech spoczywa w spokoju” - wyznał Faktowi Cugowski po śmierci kompozytora.

Krzysztof Cugowski wspomina Romualda Lipko

Na Facebooku były muzyk „Budki Suflera” opublikował wpis, w którym oddał hołd swojemu drogiemu przyjacielowi. W krótkie, proste słowa zostało ubranych wiele emocji, które wyciskają łzy i wzruszają, nie tylko wiernych fanów…  

Czytaj także: „Moja żona to nie jest typ zołzy”, mawiał. Oto historia miłości Romualda Lipko i Doroty Lipko

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.