Ewa Wachowicz, Aleksandra Osuchowska, Karpacz, 23.02.2008 rok
Fot. Wojtek Wilczynski / Forum
DZIECI GWIAZD

Tak dziś wygląda jedyna córka Ewy Wachowicz. Aleksandra to już dorosła kobieta  

Zobacz, jak się zmieniła. Co o niej wiemy?

Damian Brillowski 20 października 2021 15:00
Ewa Wachowicz, Aleksandra Osuchowska, Karpacz, 23.02.2008 rok
Fot. Wojtek Wilczynski / Forum

Ewa Wachowicz jest znana jako była Miss Polonia i gospodyni programu „Ewa gotuje”, jednak mało osób wie, że ma dorosłą córkę. Kim jest Aleksandra Osuchowska? Okazuje się, że wybrała zupełnie inną ścieżkę kariery niż jej matka. „Dla mnie i tak jest najpiękniejsza na świecie”, przyznaje dumna mama. Jak obecnie wygląda i co robi córka gwiazdy Polsatu?

Ewa Wachowicz i jej córka Aleksandra Osuchowska 

Aleksandra Osuchowska przyszła na świat w 2000 roku. Jest owocem miłości byłej Miss Polonia Ewy Wachowicz i dziennikarza Przemysława Osuchowskiego. Para ślubowała sobie miłość w 1996 roku w ambasadzie RP w Pretorii. Niestety, w 2007 roku ich małżeństwo dobiegło końca. 

Ewa Wachowicz starała się wychować córkę na normalną, przyzwoitą osobę. Nie zależało jej, aby Ola dorastała w blasku fleszy. Mało tego! Dziewczyna w szkole unikała jak ognia tematu sławnej mamy. „Ma swój własny, normalny świat. Chodzi do normalnej szkoły (...) Ostatnio chłopak z równoległej klasy dowiedział się, że jestem jej mamą. „Mamo, on mi zrobił obciach, bo zaczął o tym przy wszystkich mówić”, komentowała później. Ola jest samodzielną jednostką z silnym charakterem. Staram się nie ingerować w jej życie - ma prawo do własnego. Bo umówmy się - czy gdyby prowadziła życie przy mnie, czy to byłoby jej życie? Nie wiem”, opowiadała w wywiadzie dla magazynu „Show”. 

Ewa Wachowicz doskonale wie, że córka sama musi decydować o sobie i uczyć się na własnych błędach. Jako mama może jej udzielać porad, ale życia za nią nie przeżyje. „Kiedy patrzę na moją 15-letnią córkę Olę, rozumiem to jeszcze lepiej. Nie rozwiążę jej problemów. Mogę jej coś mówić, radzić, ale i tak ona musi to przeżyć i do pewnych rzeczy zwyczajnie dojrzeć. To tak jak z ogniem. Można mówić dziecku: „nie baw się zapałkami, nie dotykaj ognia, bo się oparzysz”, ale ono i tak nie posłucha. Dopóki nie włoży tego palca i się nie oparzy, samo nie zrozumie. Tak jest z każdym doświadczeniem, którego nabieramy podczas naszego życia. Za każdy rok jestem więc wdzięczna”, stwierdziła. Ewa Wachowicz jako mama jest liberalna, ale zdarza się jej być też surową. 

Czytaj także: Ewa Wachowicz: „Chodziliśmy na terapię małżeńską, potem pomagała mi psychoterapeutka”

Ewa Wachowicz z córką, Aleksandra Osuchowska, Karpacz, 23.02.2008 rok
Fot. Wojtek Wilczyński/FORUM

Ewa Wachowicz z córką, Aleksandra Osuchowska, Karpacz, 23.02.2008 rok
Fot. Wojtek Wilczyński/FORUM

Ewa Wachowicz z córką Aleksandrą Osuchowską, Karpacz,  23.02.2008 rok

Córka Ewy Wachowicz debiutuje w telewizji

Aleksandra Osuchowska dała się poznać szerokiej publiczności w 2016 roku, gdy zgodziła się wziąć  udział w jednym z odcinków programu kulinarnego „Top Chef” na antenie Polsatu. Jej rolą było ocenienie potraw, jakie przygotowali uczestnicy show. Jak na 15-letnią osobę, poradziła sobie wyśmienicie. Wsparcie miała oczywiście w sławnej mamie, która od pierwszej edycji „Top Chefa” oceniała zawodowych kucharzy. Podczas trwania odcinka Ewa Wachowicz zdradziła, że często zdarza się im razem gotować. Dziewczyna ma do tego talent i z chęcią pomaga mamie w kuchni. „Ma do tego smykałkę. Obserwuję to i bardzo mnie to cieszy. Często na imprezy szkolne robi ciasto, babeczki albo ciasteczka. A już największą radość sprawia mi, kiedy się angażuje we wspólne gotowanie”, przyznała w programie dumna mama. 

Była miss od lat chroni córkę przed wkroczeniem do show-biznesu. Uważa, że dużo ludzi pogubiło się, robiąc zawrotną karierę w młodym wieku. Dlatego chce oszczędzić cierpień i rozczarowań własnemu dziecku. „Nie pozwalam jej do niego wejść. Zresztą ona nie ma na to najmniejszej ochoty (...) Jeśli jako dorosła osoba podejmie pracę związaną z show-biznesem, to OK, ale to będzie jej świadomy wybór. Dopóki mogę ją przed tym ochronić, robię to. Uważam, że tak jest lepiej, bo mamy przykłady młodych ludzi, którzy nie poradzili sobie ze sławą”, tłumaczyła swoją decyzję gwiazda. 

Pomimo upływu lat Ewa Wachowicz nadal jest przekonana, że decyzja co do kariery córki należy do niej a nie do mamy. Jakie ma zatem rady dla dziewczyny? „Żeby była sobą. A dla mnie i tak jest najpiękniejsza na świecie”, podkreśliła w rozmowie z portem przeambitni.pl.  

Czytaj także: Ewa Wachowicz: „Patrzę z czułością na moje uda, niedoskonałości i myślę, że wszystko w porządku”

Ewa Wachowicz z córką, Aleksandra Osuchowska, 08.05.2010 rok
Fot. Radosław Nawrocki/FORUM

Ewa Wachowicz z córką Aleksandrą Osuchowską, 08.05.2010 rok

Co dziś robi córka Ewy Wachowicz, Aleksandra Osuchowska? 

Córka Ewy Wachowicz to dziś już dorosła kobieta. Po mamie odziedziczyła urodę, przede wszystkim piękne, duże oczy, które są nieco jaśniejsze niż kolor oczu rodzicielki. Różni je za to kolor włosów. Młodsza nie jest blondynką, za to ma długie, ciemne włosy. Co do sylwetki, to córka Ewy Wachowicz posiada nienaganną figurę, którą zapewne zawdzięcza jeździe konnej. 

Dziewczyna na co dzień mieszka w Krakowie i studiuje na tamtejszej politechnice. W tym roku obchodzi 21. urodziny. Pasją Oli, oprócz gotowania i pieczenia, jest sport. Z zamiłowaniem oddaje się jeździectwu. Co ciekawe, dziewczyna hobbystycznie zajmuje się również stylizacją paznokci, rzęs i brwi. Efekty prac pokazuje w mediach społecznościowych na swoim profilu na Instagramie.

Czy Aleksandra Osuchowska jest podobna do sławnej mamy? 

Czytaj także: Połączyły ich wspólne pasje. Kim jest ukochany Ewy Wachowicz?

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.