Kinga Duda, Andrzej Duda
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
O TYM SIĘ MÓWI

Andrzej Duda o relacji z córką: „Mamy różnice w wielu sprawach”

Czy Kinga Duda wesprze ojca w kampanii wyborczej?

Olga Figaszewska 3 lipca 2020 12:01
Kinga Duda, Andrzej Duda
Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W najnowszym wywiadzie prezydenta Andrzej Duda skomentował ostatnie wydarzenia i opowiedział o relacjach z córką. Kinga Duda nie pojawiła się podczas wiecu wyborczego Andrzeja Dudy. Obecnie przebywa na stażu w prestiżowej kancelarii prawniczych w Londynie. Czy córka prezydenta przyjedzie do Polski, by wesprzeć ojca w ostatnich dniach kampanii?

Andrzej Duda w najnowszym wywiadzie dla Gościa Wydarzeń

Prezydent Andrzej Duda pojawił się w programie Gość Wydarzeń. W rozmowie z Bogdanem Rymanowskim odniósł się do głośnych wydarzeń ostatnich tygodni. Chodziło przede wszystkim o wypowiedź dotyczącą ‘’ideologii LGBT” czy sprawę ułaskawienia osoby skazanej za pedofilię. W rozmowie poruszono także temat kontrowersji wokół miejsca debaty prezydenckiej i jej emisji.

„Mamy trzy główne wielkie telewizje w Polsce. Chodzi o to, żeby wszyscy Polacy mogli zobaczyć debatę. Taką kulturalną debatę sobie wyobrażam. (…) Nie jestem kimś, kto unika debaty, ale chcę, żeby ona się odbywała na uczciwych, cywilizowanych warunkach. Wszystko zależy od tego, jakie będą przedstawione warunki i jakie będą realia tej debaty. W jaki sposób to będzie realizowane”, podkreślił prezydent.

Andrzej Duda skomentował użycie słowa „warszawka”, które pojawiało się w kontekście elit. Czy to może obniżyć jego szanse wyborcze w Warszawie i pozostałych dużych miastach? Co miał na myśli?

„To jest opis pewnej polityki, która była realizowana przez ugrupowanie, na którego czele dzisiaj jako wiceprzewodniczący stoi pan Rafał Trzaskowski, które to ugrupowanie sprawowało władzę w Polsce przez osiem lat. To była polityka, która nie liczyła się z nikim i niczym, zwłaszcza ze zwykłym człowiekiem. (...) Myślę, że kiedy mówię o "salonie warszawki", to opinia społeczna w Polsce raczej dokładnie wie, co ja mam na myśli, że jest taka grupka różnego rodzaju celebrytów z różnych środowisk, którzy właśnie tę elitę "salonu warszawki" stanowią. Dlatego użyłem właśnie takiego sformułowania tzw. warszawki. W Warszawie i wielkich miastach każdy wie, co to znaczy tzw. warszawka. (...) Ja pochodzę z krakowskiej inteligencji, nie pochodzę z "krakówka". "Krakówek" raczej na mnie nie głosuje...”, mówił w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

Andrzej Duda, jamnik
Fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Andrzej Duda o relacjach z córką, Kingą Dudą

Dziennikarz w rozmowie z prezydentem podkreślił, że poparcie dla Andrzeja Dudy wśród młodego pokolenia wyraźnie spadło. Czy to martwi głowę państwa? Przy okazji prezydent opowiedział o relacjach z córką.

,,Młodzi zawsze są tacy trochę "anty" tym, którzy akurat rządzą. Taka jest natura młodych, że oni zawsze są trochę zbuntowani, zawsze trochę kontestują. Przecież ja też wychowałem córkę, która już dzisiaj jest dorosła, ale też pamiętam jej młode lata. Do dzisiaj mamy różnice w wielu sprawach, ona ma swoje zdanie, ja mam swoje, w związku z czym doskonale to rozumiem. Ale ja przez całe te pięć lat wspierałem młodych przedsiębiorców, właścicieli start-upów”, wyznał Andrzej Duda.

Czy Kinga Duda przybędzie do Polski, by wesprzeć tatę? Zawsze mógł liczyć na jej obecność.  Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się już 12 lipca. 

Wieczór wyborczy Andrzeja Dudy, Warszawa 24.05.2015

Kinga Duda, Agata Duda, Andrzej Duda, 2015 rok
Fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News
Kinga Duda, Agata Duda, Agata Kornhauser-Duda
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.