Śpiąca królewna
Fot. screenshoot/disney
Z ŻYCIA GWIAZD

„Nie można całować kogoś, kto śpi!”, Kristen Bell o bajkach Disneya!

Aktorka nawiązała do akcji #metoo

Monika Katarzyna Krupska 19 października 2018 15:00
Śpiąca królewna
Fot. screenshoot/disney

Kolejna gwiazda krytykuje bajki Disneya! Nie tak dawno Keira Knightley wyznała, że nie pozwala swojej córce oglądać niektórych animacji, bo te... nie stanowią dobrego przykładu dla kobiet! Teraz gorzko o bajkach wypowiedziała się Kristen Bell. Co dokładnie przeszkadza jej w kultowych produkcjach?

Kristen Bell o bajkach Disneya 

Znana z takich filmów jak: Burleska, Pewnego Razu w Rzymie czy Movie 43 Kristen Bell wywołała poważną dyskusję. Aktorka, która podkłada głos głównej bohaterce Annie w bajce Frozen stwierdziła, że Królewna Śnieżka ma zły wpływ na dzieci. Aktorka, która prywatnie jest mamą dwójki dzieci wyznała, że ma problem ze sceną, w której książę budzi Śnieżkę z wiecznego snu pocałunkiem. Wywiadu udzieliła magazynowi Parenting. 

„Nie uważacie, że to dziwne, że książę całuje Śnieżkę bez jej zgody? Nie można całować kogoś, kto śpi!”, stwierdziła. Dodała, że uczy córki, aby nie przyjmować żadnych słodyczy, czy owoców od obcych - w bajce Śnieżka umiera po tym, jak zjada zatrute jabłko, które dostała od wiedźmy. Aktorka jest bardzo przezorna, jeśli chodzi o Lincoln i Deltę. Gwiazda w jednym z wywiadów wyznała, że nie pozwala się do nich zbliżać nikomu, jeśli ktoś nie ma odpowiednich szczepień. 

Wypowiedź Bell wywołała wielką dyskusję. Bo mówiąc o całowaniu aktorka nawiązała do akcji #metoo oraz Time's Up. Gwiazda „przyczepiła się” do produkcji, która ma już 80 lat! Według wielu internautów Disney nie miał nic złego na myśli. W Śpiącej Królewnie książę również budzi królewnę pocałunkiem z wiecznego snu. Czy w produkcjach Disneya powinniśmy doszukiwać się drugiego dna?  

Kristen Bell
Fot. GettyImages

Disney, pocałunek
Fot. Zrzutekranu/Disney

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.