Joanna Mazur
Fot. Instagram @mazurstawicki_t11_runningpair
O TYM SIĘ MÓWI

Internauci zebrali ogromną sumę dla Joanny Mazur! W trzy dni udało się zgromadzić...

A to jeszcze nie koniec akcji!

Rafał Kowalski 8 kwietnia 2019 20:56
Joanna Mazur
Fot. Instagram @mazurstawicki_t11_runningpair

Ogromną empatią wykazali się internauci, którzy tłumnie poparli spontaniczne zbiórki pieniędzy dla Joanny Mazur. Niewidoma biegaczka będzie mogła za zebrane datki zamieszkać w warunkach godnych mistrzyni świata. Jesteśmy tego już pewni, ponieważ podliczona na ten moment kwota wystarczyłaby na zakup nowego mieszkania.

Zbiórka dla Joanny Mazur. Ile już udało się zgromadzić?

W ostatnim odcinku Tańca z gwiazdami każdy z uczestników zabrał swojego partnera tanecznego do domu, w którym mieszka. Joanna Mazur po odwiedzinach w swoim rodzinnym domu, zaprosiła Jana Klimenta także do internatu, w którym mieszka na co dzień. Wszystko zarejestrowała kamera Polsatu. Widzowie nie mogli uwierzyć, w jak ciężkich warunkach żyje niewidoma mistrzyni świata. Największy smutek sprawił chyba fakt, że Joanna Mazur musi korzystać z toalety i prysznica zlokalizowanych na korytarzy budynku.

Wzruszenia, ale i oburzenia, nie kryli też jurorzy, którzy pierwszy raz od dawna nie komentowali prawie wcale tańca, a film puszczony przed występem, „Czuję się zażenowany i zawstydzony, że osoba dla której na mistrzostwach świata grano Mazurka Dąbrowskiego żyje w takich warunkach. Gdzie są instytucje odpowiedzialne za to, aby takie osoby wspomóc? Gdzie są sponsorzy prywatni? Jest mi po prostu wstyd, a z Ciebie Joasiu czuje się dumny!”, mówił Andrzej Grabowski. Z kolei Iwona Pavlović apelowała, by ludzie dobrej woli pomogli Joanna Mazur.

Internautów nie trzeba było prosić dwa razy. W kilka chwil powstały 3 spontaniczne zbiórki pieniędzy, z których łączny dochód na ten moment zbiórki (niecałe 3 dni) wynosi aż 280 tysięcy złotych! Pieniądze wciąż można wpłacać na podstronach stworzonych przez: Tomasza Lipoka, Dominikę Szostak i Alberta Wójcika. A jak wiele osób przesłało swoje datki? Statystyki (po zliczeniu 3 zbiórek) pokazują 6600 unikalnych darczyńców.

Wierzymy, że do piątku, kiedy będzie emitowany kolejny odcinek Tańca z gwiazdami, kwota wzrośnie o kolejne dziesiątki tysięcy złotych. Czy Joanna Mazur przeznaczy wszystko na zakup lub budowę nowego miejsca do życia? Czekamy na decyzję sportsmenki. 

Mieszkanie Joanny Mazur
Fot. Facebook @Taniec z Gwiazdami

Joanna Mazur
Fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER

Joanna Mazur i Jan Kliment
Fot. Instagram @tanieczgwiazdami

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.