Kate Winslet
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Kate Winslet ostro o współpracy z Romanem Polańskim: „To cholernie haniebne”

Aktorka tak samo wypowiedziała się o Woodym Allenie

Ksenia Krasko 11 września 2020 21:04
Kate Winslet
Fot. Getty Images

Kate Winslet uznawana jest za jedną z najbardziej utalentowanych aktorek naszych czasów, a na koncie ma współpracę z wybitnymi reżyserami, w tym Woodym Allenem i Romanem Polańskim. Ostatnio ich nazwiska nie kojarzą się z dziełami filmowymi, ale ze skandalami i oskarżeniami o molestowanie osób nieletnich. Coraz więcej aktorek i aktorów odcina się tych twórców, i za ich przykładem poszła Kate Winslet, która w wywiadzie dla Vanity Fair nie szczędziła im ostrej krytyki i przyznała, że żałuje tych znajomości.

Kate Winslet żałuje współpracy z Polańskim i Allenem

Kate Winslet zagrała u Romana Polańskiego w filmie Rzeź w 2011 roku, a u Woody’ego Allena w produkcji Na karuzeli życia w 2017. Obaj filmowcy od wielu lat są zamieszani w poważne skandale seksualne, i z tego właśnie powodu aktorka przyznała, że żałuje, że kiedykolwiek nawiązała z nimi współpracę.

„Co ja k*rwa robiłam, pracując z Woodym Allenem i Romanem Polańskim? To niewiarygodne, że ci ludzie byli tak poważani w przemyśle filmowym, w dodatku przez tak długi czas. To cholernie haniebne”, wyznała na łamach Vanity Fair. „Muszę wziąć odpowiedzialność za to, że z nimi pracowałam. Nie mogę cofnąć czasu”, dodała.

Kate Winslet i Roman Polański w 2011 roku

Kate Winslet, Roman Polański, 2011
Fot. VILLARD/SIPA/EAST NEWS

Justin Timberlake, Kate Winslet, Woody Allen, Juno Temple, Jim Belushi w 2017 roku

Justin Timberlake, Kate Winslet, Woody Allen, Juno Temple, Jim Belushi, 2017
Fot. Getty Images

Roman Polański jest ścigany przez amerykański wymiar sprawiedliwości od 1977 roku. Uciekł z USA przed ogłoszeniem wyroku w sprawie, w której był oskarżony o gwałt na nieletniej. Przyznał się do niektórych stawianych mu zarzutów w zamian za oddalenie innych, jednak obawiał się, że sędzia nie dotrzyma warunków ugody. W następnych latach kolejne kobiety oskarżyły reżysera o molestowanie.

Adoptowana córka Woody’ego Allena, Dylan Farrow, twierdzi, że filmowiec wykorzystał ją seksualnie, gdy miała zaledwie siedem lat. W mediach pojawiają się też informacje o tajnym romansie Allena z 16-letnią modelką, który rozpoczął się w 1976 roku i trwał osiem lat. Kontrowersje budzi również jego małżeństwo z inną adoptowaną córką, Soon-Yi Previn.

Kate Winslet zachęciła wszystkie ofiary molestowania do przyłączenia się do ruchu #MeToo, czyli kampanii przeciwko przemocy seksualnej wobec kobiet. Gwiazda Hollywood wyjaśniła, że ​​wspiera ten pomysł, ponieważ chce być „najlepszą wersją siebie i dać przykład młodym dziewczynom, które wstydzą się powiedzieć, że kiedyś były ofiarami molestowania”. 

Kate Winslet
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?