Maciej Musiał, VIVA! grudzień 2018, 26/2018
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/Complete
Z ŻYCIA GWIAZD

Odbudowali więź po kryzysie, są dla siebie wsparciem. Tak Maciej Musiał mówił o tacie

„Relacja z nim jest absolutnie złota”, podkreśla. Andrzej Musiał to znany aktor!

Rafał Kowalski 11 lutego 2023 10:06
Maciej Musiał, VIVA! grudzień 2018, 26/2018
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/Complete

Maciej Musiał zyskał ogromną sympatię fanów rolą Tomka Boskiego w serialu Rodzinka.pl. Od tego czasu 28-latek zdążył wyrosnąć na jedną z największych aktorskich sław swojego pokolenia. Zachwyca w kolejnych produkcjach, również zagranicznych. Niewiele osób jednak wie, że także jego tata jest znanym aktorem. Jakie łączą ich relacje? Maciej Musiał nie ukrywa, że ojciec jest dla niego autorytetem. Ich relacja nie zawsze była jednak sielankowa... Z okazji urodzin młodego aktora przypomina, co o niej mówił.

Ojciec Macieja Musiała – zdjęcia

Maciej Musiał chętnie dzieli się z fanami zdjęciami z bliskimi. Co jakiś czas możemy podziwiać go na wspólnych kadrach z tatą Andrzejem Musiałem. W 2021 roku 28-latek prezentował fotografie ze wspólnej sesji. Zdjęciom autorstwa Damiana Noszkowicza towarzyszyła archiwalny kadr, na którym Andrzej Musiał trzyma w rękach malutkiego syna. „Tata. Mój największy Boss”, napisał wówczas Maciej Musiał.  

Przez pewien czas relacja obu panów nie należała do najłatwiejszych. Aktor silnie przeżył rozwód rodziców. Na szczęście udało im się naprawić nadszarpniętą więź.

Czytaj też: Tak dziś wygląda jedyna córka Ewy Wachowicz. Aleksandra to już dorosła kobieta  

Kim jest Andrzej Musiał? Internauci nie pomylili się pisząc, że skądś kojarzą tę twarz. 67-latek jest bowiem tak jak syn aktorem. Przyszedł na świat w 1955 roku w Płocku. Widzowie mogą znać pana Andrzeja z ról w takich filmach i serialach, jak Sam pośród swoich, Psy, Młode wilki 1/2, Sęp czy Ekstradycja, Pierwszy milion, Twarzą w twarz 2. W ostatnim czasie pojawiał się w produkcjach: Nielegalni, Inni ludzie, 1983, Jak pokochałam gangstera. Co ciekawe, w 2001 roku Andrzej Musiał wystąpił w filmowej ekranizacji „Wiedźmina” w reżyserii Marka Brodzkiego, zaś kilkanaście lat później w opowieści o Geralcie z Rivii, tym razem produkcji Netfliksa, pojawił się jego syn.

W październiku 2022 roku obaj panowie wzięli udział w kampanii reklamowej Reserved.  „Mój tata. Relacja z nim jest absolutnie złota. To on zabrał mnie na mój pierwszy casting, bo też jest aktorem. Grał w „Psach”. Fajnie, co? Do dziś jest moim bossem, a w relacji z nim odnajduję siebie”, mówił na nagraniu Maciej Musiał. 

Premierze kolekcji towarzyszyło również wyjątkowe video, w którym 28-latek wystąpił nie tylko przed kamerą, ale był również odpowiedzialny za jego reżyserię. W materiale towarzyszy mu oczywiście tata, Andrzej Musiał.

Na początku listopada udzielili natomiast wspólnego wywiadu magazynowi „Vogue”. Młody aktor podkreślił w nim, że wiele rodzicom zawdzięcza. „Razem z mamą dali mi solidne podstawy, na których później budowała się moja osobowość. Otrzymałem od nich drogowskazy, dzięki którym wiedziałem, jak w życiu nie zbłądzić. Mam jednak wrażenie, że o relacjach z ojcem w przestrzeni medialnej mówi się zdecydowanie mniej niż o relacjach z matką. Dlatego chciałem opowiedzieć o tym, co nas łączy, i po prostu pokazać światu mojego tatę”, zwierzył się.

