księżna Kate, królowa Elżbieta II, Kate i królowa
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Królowa Elżbieta II zrzekła się tytułu na rzecz księżnej Kate! Sprawowała go przez 67 lat... 

Jaki jest powód jej decyzji?

Gabriela Czernecka 28 czerwca 2019 07:41
księżna Kate, królowa Elżbieta II, Kate i królowa
Fot. Getty Images

Księżna Kate ma powód do dumy! Elżbieta II postanowiła docenić ją w naprawdę wyjątkowy sposób. Krolowa zdecydowała się przekazać żonie księcia Williama funkcję, którą pełniła od ponad pół wieku! Co stoi za jej decyzją i dlaczego ten tytuł przekazała właśnie Kate? Poznajcie szczegóły. 

Królowa Elżbieta II zrzekła się tytułu dla Kate

Żona księcia Williama została doceniona przez królową Elżbietę II. Ta zdecydowała się zrzec jednej z pełnionych przez siebie funkcji właśnie dla niej. Księżna Kate została patronką Royal Photographic Society, czyli Królewskiego Stowarzyszenia Fotografów. Monarchinii była nią od 1952 roku. Teraz postanowiła oddać ten tytuł Kate po 67 latach. Wybór księżnej na patronkę najstarszego stowarzyszenia fotograficznego na świecie był podyktowany nie tylko ogromnym zaufaniem i wielką sympatią. Kate od lat pasjonuje się fotografią.

Studiowała historię sztuki na Uniwersytecie w St. Andrews, gdzie poznała księcia Williama, a jeszcze zanim dołączyła do rodziny królewskiej, trudniła się jako fotograf w rodzinnej firmie Party Pieces. Obecnie wciąż rozwija swoją pasję fotografując swoje dzieci. To właśnie ona wykonała pierwsze fotografie księcia George, księżniczki Charlotte i księcia Louise'a.

Książę George, księżniczka Charlotte
Fot. East News

Zdjęcia jej autorstwa prezentowane są w mediach społecznościowych podczas ważnych okazji, takich jak urodziny swoich pociech lub ich pierwszy dzień w szkole.

Księżniczka Charlotte
Fot. East News, Instagram @kensingtonroyal

O decyzji królowej poinformowano w minionym tygodniu. Wówczas na profilu Pałacu Kensington na Twitterze pojawiło się krótkie oświadczenie. Wygląda na to, że mimo plotek o rzekomym kryzysie w związku Kate i Williama, księżna nie straciła zaufania królowej.  

Książę William, księżna Kate
Fot. Getty Images

Królowa Elżbieta II, książę Filip
Fot. Getty Images

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.