koronawirus-szczepionka-nie-dziala-2
Fot. AdobeStock.com
O TYM JEST GŁOŚNO

Koronawirus 2020: druga fala pogrąża Europę. Tragiczna sytuacja w Wielkiej Brytanii!

Hiszpania zamyka swoje miasta!

Redakcja VIVA! 7 października 2020 08:57
koronawirus-szczepionka-nie-dziala-2
Fot. AdobeStock.com

W całej Europie odnotowuje się dynamiczny wzrost przypadków zakażeń koronawirusem. Wszystko wskazuje na to, że druga fala rozkręca się na dobre. Władze Hiszpanii zdecydowały się na wprowadzenie obostrzeń w kolejnych miastach, natomiast w Irlandii ogłoszono podwyższenie stanu zagrożenia do poziomu trzeciego. We Francji prefekt paryskiej policji poinformował, że od wtorku Paryż i jego przedmieścia znajdą się w strefie najwyższego alertu epidemicznego. W Wielkiej Brytanii sytuacja również jest niezwykle poważna. Odnotowano tam rekordową do tej pory liczbę zakażeń. 

Koronawirus 2020: Wielka Brytania. Rekord zakażeń

Co prawda w minione sobotę i niedzielę poinformowano kolejno o 12 872 i 22 961 zakażeniach, aczkolwiek liczby te obejmowały 15 841 przypadków z poprzednich siedmiu dni, których wskutek błędu technicznego nie uwzględniono wcześniej w statystykach. W poniedziałkowym bilansie poinformowano o 12 594 wykrytych nowych zakażeniach koronawirusem, co stanowi najwyższą ilość od początku epidemii. Do tej pory w Wielkiej Brytanii odnotowano 515 571 przypadków infekcji wirusem SARS-CoV-2, z czego 42 369 to przypadki śmiertelne. 

Na sąsiedniej wyspie sytuacja również nie prezentuje się pozytywnie. Władze Irlandii poinformowały o podniesieniu poziomu zagrożenia koronawirusem w całym kraju na trzeci stopień z pięciu możliwych. Natomiast według rady ds. kryzysowych sytuacji zdrowotnych (NPHET) powinien to być właśnie ten najwyższy. Całkowity bilans epidemii w Irlandii to 38 549 infekcji i 1810 ofiar śmiertelnych.

Koronawirus 2020: Francja i Hiszpania. Kolejne restrykcje w miastach

W poniedziałek prefekt paryskiej policji, Didier Lallament poinformował, że od wtorku Paryż i jego przedmieścia znajdą się w strefie najwyższego alertu epidemicznego. Tymczasem francuskie ministerstwo zdrowia przekazało informację o 5084 nowych zakażeniach koronawirusem. To znaczny spadek w porównaniu z dwoma poprzednimi dniami, jednak trzeba pamiętać o tym, że we Francji w niedzielę wykonuje się znacząco mniej testów w porównaniu do pozostałych dni tygodnia. Całkowity bilans we Francji od początku epidemii to 624 274 zakażeń i 32 299 ofiar śmiertelnych. 

Natomiast władze Hiszpanii podjęły decyzję o wprowadzeniu kolejnych restrykcji w związku z dynamicznie wzrastającą liczbą zakażeń. "Ze względu na alarmująco szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa, władze hiszpańskiego regionu Kastylii i Leon zdecydowały o zamknięciu od wtorku dwóch miast, Leonu i Palencii", poinformowała w poniedziałek regionalna minister ds. zdrowia Veronica Casado. Obecnie na terenie całej Hiszpanii restrykcjami o różnym stopniu objęta jest niemal 1/4 ludności, co przelicza się na ponad 11 milionów osób. Natomiast ograniczenia w przemieszczaniu się wprowadzono dotąd w 35 miejscowościach i dotyczą one prawie 5 i pół miliona hiszpańskich obywateli. Całkowity bilans epidemii koronawirusa w Hiszpanii to 813 412 zakażeń i 32 225 ofiar śmiertelnych.  

koronawirus-swiat-czerwiec-zachorowania-10-milionow
Fot. AdobeStock.com

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.