koronoawirus-zdalne-nauczanie-1
Fot. AdobeStock.com
O TYM SIĘ MÓWI

Kiedy uczniowie wrócą do szkół po pandemii koronawirusa?

Najnowsze informacje zaskakują!

Sabina Zięba 2 sierpnia 2020 15:30
koronoawirus-zdalne-nauczanie-1
Fot. AdobeStock.com

Mimo upływu wielu miesięcy rozprzestrzenianie się koronawirusa nie zostało powstrzymane, a wręcz wydaje się, że przybrało na sile. Eksperci ostrzegają, że druga, mocniejsza fala choroby, czeka nas już niebawem. Choć przewidują, że nadejdzie podczas jesiennych miesięcy, najmłodsi już wtedy mogą powrócić do szkół. Czy nie boimy się zakażenia dzieci?

Najmłodsi w szkole w czasach koronawirusa

Nie zapadła jeszcze oficjalna informacja, czy uczniowie wrócą do szkół z początkiem września. Jak mówi wiceminister Waldemar Krasko, decyzja w tym zakresie może zostać podjęta w ostatnim tygodniu sierpnia, nawet dzień lub dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego. Wszystko będzie zależało od rozwoju koronawirusa w Polsce, a wiadomo, że obecna sytuacja jest najgorsza od momentu wybuchu pandemii.

Mimo tego, jak się okazuje, rodzice chcą wysłać swoje dzieci do szkół. Według sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla Rzeczpospolitej, za takim rozwiązaniem opowiada się 47,3% badanych. 30,5% ankietowanych uważa, że lekcje powinny się odbywać w formie zdalnej, natomiast 22,1% nie ma zdania w tej sprawie. Wiadomo jednak, że owe badania zostały przeprowadzone przed nagłymi wzrostami zakażeń przez ostatnie trzy dni.

Czy rząd zasugeruje się opinią rodziców? Nie wiadomo. Nie są znane również szczegółowe wytyczne odnośnie ewentualnego powrotu do placówek edukacyjnych. Jedynie Generalny Inspektorat Sanitarny opublikował wstępne wytyczne. WP donosi jednak, iż minister edukacji narodowej, Dariusz Piontkowski, ujawnił, że kompleksowe przepisy w tej sprawie zostaną opublikowane już w pierwszej połowie sierpnia.  

Matura 2020, jak odbędzie się egzamin podczas pandemii koronawirusa
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.