książę Edward, hrabia Edward kochanek
Fot. Ian Forsyth/Getty Images)
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Podejrzewano, że jest gejem. Co łączyło hrabiego Edwarda ze znanym muzykiem?

Latami pisano, że syn królowej miał... kochanka

Gabriela Czernecka 15 czerwca 2022 19:13
książę Edward, hrabia Edward kochanek
Fot. Ian Forsyth/Getty Images)

Hrabia Edward jest jedyną osobą, której nie dotknęła klątwa Windsorów. Tworzy udane małżeństwo z hrabiną Sophie, doczekał się z nią dwójki dzieci i unika skandali. Jednak co jakiś powracają plotki na temat jego orientacji seksualnej... Przez lata pisano, że najmłodszy syn królowej Elżbiety II jest gejem. Internauci spekulowali nawet, kto jest jego kochankiem. Co tak naprawdę łączyło z mężczyzną hrabiego Edwarda?

Plotki o najmłodszym synu królowej: hrabia Edward gejem

Najmłodszy syn królowej uznawany jest za najbardziej tajemniczego członka brytyjskiej rodziny królewskiej. Choć od lat jest szczęśliwym mężem Sophie, hrabiny Wessex oraz ojcem dwójki dzieci - lady Louise i wicehrabiego Jamesa i dotychczas wiódł życie z dala od królewskiego dworu, to w ostatnim czasie to się zmieniło. Odkąd Meghan i Harry zrezygnowali z pełnienia królewskich funkcji ich obowiązki zostały rozdzielone na pozostałych członków rodziny. 

Pandemia koronawirusa i nagła śmierć księcia Filipa sprawiła, że wyżsi rangą członkowie rodziny królewskiej musieli jeszcze bardziej zaangażować się w pomoc królowej. I tak hrabia i hrabina Wessex, którzy dotychczas trzymali się nieco z dala od medialnego zgiełku, znów powrócili na pierwsze strony gazet. Jak to zwykle bywa, media i internauci zaczęli baczniej przyglądać się ich przeszłości. Za hrabią Edwardem wciąż ciągnie się jednak plotka, która na długo zmieniła jego wizerunek w oczach poddanych. 

Czytaj też: Lady Louise Windsor: ukochana wnuczka księcia Filipa wzruszyła królową Elżbietę II

książę Edward, hrabia Edward młody
Fot. Allstar Picture Library/Mary Evans Picture Library/East News

Czy hrabia Edward jest biseksualny?

Na zagranicznych forach dla fanów rodziny królewskiej pojawiają się wpisy komentujące doniesienia mediów sprzed trzydziestu lat. Jeden z internautów pisze wprost, że hrabia Edward jest biseksualny i przytacza nawet historię jego seksualnych podbojów: „Gdy był młody, często odwiedzał posiadłość swojego brata Highgrove, czyli prywatny dom księcia KarolaNastoletni syn gospodyni często napotykał Edwarda i chłopaka ze stajni całujących się w królewskich komnatach”, ujawnia. 

Dodaje także, że gdy Karol i Diana rozwiedli się, następca tronu zwolnił wszystkich służących, którzy pracowali z nim podczas małżeństwa z Dianą i zatrudnił całkowicie nowy personel. „Rodzina królewska robiła wszystko, by ukryć upodobania Edwarda i często przedstawiała go ładnym dziewczynom. W końcu znalazł Sophie - taką, której wyraźnie na nim zależało”, pisze na forum quora.com. Pojawiają się także doniesienia, że po zwolnieniu gospodyni zamieszkała w Stanach Zjednoczonych, gdzie napisała książkę o upodobaniach hrabiego Edwarda, ale publikacja nie zyskała zbyt wielkiego rozgłosu w tamtym czasie, a żadne brytyjskie wydawnictwo nie zdecydowało się na jej przedruk w obawie przed skandalem. 

Choć w sieci i licznych biografiach trudno znaleźć potwierdzenie informacji o romansach Edwarda, ale nie ma wątpliwości co do tego, że Karol rzeczywiście zwolnił całą służbę w tym czasie. Czy należy jednak łączyć wątek orientacji Edwarda z rozwodem księcia Walii, który prawdopodobnie nie chciał, by ktokolwiek przypominał mu o byłej żonie? Wątpliwe… Czy faktycznie książę Edward nawiązywał więc w przeszłości bliskie relacje z mężczyznami?

Zobacz też: Joanna D'Arc, czyli bohaterka narodowa Francji, która spłonęła na stosie... Jak wyglądało jej życie?

Kim był wieloletni kochanek syna królowej?

