koronoawirus-zdalne-nauczanie-1
Fot. AdobeStock.com
O TYM SIĘ MÓWI

Kiedy uczniowie wrócą do szkół po pandemii koronawirusa?

Najnowsze informacje zaskakują!

Sabina Zięba 2 sierpnia 2020 15:30
koronoawirus-zdalne-nauczanie-1
Fot. AdobeStock.com

Mimo upływu wielu miesięcy rozprzestrzenianie się koronawirusa nie zostało powstrzymane, a wręcz wydaje się, że przybrało na sile. Eksperci ostrzegają, że druga, mocniejsza fala choroby, czeka nas już niebawem. Choć przewidują, że nadejdzie podczas jesiennych miesięcy, najmłodsi już wtedy mogą powrócić do szkół. Czy nie boimy się zakażenia dzieci?

Najmłodsi w szkole w czasach koronawirusa

Nie zapadła jeszcze oficjalna informacja, czy uczniowie wrócą do szkół z początkiem września. Jak mówi wiceminister Waldemar Krasko, decyzja w tym zakresie może zostać podjęta w ostatnim tygodniu sierpnia, nawet dzień lub dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego. Wszystko będzie zależało od rozwoju koronawirusa w Polsce, a wiadomo, że obecna sytuacja jest najgorsza od momentu wybuchu pandemii.

Mimo tego, jak się okazuje, rodzice chcą wysłać swoje dzieci do szkół. Według sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla Rzeczpospolitej, za takim rozwiązaniem opowiada się 47,3% badanych. 30,5% ankietowanych uważa, że lekcje powinny się odbywać w formie zdalnej, natomiast 22,1% nie ma zdania w tej sprawie. Wiadomo jednak, że owe badania zostały przeprowadzone przed nagłymi wzrostami zakażeń przez ostatnie trzy dni.

Czy rząd zasugeruje się opinią rodziców? Nie wiadomo. Nie są znane również szczegółowe wytyczne odnośnie ewentualnego powrotu do placówek edukacyjnych. Jedynie Generalny Inspektorat Sanitarny opublikował wstępne wytyczne. WP donosi jednak, iż minister edukacji narodowej, Dariusz Piontkowski, ujawnił, że kompleksowe przepisy w tej sprawie zostaną opublikowane już w pierwszej połowie sierpnia.  

Matura 2020, jak odbędzie się egzamin podczas pandemii koronawirusa
Fot. East News

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.