WOŚP, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Fot. Artur Zawadzki/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Akcja Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta przerosła oczekiwania organizatorów!

Miał być tysiąc, a zebrano ponad cztery miliony złotych

Weronika Kostyra 22 stycznia 2019 08:29
WOŚP, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Fot. Artur Zawadzki/East News

Po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza gdańszczanka Patrycja Krzymińska zorganizowała internetową zbiórkę pieniędzy. Nazwała ją „Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP”. Planowała zebranie tysiąca złotych, jednak odzew przeszedł jej najśmielsze oczekiwania. W tym momencie udało się zebrać ponad 4 miliony złotych!

Zapełnijmy ostatnią puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP

„Czy chcesz wesprzeć wraz ze mną szlachetny cel? Zbieram pieniądze na rzecz organizacji WOŚP, a każdy Twój datek — zarówno mały, jak i duży — będzie się liczyć. Przyda się każdy grosz. Dziękuję za wsparcie. Informacje o organizacji WOŚP są podane poniżej”, napisała inicjatorka akcji ponad tydzień temu.

Skąd ten pomysł? 13 stycznia, w dniu 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Paweł Adamowicz jak zawsze kwestował z puszką Fundacji. Po południu na jego profilu na Facebooku pojawił się wpis: „5613,11 zł - taką kwotę udało mi się zebrać w tegorocznym 27. finał WOŚP w Gdańsku”. Zobaczyła go Patrycja Krzymińska. Po tragedii, jaka wydarzyła się w następnych godzinach, postanowiła działać: „W dniu śmierci prezydenta pojawił się taki reportaż z jego uśmiechniętą buzią i z taką dumą, że udało mu się pobić jego własny rekord i zebrał ponad 5600 złotych. Właśnie w tym momencie mnie najbardziej uderzyło, że tyle finałów z nami grał i w przyszłym już nie da rady, już nie zagra. Więc pomyślałam, że chociaż do tej ostatniej puszki dorzućmy drobniaka od siebie i tak powstała akcja. Na początku była dla znajomych, który puścili to dalej. Sąsiedzi podchwycili temat i udostępniali dalej i w tej chwili jest grubo ponad 3 miliony”, powiedziała Patrycja Krzymińska w programie Dzień dobry TVN.

Akcja potrwa dzisiaj do północy. Już teraz wiadomo, że na konto zbiórki wpływają wpłaty z całego świata. Zapowiedziano, że środki ze zbiórki zostaną przeznaczone na karetkę dla szpitala neonatologicznego dla szpitala św. Wojciecha w Gdańsku. LINK DO ZBIÓRKI TUTAJ 

 

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Macierzyństwo dało mi poczucie sensu. Teraz patrzę na synka i myślę: Gośka, przecież to on jest twoją przyszłością”, mówi MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA. GOŁDA TENCER i DAWID SZURMIEJ. Matka i syn. Co jest podstawą ich wyjątkowej relacji i historycznej misji? CATHERINE DENEUVE – gwiazda, która zawsze była sobą. STAN BORYS i ANNA MALEADY – wszystko, co robią „z powodu miłości” do siebie.