Filip Chajzer, VIVA! 12/ 2021; Filip Chajzer, VIVA! czerwiec 2021
Fot. ZUZA KRAJEWSKA
O TYM SIĘ MÓWI

NEW HOPE - ważna akcja charytatywna wspierająca ukraińskie kobiety w ciąży. Projekt wsparł Filip Chajzer

I wielu, wielu innych...

Redakcja VIVA! 1 marca 2023 15:46
Filip Chajzer, VIVA! 12/ 2021; Filip Chajzer, VIVA! czerwiec 2021
Fot. ZUZA KRAJEWSKA

Minął rok odkąd Rosja zaatakowała Ukrainę. Odczuwają to nie tylko placówki oświatowe, handlowe czy medyczne, ale także przyszłe matki. Brak stałego dostępu do prądu czy infrastruktury utrudniają codzienną hospitalizację i opiekę nad potrzebującymi kobietami. W rocznicę rosyjskiej napaści na Ukrainę, Fundacja Taka Akcja rozpoczęła akcję społeczną połączoną z charytatywną zbiórką NEW HOPE.

Zbiórka NEW HOPE - szczegóły

Fundacja Taka Akcja chcąc pomóc przyszłym matkom oraz wybranym placówkom medycznym w opiece nad pacjentkami, rusza z międzynarodową zbiórką środków, które zostaną przekazane na zakup systemu mobilnych urządzeń KTG Carebits. Mogą one pomóc od 12 000 do 36 000 ciężarnym każdego roku. Dzięki nim, kobiety mogą wykonać podstawowe i jedne z najważniejszych w III trymestrze badań tętna płodu w domowych warunkach. Wyniki analizowane są całodobowo przez sztab ponad 660 lekarzy z Centrum Monitoringu Położniczego. Kiedy podczas badania zostaną wykryte nieprawidłowości, lekarz prowadzący zostaje natychmiastowo poinformowany i wzywana jest pomoc. Telemedycyna to jedyna metoda na bezpośredni nadzór lekarza-położnika nad prowadzoną ciążą w czasie braku kontaktu z pacjentką; to też jedna z najszybszych metod walki o życie nienarodzonego dziecka. Kontrola parametrów płodu 24/7 z psychologicznego punktu widzenia daje samej pacjentce poczucie bezpieczeństwa i obniża stres związany z obawą o stan malucha.

– Na froncie trwa walka o każdy centymetr ojczyzny, a w domach i szpitalach – walka o każde nowonarodzone dziecko, o nasze kolejne pokolenie. W szpitalach brakuje zarówno personelu, jak i zaawansowanego sprzętu do monitorowania ciąży, mimo, że technologia telemedycyny jest znana przez naszych lekarzy już od kilku lat. Sieć mobilnych urządzeń KTG Carebits działa w wybranych placówkach, jednak tych kosztownych urządzeń jest zdecydowanie za mało. Wdrożenia tych sprzętów pozwoliłoby nie tylko zadbać o pacjentki, ale i pomogłoby naszym lekarzom-ginekologom w codziennej pracy, kiedy działania wojenne utrudniają hospitalizację kobiet – powiedział patron honorowy akcji, Szef Stowarzyszenia Ginekologów Ukrainy i Krajowy Konsultant ds. Ginekologii i Położnictwa kraju – Wiaczesław Kamiński.

Taka Akcja dla Ukrainy
Fot. fb

Do akcji dołączyli także lekarze Fundacji Instytutu Matki i Dziecka, Związek Ukraińców w Polsce oraz Federacja Inicjatyw Oświatowych. Akcję wspierają też znane twarze jak Filip Chajzer, Małgorzata Socha, Halina Mlynkova, Cezary Pazura, ks. Zbigniew Czendlik, Monika Miller, Karolina Chapko, Joanna Racewicz, Enej, Jakub Steuermark, Monika Mazur, Margarita Ischchenko, Mateusz Mosiewicz i inni.

 – Jako ojciec gromadki dzieci dokładnie wiem, na jaki stres narażona jest kobieta w ciąży, a co dopiero kiedy wokół toczy się wojna. Dołączyłem do akcji, bo cel jest szczytny: zakup mobilnych urządzeń KTG pozwoli na opiekę kobiet w trzech ostatnich miesiącach ich ciąży. Pomóżmy Ukrainie “urodzić” nowe pokolenie – powiedział Cezary Pazura, ambasador akcji. Do wsparcia zbiórki zachęca w spocie promocyjnym także Filip Chajzer: – Dokładnie rok temu rozpoczęła się brutalna, terrorystyczna napaść Rosji na wolnych, niewinnych ludzi. Pamiętacie, jak wtedy pięknie pomagaliśmy? Dzisiaj czas na nową nadzieję! Po raz kolejny możemy pomóc - walczmy o ukraińskie dzieci, dzieci w brzuchach mam.

Dajmy #NEWHOPE przyszłym matkom! Wpłat na powyższy cel dokonać można poprzez stronę akcji www.newhope.eu za pośrednictwem wirtualnej skarbonki. Zbiórka prowadzona będzie do czerwca 2023r.

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.