Ewa Wachowicz, Aleksandra Osuchowska, Karpacz, 23.02.2008 rok
Fot. Wojtek Wilczynski / Forum
DZIECI GWIAZD

Tak dziś wygląda jedyna córka Ewy Wachowicz. Aleksandra to już dorosła kobieta  

Zobacz, jak się zmieniła. Co o niej wiemy?

Damian Brillowski 19 października 2022 16:00
Ewa Wachowicz, Aleksandra Osuchowska, Karpacz, 23.02.2008 rok
Fot. Wojtek Wilczynski / Forum

Ewa Wachowicz to jedna z najpiękniejszych polskich modelek i prezenterek. I chociaż czasy w branży mody ma już za sobą, wciąż aktywnie udziela się w ciekawych projektach, głównie kulinarnych. Wachowicz jest również mamą dorosłej już córki. Kim jest Aleksandra Osuchowska? Nie poszła ona śladami kariery swojej mamy. Czy odziedziczyła po niej urodę? Jakie są ich relacje? 

Ewa Wachowicz i jej córka Aleksandra Osuchowska 

Aleksandra Osuchowska przyszła na świat w 2000 roku. Jest owocem miłości byłej Miss Polonia Ewy Wachowicz i dziennikarza Przemysława Osuchowskiego. Para ślubowała sobie miłość w 1996 roku w ambasadzie RP w Pretorii. Niestety, w 2007 roku ich małżeństwo dobiegło końca. 

Ewa Wachowicz starała się wychować córkę na wrażliwą, zaradna, kierującą się najważniejszymi wartościami w życiu kobietę. Nie zależało jej, aby Ola dorastała w blasku fleszy. Mało tego! Dziewczyna w szkole unikała jak ognia tematu sławnej mamy. „Ma swój własny, normalny świat. Chodzi do normalnej szkoły (...) Ostatnio chłopak z równoległej klasy dowiedział się, że jestem jej mamą. „Mamo, on mi zrobił obciach, bo zaczął o tym przy wszystkich mówić”, komentowała później. Ola jest samodzielną jednostką z silnym charakterem. Staram się nie ingerować w jej życie - ma prawo do własnego. Bo umówmy się - czy gdyby prowadziła życie przy mnie, czy to byłoby jej życie? Nie wiem”, opowiadała w wywiadzie dla magazynu „Show”. 

Ewa Wachowicz doskonale wie, że córka sama musi decydować o sobie i uczyć się na własnych błędach. Jako mama może jej udzielać porad, ale życia za nią nie przeżyje. „Kiedy patrzę na moją córkę Olę, rozumiem to jeszcze lepiej. Nie rozwiążę jej problemów. Mogę jej coś mówić, radzić, ale i tak ona musi to przeżyć i do pewnych rzeczy zwyczajnie dojrzeć. To tak jak z ogniem. Można mówić dziecku: „nie baw się zapałkami, nie dotykaj ognia, bo się oparzysz”, ale ono i tak nie posłucha. Dopóki nie włoży tego palca i się nie oparzy, samo nie zrozumie. Tak jest z każdym doświadczeniem, którego nabieramy podczas naszego życia. Za każdy rok jestem więc wdzięczna”, stwierdziła. Ewa Wachowicz jako mama jest liberalna, ale zdarza się jej być też surową. 

CZYTAJ TEŻ: Ewa Wachowicz mieszka w swoim wymarzonym domu! Robi wrażenie?

Ewa Wachowicz z córką, Aleksandra Osuchowska, Karpacz, 23.02.2008 rok
Fot. Wojtek Wilczyński/FORUM

Ewa Wachowicz z córką, Aleksandra Osuchowska, Karpacz, 23.02.2008 rok
Fot. Wojtek Wilczyński/FORUM

Ewa Wachowicz z córką Aleksandrą Osuchowską, Karpacz,  23.02.2008 rok

Córka Ewy Wachowicz debiutuje w telewizji

Aleksandra Osuchowska dała się poznać szerokiej publiczności w 2016 roku, gdy zgodziła się wziąć  udział w jednym z odcinków programu kulinarnego „Top Chef” na antenie Polsatu. Jej rolą było ocenienie potraw, jakie przygotowali uczestnicy show. Jak na 15-letnią wówczas osobę, poradziła sobie wyśmienicie. Wsparcie miała oczywiście w sławnej mamie, która od pierwszej edycji „Top Chefa” oceniała zawodowych kucharzy. Podczas trwania odcinka Ewa Wachowicz zdradziła, że często zdarza się im razem gotować. Dziewczyna ma do tego talent i z chęcią pomaga mamie w kuchni. „Ma do tego smykałkę. Obserwuję to i bardzo mnie to cieszy. Często na imprezy szkolne robi ciasto, babeczki albo ciasteczka. A już największą radość sprawia mi, kiedy się angażuje we wspólne gotowanie”, przyznała w programie dumna mama. 

