Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, 2016 amfAR New York Gala
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Leonardo DiCaprio i Robert De Niro walczą z koronawirusem!

Aktorzy stworzyli niezwykłą akcję charytatywną

Sabina Zięba 19 kwietnia 2020 12:30
Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, 2016 amfAR New York Gala
Fot. Getty Images

Leonardo DiCaprio od wielu lat znany jest nie tylko ze swojego niezwykle bujnego życia uczuciowego, ale również działalności charytatywnej. Choć głównie skupia się na zmianach klimatycznych, nie jest obojętny także na ludzkie tragedie. W dobie koronawirusa postanowił pomóc najbardziej potrzebującym i wraz z Robertem De Niro ogłosił niezwykłą akcję charytatywną. O co w niej chodzi?

DiCaprio i De Niro walczą z koronawirusem

Leonardo DiCaprio i Robert De Niro znają się od naprawdę wielu lat - już w 1993 roku wspólnie zagrali w filmie Chłopięcy świat. Od tamtej pory wspierają się i przyjaźnią. Teraz podjęli decyzję o wspólnej pomocy Amerykanom.

Leo kilka dni temu opublikował na swoim Instagramie filmik, w którym tłumaczy, że niedawno został współzałożycielem organizacji America's Food Fund, której głównym celem jest pomoc w zapewnieniu każdej rodzinie dostępu do jedzenia w tak krytycznym momencie, jakim jest pandemia koronawirusa. Aby wesprzeć najbiedniejszych, szczególnie dotkniętych przez skutki chińskiej zarazy, chętni mogą wziąć udział w All In Challenge. Czym jest owa akcja?

Otóż jedna z osób, która wpłaci 10, 20, 50 lub 100 dolarów, wygra możliwość zagrania epizodu w najnowszej produkcji Martina Scorsese pt. Killers of the Flower Moon. Ponadto szczęśliwiec spędzi cały dzień na planie filmowym u boku DiCaprio oraz De Niro, a także otrzyma trzyosobowe zaproszenie na uroczystą premierę filmu (sponsorzy pokryją koszty podróży i hotelu). Na swoim Instagramie DiCaprio wyznał: „Są duże społeczności, które potrzebują teraz naszej pomocy bardziej niż kiedykolwiek. Dlatego prosimy o waszą pomoc w #AllinChallenge. Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest pracować z wielkim Martinem Scorsese, Robertem De Niro i mną, to jest Twoja szansa”. Wiadomo, że zebrane pieniądze zostaną w 100% przekazane fundacjom Meals on Wheels America, No Kid Hungry and America's Food Fund.

Ponadto, by akcja zyskała na popularności, gwiazdorzy nominowali do niej kolegów i koleżanki z branży - Leo zachęcił do wzięcia udziału Matthew McConaughey'a (który następnie wyzwał Jimmy'ego Kimmela i Jonaha Hilla) oraz Ellen DeGeneres (ta zwróciła się po pomoc do Justina Timberlake'a i Laury Dern), a Robert De Niro zaprosił Jamie'ego Foxxa.

Zapoczątkowało to „łańcuszek dobroci”, bowiem McConaughey zaoferował wspólne wyjście na mecz rozgrywany przez Uniwersytet Teksański, natomiast Ellen DeGeneres współprowadzenie z nią jej show. Przekazała także milion dolarów na owe fundacje.

Kto zaproponuje najciekawsze doświadczenie? Czas pokaże. Niestety w konkursie mogą brać udział jedynie dorośli obywatele i legalni rezydenci USA.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Leonardo DiCaprio (@leonardodicaprio)

Robert De Niro i Leonardo DiCaprio w 1993 roku na planie filmu „Chłopięcy świat”

Robert De Niro, Leonardo DiCaprio, 1993, film This Boy's Life, Chłopięcy świat
Fot. Getty Images

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.