Kate Winslet
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Kate Winslet ostro o współpracy z Romanem Polańskim: „To cholernie haniebne”

Aktorka tak samo wypowiedziała się o Woodym Allenie

Ksenia Krasko 11 września 2020 21:04
Kate Winslet
Fot. Getty Images

Kate Winslet uznawana jest za jedną z najbardziej utalentowanych aktorek naszych czasów, a na koncie ma współpracę z wybitnymi reżyserami, w tym Woodym Allenem i Romanem Polańskim. Ostatnio ich nazwiska nie kojarzą się z dziełami filmowymi, ale ze skandalami i oskarżeniami o molestowanie osób nieletnich. Coraz więcej aktorek i aktorów odcina się tych twórców, i za ich przykładem poszła Kate Winslet, która w wywiadzie dla Vanity Fair nie szczędziła im ostrej krytyki i przyznała, że żałuje tych znajomości.

Kate Winslet żałuje współpracy z Polańskim i Allenem

Kate Winslet zagrała u Romana Polańskiego w filmie Rzeź w 2011 roku, a u Woody’ego Allena w produkcji Na karuzeli życia w 2017. Obaj filmowcy od wielu lat są zamieszani w poważne skandale seksualne, i z tego właśnie powodu aktorka przyznała, że żałuje, że kiedykolwiek nawiązała z nimi współpracę.

„Co ja k*rwa robiłam, pracując z Woodym Allenem i Romanem Polańskim? To niewiarygodne, że ci ludzie byli tak poważani w przemyśle filmowym, w dodatku przez tak długi czas. To cholernie haniebne”, wyznała na łamach Vanity Fair. „Muszę wziąć odpowiedzialność za to, że z nimi pracowałam. Nie mogę cofnąć czasu”, dodała.

Kate Winslet i Roman Polański w 2011 roku

Kate Winslet, Roman Polański, 2011
Fot. VILLARD/SIPA/EAST NEWS

Justin Timberlake, Kate Winslet, Woody Allen, Juno Temple, Jim Belushi w 2017 roku

Justin Timberlake, Kate Winslet, Woody Allen, Juno Temple, Jim Belushi, 2017
Fot. Getty Images

Roman Polański jest ścigany przez amerykański wymiar sprawiedliwości od 1977 roku. Uciekł z USA przed ogłoszeniem wyroku w sprawie, w której był oskarżony o gwałt na nieletniej. Przyznał się do niektórych stawianych mu zarzutów w zamian za oddalenie innych, jednak obawiał się, że sędzia nie dotrzyma warunków ugody. W następnych latach kolejne kobiety oskarżyły reżysera o molestowanie.

Adoptowana córka Woody’ego Allena, Dylan Farrow, twierdzi, że filmowiec wykorzystał ją seksualnie, gdy miała zaledwie siedem lat. W mediach pojawiają się też informacje o tajnym romansie Allena z 16-letnią modelką, który rozpoczął się w 1976 roku i trwał osiem lat. Kontrowersje budzi również jego małżeństwo z inną adoptowaną córką, Soon-Yi Previn.

Kate Winslet zachęciła wszystkie ofiary molestowania do przyłączenia się do ruchu #MeToo, czyli kampanii przeciwko przemocy seksualnej wobec kobiet. Gwiazda Hollywood wyjaśniła, że ​​wspiera ten pomysł, ponieważ chce być „najlepszą wersją siebie i dać przykład młodym dziewczynom, które wstydzą się powiedzieć, że kiedyś były ofiarami molestowania”. 

Kate Winslet
Fot. Getty Images

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARTYNA WOJCIECHOWSKA z odważnym przesłaniem dla kobiet: „Jestem wystarczająca!”. Marzyciel pragmatyk - CEZARY PAZURA w obiektywie żony Edyty. RENATA GABRYJELSKA supermodelka lat 90 o ucieczce z show-biznesu i nowym życiu. Odkrywamy sekrety mistrzyni, czyli jaka naprawdę jest IGA ŚWIĄTEK i kto stoi za jej sukcesem oraz sprawdzamy, dlaczego WIRUS to największy wróg ludzkości.