Jak wiadomo, rodzina królewska od zawsze wzbudzała spore kontrowersje i o każdym z dzieci królowej pisano niepochlebne rzeczy. Sugestie, że Edward jest gejem pojawiły się jeszcze w latach 90-tych. Edward od małego wykazywał artystyczne zainteresowania. Jego pasją było aktorstwo, zachwycał się przyrodą i wielu biografów pisze wprost, że jest wrażliwy na piękno. Nie potrafił odnaleźć się w armii, wolał spędzać czas na rozwijaniu swojej pasji - malarstwie. 

książę Edward, hrabia Edward gejem
Fot. Anwar Hussein/Press Association/East News

Ostatecznie spróbował swoich sił w telewizji - współpracował z producentem teatralnym Andrew Lloydem-Webberem, a w 1993 założył własną wytwórnię telewizyjną Ardent Productions. Wtedy też media szczególnie zaczęły komentować nieobecność kobiet w życiu Edwarda i brak zainteresowania płcią przeciwną z jego strony. Coraz częściej mówiło się wprost, że książę jest gejem.

Zwykle przedstawiciele rodziny królewskiej nie komentują medialnych doniesień, ale ta plotka zaczynała powoli żyć własnym życiem i mocno wpływać na relacje Edwarda nie tylko z fanami, ale i z najbliższymi. Najmłodszy syn królowej znalazł się w szczególnie kłopotliwej sytuacji, gdy zaczęto dociekać, kim jest jego sekretny partner. W 1990 roku kilka tabloidów wzięło na tapet relację hrabiego Edwarda z Michaelem Ballem. Kim jest mężczyzna?

książę Edward, hrabia Edward Michael Ball
Fot. Tom Wargacki/WireImage/Getty Images

Michael Ball - kim jest sekretny kochanek hrabiego Edwarda

Michael Ball to znany brytyjski wokalista i aktor musicalowy. Świetnie radzi sobie także w roli prezentera radiowego i telewizyjnego. Jest pierwszym w historii wykonawcą roli Mariusza w  musicalu Les Miserables. W młodości cierpiał na depresję i ataki paniki, które utrudniały mu występy na scenie. W końcu opanował nagłe napady leku i zaczął dostawać kolejne role w znanych musicalach. Zagrał m.in. w takich produkcjach jak Upiór w Operze czy Aspekty miłości. W 2004 roku mial nawet przyjemność wystąpić przed królową Elżbietą II. Zaczęto podejrzewać, że to właśnie Michael Bell jest kochankiem hrabiego Edwarda. Panów miała połączyć pasja do sztuki, a szczególnie do musicali, o których mogli rozmawiać godzinami.

Czytaj także: Maria I Stuart: miała za sobą trzy nieudane małżeństwa i 20 lat więzienia, które sprowadziła na nią kuzynka

książę Edward, hrabia Edward partner
Fot. Tom Wargacki/WireImage/Getty Images

„Mój Edward nie jest gejem!”

Łączyła ich zwykła przyjaźń czy coś więcej? Nie wiadomo, bowiem żaden z tabloidów nigdy nie przedstawił żadnych dowodów na potwierdzenie swoich doniesień o romansie. W 1990 roku hrabia Edward mając jednak dosyć plotek, publicznie zaprzeczył temu na łamach tabloidu Daily Mirror„Nie jestem gejem!To oburzające, że sugerujecie coś takiego. To niesprawiedliwe wobec mnie i mojej rodziny!”. Po latach dopiero wyszło na jaw, że w latach dziewięćdziesiątych hrabia przez kilka lat spotykał się w tajemnicy z aktorką musicalową, Ruthie Henshall.

Plotki ustały jednak dopiero, gdy Edward mając 35 lat, ożenił się z Sophią Rhys-Jones. Hrabina w wywiadzie udzielonemu News of the World w 2000 roku powiedziała wprost: „Plotki o jego orientacji seksualnej słyszałam jeszcze przed ślubem, ale zawsze uważałam to za głupie gadanie, bo Edward pracował w teatrze, więc ludzie przypuszczali, że może być gejem”. 

Wywiad ukazał się pod krzyczącym tytułem „Mój Edward nie jest gejem!”. Niestety rodzinie królewskiej, a szczególnie królewskiemu dworowi nie spodobało się, że para nagłaśnia tylko doniesienia na swój temat i sprawia, że pisze się o nich w niezbyt pozytywnym kontekście. Pod naciskiem dworu Edward wraz z żoną zrezygnowali z działalności zarobkowej i skoncentrowali się na pełnieniu obowiązków związanych z noszonym tytułem, a także na wychowaniu dzieci. 

Dziś są szczęśliwym małżeństwem, ale pytanie, czy w przeszłości hrabiego Edwarda z Michaelem Ballem łączyło coś więcej niż pasja do musicali, wciąż pozostaje bez odpowiedzi. I tego pewnie nigdy się nie dowiemy, w końcu jak lubi mówi mawiać królowa: „Nieważne, czy członkowie rodziny królewskiej dopuszczają się przewinień, jedyny prawdziwy grzech to dać się złapać”.  

książę Edward, hrabia Edward kochanek
Fot. Ian Forsyth/Getty Images)

Źródła: quora.com; pressgr.am; Daily Mirror, New Idea, Daily Mail

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.