Książę William i księżna Kate
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Kryzys w związku Kate i Williama nasila się? W sprawę zaangażowała się sama królowa! 

Czy to koniec ich małżeństwa?

Gabriela Czernecka 4 czerwca 2019 15:23
Książę William i księżna Kate
Fot. East News

Plotki o rozwodzie Kate i Williama z dnia na dzień przybierają na sile. Choć para pojawiła się w poniedziałkowy wieczór na uroczystej kolacji w towarzystwie królowej i Donalda Trumpa, niektóre źródła podają, że nie zamienili ze sobą ani słowa. Teraz mówi się, że w konflikt małżonków zaangażowała się Elżbieta II. Czy parze książęcej Cambridge uda się uratować związek?

Kryzys w związku Kate i Williama

Od kilku miesięcy media rozpisują się o niewierności Williama. Mąż księżnej Kate miał ją zdradzić z najlepszą przyjaciółką, Rose Hanbury. Chwilę później pojawiły się doniesienia, że Kate wraz z dziećmi podjęła decyzję, by wyprowadzić się z Pałacu. Szybko zaczęto przypominać inne romanse następcy tronu, których się dopuścił lub których mógł się dopuścić. Od kilku dni mówiono, że sytuacja między małżonkami jest bardzo napięta.

Wczoraj po raz pierwszy od ujawnienia tych informacji, Kate i William pojawili się publicznie. Podczas wczorajszego wieczoru wzięli udział w uroczystej kolacji, która odbyła się m.in. w towarzystwie Donalda Trumpa i jego żony Melanii. Członkowie rodziny królewskiej towarzyszyli tego wieczoru reprezentantom Stanów Zjendoczonych i znanym osobistościom. I tak książę William miał okazję towarzyszyć Theresie May, premier Wielkiej Brytanii, a księżna Kate wymieniała uwagi z Sekretarzem Sztabu USA, Stevenem Mnuchinem. Choć para na przyjęcie przybyła razem, nie zamieniła podczas niego ani słowa... 

Choć przywykliśmy już do tego, że para nie okazuje sobie czułości publicznie, co znacząco utrudnia rozszyfrowanie czy małżonkowie są w konflikcie czy wręcz przeciwnie, to zagraniczne media wciąż rozpisują się o rychłym rozstaniu pary. Teraz mówi się, że do akcji postanowiła wkroczyć królowa Elżbieta II, która już dawno nie musiała mierzyć się z takimi skandalami. Przypomnijmy, że rozpadły się trzy z czterech małżeństw dzieci królowej (księżniczki Anny, księcia Karola i księcia Andrzeja). Brytyjska rodzina królewska musiała też poradzić sobie również z przedwczesną i tragiczną śmiercią księżnej Diany. 

Mimo to Elżbieta II wraz z mężem wciąż pozostają wiernymi składanym sobie przed ołtarzem przysięgom i  królowa nie wyobraża sobie, że znów mogłoby ją to spotkać. Odkąd William poznał Kate monarchini liczyła na to, że młoda para pójdzie w ślady jej i jej męża.

Rozwód w rodzinie królewskiej nie jest dobrze odbierany, w końcu jako członkowie najpotężniejszej rodziny w Wielkiej Brytanii powinni świecić przykładem. Nic dziwnego, że królowa nie wyobraża sobie, że książęca para Cambridge miałaby się rozwieść. Jak podaje Express.co.uk, monarchini już przed laty zapowiedziała wnukowi, by dobrze zastanowił się nad swym wyborem i mądrze zdecydował. W końcu partnerka, którą sobie wybierze ma być na całe życie: „Warto podkreślić,  że królowa jest głową Kościoła. Z zasady jest więc przeciwna królewskim rozwodom”, mówi informator tabloidu.

Mamy nadzieję, że informacje o kryzysie w związku Kate i Williama to tylko plotki i już niebawem para pojawi się razem publicznie, by je uciszyć. Najprawdopodobniej będziemy mogli podziwiać ich podczas święta Trooping the Colour, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 8 czerwca. Wówczas swoje urodziny będzie obchodziła królowa, z pewnością więc Kate i William będą jej tego dnia towarzyszyć. 

Księżna Kate i książę William
Fot. East News/AFP

Oficjalne portrety rodziny królewskiej, oficjalny portret ślubny Kate i Williama
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!