Maciej Musiał, Andrzej Musiał, NIE UŻYWAĆ PONOWNIE
Fot. materiały prasowe Reserved

Maciej Musiał, Andrzej Musiał, NIE UŻYWAĆ PONOWNIE
Fot. materiały prasowe Reserved

Andrzej Musiał - rozwód z żoną Anną, relacje z synem Maciejem

Prywatnie przez wiele lat Andrzej Musiał był żonaty z Anną Markiewicz-Musiał. Para została rodzicami Macieja Musiała w 1995 roku. Niestety czas pokazał, że miłość na całe życie nie jest temu małżeństwu pisana. Rodzice młodego gwiazdora rozstali się, gdy ten przygotowywał się do matury. Rozwód orzeczono 1 kwietnia 2014 roku. „Jak zaczynają się kłócić, to zrobilibyście wszystko, by przestali, żeby mieć fajną, kochającą się rodzinę”, pisał o rodzicach na swoim blogu Maciej Musiał.

Według prasy po rozwodzie ówczesny nastolatek miał stanąć po stronie mamy, przez co jego kontakty z tatą oziębły. Pan Andrzej robił, co mógł, by to naprawić. „Andrzej chciał być dla syna kumplem i zatrzymał się na etapie gimnazjum. A synowie zazwyczaj nie potrzebują kumpli, mają swoich, potrzebują ojca, mężczyzny”, mówiła krytycznie o byłym mężu Anna Musiał.

W rozmowie dla VIVY! przyznała też, jak rozwód wpłynął na nią samą. „Rozstania zawsze są trudne. Jeśli ludzie najpierw się przyjaźnią, jest lepiej. Zawsze będzie coś, co ich łączy, wspólne wartości, pasje. Gorzej, jeśli tego nie ma. Chemia mija. Mój mąż pytał: Przyjaźń, co to takiego? Słuchałam wtedy i myślałam, że tylko tak sobie gada, zakłada taką maskę twardziela. Ale to była prawda. Mężczyźni uciekają od bliskości”, wyznała nam kilka lat temu.

Dziś na szczęście Macieja Musiała i jego tatę łączą bardzo dobre relacje. „Gdy się urodziłem, mój tata miał 39 lat – był więc już dojrzały i, mam wrażenie, gotowy do roli ojca. Zawsze miał dla mnie czas i cierpliwość. Choć ciężko pracował, nigdy nie dał mi odczuć, że jest zniecierpliwiony, znużony czy że się spieszy. Widziałem, że cieszył się tą naszą relacją. Był i jest obecny w moim życiu. To dla mnie niezwykle ważne. Tak sobie myślę, że najlepszym prezentem, jaki rodzic może dać dziecku, jest właśnie czas. Zapisałem to nawet w mojej zakładce notatki dobrego taty”, mówił z uśmiechem w rozmowie z magazynem „Vogue” jesienią 2022 roku. „Tata nauczył mnie wielu ważnych rzeczy. Gdy dorastałem, pokazywał mi, że mężczyzna może być wrażliwy, że to nie wstyd, gdy okazuje emocje. Myślę, że to właśnie on nauczył mnie czułości”, stwierdził.

I dodał również, że z tatą mają swoje rytuały, które bardzo lubią i które są dla obu niezwykle istotne. „Oglądamy tenisowe finały Igi Świątek. Spotykamy się zwykle u taty. On gotuje wtedy obiad lub kolację. Siadamy na kanapie, jemy, oglądamy, mocno kibicujemy i, mówiąc kolokwialnie, drzemy się, jak coś nie idzie. No, a potem jest radość, gdy Iga wygrywa”, wspominał z uśmiechem. 

Bliskość to słowo, które w dużym stopniu określa ich relację. „Później sobie gadamy, często kładę tacie głowę na kolanach i jest fajnie. Niekiedy siedzimy tak długo i rozmawiamy na przykład o dziewczynach. Teraz jestem mocno zabiegany, więc widujemy się rzadziej, niż bym chciał. Ale ciągle walczę o ten wspólny czas, bo w tym naszym przebodźcowanym życiu jest on naprawdę bezcenny”, dodawał.

W innym wywiadzie stwierdził natomiast, że mimo burz, udało im się ocalić tę relację. „Ojciec jest moim prawdziwym przyjacielem, który jest dla mnie zawsze, gdy go potrzebuję. Choć w życiu naszej rodziny bywało burzliwie, zdołaliśmy ocalić to, co najważniejsze”, mówił w rozmowie z Natalią Hołownią.

Życzymy wszystkiego, co najlepsze! 

CZYTAJ TEŻ: Syn Pawła Małaszyńskiego jest już pełnoletni. Jak wygląda Jeremiasz? To prawdziwy przystojniak!

Anna Musiał z synem w sesji dla VIVY!

Anna Musiał, Maciej Musiał, VIVA! 11/2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM, Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.