Krystyna Pawłowicz
Fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Krystyna Pawłowicz odchodzi z polityki! 

„Mój czas dobiegł końca”

REDAKCJA VIVA! 16 grudnia 2018 21:30
Krystyna Pawłowicz
Fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Profesor Krystyna Pawłowicz odchodzi z polityki. „Mój czas w polityce w te święta dobiegł końca”, zapowiedziała posłanka Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze. Co skłoniło ją do podjęcia tej decyzji? 

Krystyna Pawłowicz żegna się z polityką. Dlaczego? 

Krystyna Pawłowicz w sobotę na Twitterze opublikowała życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W komentarzach pod wpisem wyznała, że jej czas w polityce w te święta dobiegł końca. „Teraz młodzi. Pozdrawiam”, napisała.

Na pytanie jednego z użytkowników portalu, czy przerwa jest tymczasowa, odpowiedziała: 

„Chcę swą polityczną aktywność zakończyć,mam dużo spraw do załatwienia, życiowego zakończenia i uporządkowania. Może jesienią tu wrócę.Wpisywać się będzie można. Może wstawię tylko jakąś informację np o wyroku w procesie z Owsiakiem”. W kolejnych komentarzach posłanka PiS wyznała, że czekają na nią sprawy, których nie może odkładać. 

„Mam już prawie 70 lat i trzeba wszystkie swoje sprawy pozałatwiać”, opowiadała. Dodała również, że nadszedł odpowiedni czas, by pomyśleć o życiu poza polityką, "podkurować zdrowie, posprzątać po sobie". Wyjaśniła, że czeka ją rehabilitacja.

Profesor Pawłowicz poinformowała, że osiągnęła już wszystko, czego chciała i jest szczęśliwa: „Mogłam coś dla Polski realnie robić. Przy Prezesie". 

Okazuje się, że posłanka PiS nie znika z Twittera. „Można będzie robić wpisy, a na jesieni, po załatwieniu swoich spraw, może wrócę. Można też kontaktować się przez pocztę na moim profilu TT", wyznała.  

To nie pierwszy raz kiedy Krystyna Pawłowicz  zapowiada swoje odejście z polityki. Trzy lata temu także zamierzała ustąpić miejsca innym. Jak będzie tym razem?  

 

 

 

 

 

 

Krystyna Pawłowicz
Fot. eastnews

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.