Premier Morawiecki
Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Mateusz Morawiecki: „Będziemy prezentować obostrzenia na okres dwóch tygodni”

Szef rządu o nowych ograniczeniach na Wielkanoc

Olga Figaszewska 23 marca 2021 20:11
Premier Morawiecki
Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Ministerstwo Zdrowia informuje o dynamicznym przyroście liczby zachorowań na COVID-19. Jak poinformował szef rządu, podjęte zostały decyzje o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń w okresie świąt Wielkanocnych. „Najpóźniej w czwartek przedstawimy nowe obostrzenia na kolejne dwa tygodnie", powiedział Mateusz Morawiecki.

Koronawirus: Mateusz Morawiecki o kolejnych obostrzeniach na Wielkanoc

Polska mierzy się z trzecią falą pandemii koronawirusa. We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 16 741 przypadkach zachorowań na COVID-19 i śmierci 396 osób. Liczby wciąż rosną, a w szpitalach przebywa coraz więcej chorych. Rząd planuje wprowadzenie nowych obostrzeń, które będą obowiązywały w czasie Świąt Wielkanocnych.

ZOBACZ TEŻ: Nadmierne odkażanie środkami do dezynfekcji może być groźne? Eksperci nie mają wątpliwości

Dane epidemiczne są dalej niepokojące. Niemcy, Czesi i inne kraje wokół nas wprowadzają nowe obostrzenia. My także najpóźniej w czwartek przedstawimy na kolejne dwa tygodnie pewne nowe obostrzenia właśnie po to, żeby przydusić wirusa raz jeszcze i doczekać do tego momentu, kiedy będziemy mogli powiedzieć, że odporność zbiorowa zwycięża z wirusem”, mówił Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Wadowiach.

Będziemy prezentować obostrzenia na okres dwóch tygodni, czyli na tydzień poprzedzający święta wielkanocne i tydzień po świętach”, podkreślił premier. Zaznaczył także, że należy by gotowym do najtrudniejszych scenariuszy.

PRZECZYTAJ TEŻ: Całkowity lockdown w Polsce już od niedzieli?! „Zaczynamy poważnie rozmawiać na temat”

„Oby za tydzień lub dwa ta krzywa zachorowań najpierw się wypłaszczyła, a później żebyśmy zauważyli trend opadający”, dodał.

Z kolei w poniedziałek profesor Andrzej Horban w rozmowie z Polsat News podkreślał, że prawdopodobne będzie wprowadzenie całkowitego lockdownu od najbliższej niedzieli. „Jeśli przekroczymy 30 tysięcy, to pora zacząć się bać, więc trzeba zrobić wszystko, by tej liczby nie przekraczać. (...) Zaczynamy poważnie rozmawiać na temat, czy przygotowywać się do zamknięcia Polski”, mówił główny doradca premiera   ds. COVID-19.  

Źródło: Polsat News, RMF24.pl

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…