Chiara Ferragni, koronawirus
Fot. instagram.com
O TYM SIĘ MÓWI

Chiara Ferragni o koronawirusie we Włoszech: „Obecna sytuacja jest bardzo zła”

„Szpitale nie są przygotowane na taki napływ pacjentów”

Ksenia Krasko 12 marca 2020 14:45
Chiara Ferragni, koronawirus
Fot. instagram.com

Pandemia koronawirusa, którą ogłosiło WHO, jest obecnie jednym z najczęściej omawianych tematów na całym świecie. Jeśli chodzi o Europę, to właśnie sytuacja we Włoszech jest dramatyczna. Jedna z najpopularniejszych i najbardziej znanych blogerek modowych, Chiara Ferragni, od lat mieszka w Mediolanie. Poruszyła ten temat na swoim Instagramie i ujawniła, co tak naprawdę dzieje się w jej kraju.

Chiara Ferragni o koronawirusie we Włoszech

Blogerka przyznała, że ​​sytuacja już dawno wymknęła się spod kontroli. Włoskie szpitale nie radzą sobie z napływem chorych obywateli. „Ten post powinien w pełni wyjaśnić sytuację wszystkim moim zagranicznym obserwatorom, którzy nie wiedzą, jak dokładnie wygląda obecna sytuacja we Włoszech: JEST ZŁA”, napisała.

„Mamy ponad 10 tysięcy przypadków zarażenia koronawirusem, ponad 600 zgonów i ponad 5 tysięcy osób w szpitalach w ciężkim stanie. Szpitale nie są przygotowane na taki napływ pacjentów, ale lekarze i pielęgniarki robią wszystko, aby pomóc jak największej liczbie osób”.

„Jednak jeśli w niedalekiej przyszłości wzrost tych liczb nie zwolni, lekarze będą musieli decydować się na selekcję pacjentów zgodnie z ich wiekiem i prawdopodobieństwem przeżycia”, ostrzega Chiara Ferragni.

Przyznała też, że wraz z mężem Federico Lucią (znanym jako Fedez), zbierają fundusze, aby pomóc szpitalowi w Mediolanie. „Zebraliśmy ponad 3,6 miliona euro. Wiele innych osób zaczęło zbierać pieniądze na inne szpitale, ale należy zrobić znacznie więcej”.

„Państwo postanowiło zamknąć wszystkich Włochów w swoich domach do 3 kwietnia, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa i uniknąć zawalenia się całego systemu oraz szpitali. Teraz wszyscy jesteśmy poddani kwarantannie, podobnie jak niektóre miasta w Chinach w zeszłym miesiącu. Dlatego należy pamiętać, że nie jest to zwykła grypa. Koronawirus jest znacznie bardziej niebezpieczny dla nas wszystkich. Zostawaj w domu tak często, jak to możliwe w tym krytycznym momencie”, zaapelowała blogerka.

Na chwilę obecną we Włoszech wykryto 12 462 przypadków zarażenia koronawirusem, odnotowano 827 zgonów. Władze informują o 1045 pacjentach wyleczonych.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

This is to fully explain the situation to all my foreigner followers (70% of my 18.7 millions) who clearly don’t understand the situation here in Italy at the moment: IT IS BAD. We have more than 10.000 cases, more than 600 deaths and more than 5000 people at the hospitals with bad conditions. The hospitals are not ready for all these cases and doctors and nurses are doing all they can to help as many as possible but if the number of sick doesn’t slow down they’ll have to start choosing patients based on how young and likely to survive they are. @fedez and I started a crowdfunding on Monday to help a hospital in Milan and it got over 3.6 millions € in offers and so many other people started collecting for other hospitals but there is still a lot that has to be done. The State decided to LOCK ALL OF THE ITALIANS inside their houses til April 3rd to prevent the virus to spread even more and to avoid the whole system and hospitals to collapse. We’re all living in quarantene right now, like some cities in China have done this past month. So please, start the awareness and understand that this is not a common flu and it’s way more dangerous for all of us: STAY IN as much as possible in this critical time. And If you can, help telling others to be careful and help Italy with its hospitals 🙏🏻

Post udostępniony przez Chiara Ferragni ✨ (@chiaraferragni)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.