Była miss od lat chroni córkę przed wkroczeniem do show-biznesu. Uważa, że dużo ludzi pogubiło się, robiąc zawrotną karierę w młodym wieku. Dlatego chce oszczędzić cierpień i rozczarowań własnemu dziecku. „Nie pozwalam jej do niego wejść. Zresztą ona nie ma na to najmniejszej ochoty (...) Jeśli jako dorosła osoba podejmie pracę związaną z show-biznesem, to OK, ale to będzie jej świadomy wybór. Dopóki mogę ją przed tym ochronić, robię to. Uważam, że tak jest lepiej, bo mamy przykłady młodych ludzi, którzy nie poradzili sobie ze sławą”, tłumaczyła swoją decyzję gwiazda. 

Pomimo upływu lat Ewa Wachowicz nadal jest przekonana, że decyzja co do kariery córki należy do niej a nie do mamy. Jakie ma zatem rady dla dziewczyny? „Żeby była sobą. A dla mnie i tak jest najpiękniejsza na świecie”, podkreśliła w rozmowie z portem przeambitni.pl.  

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ewa Wachowicz: „Młode piękno niesie inną energię, inną wibrację, ale to dojrzałe też jest niczego sobie”

Ewa Wachowicz z córką, Aleksandra Osuchowska, 08.05.2010 rok
Fot. Radosław Nawrocki/FORUM

Ewa Wachowicz z córką Aleksandrą Osuchowską, 08.05.2010 rok

Co dziś robi córka Ewy Wachowicz, Aleksandra Osuchowska? 

Córka Ewy Wachowicz to dziś już dorosła kobieta. Gwiazda wypuściła pociechę spod swoich skrzydeł. Po mamie Aleksandra odziedziczyła urodę, przede wszystkim piękne, duże oczy, które są nieco jaśniejsze niż kolor oczu rodzicielki. Różni je za to kolor włosów. Młodsza z pań nie jest blondynką, za to ma długie, ciemne włosy. Co do sylwetki, to córka Ewy Wachowicz posiada nienaganną figurę, którą zapewne zawdzięcza jeździe konnej. 

Dziewczyna na co dzień mieszka w Krakowie i studiuje na tamtejszej politechnice. W tym roku będzie świętowała 22. urodziny. Pasją Oli, oprócz gotowania i pieczenia, jest sport. Z zamiłowaniem oddaje się jeździectwu. Co ciekawe, dziewczyna hobbystycznie zajmuje się również stylizacją paznokci, rzęs i brwi. Efekty prac pokazuje w mediach społecznościowych na swoim profilu na Instagramie.

Przy okazji ostatniej sesji dla VIVY! zapytaliśmy byłą Miss Polonia o to, czy Aleksandra jest podobna do niej charakterem. „Stety lub niestety mamy podobne charaktery. Też lubi rządzić. Córka odziedziczyła po mnie zamiłowanie do gotowania, torty robi nawet lepsze ode mnie! Ale na co dzień studiuje budownictwo i pasjonuje się kosmetologią. Bardzo nie lubi jak o niej opowiadam, więc pewnie już w tej chwili za dużo powiedziałam”, mówiła przed kamerą Vivy.pl. 

Czy córka gwiazdy pójdzie w jej ślady?  Zawsze może liczyć na wsparcie mamy, niezależnie od tego, którą ścieżkę wybierze. „Zobaczymy, co życie przyniesie. Ale uważam, że najważniejsze, by wspierać dzieci w ich pasjach i wyborach. To jest jej życie i całym sercem chciałabym, żeby po prostu była szczęśliwa. A co będzie robić? To jej wolny wybór”, dodawała Ewa Wachowicz. 

Czy Aleksandra Osuchowska jest Twoim zdaniem podobna do sławnej mamy? 

ZOBACZ TEŻ: Ewa Wachowicz w końcu zdradziła sekret swojej idealnej figury!

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Dziś pomaga mężczyznom, ją umocniła choroba ukochanego: „Diagnoza spadła na nas nagle. Rinke był na granicy życia i śmierci”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA w intymnym wywiadzie chwilę przed narodzinami córeczki. HANNA ŻUDZIEWICZ I JACEK JESCHKE o zmiennych losach ich związku i bajkowym ślubie w Ligurii. MATTEO BRUNETTI: ambasador włoskiej kuchni i polskiej kultury o… włosko-polskich korzeniach. KOBIETY IKONY:  Santor, Kunicka, Rodowicz, Majewska, Sipińska, Sośnicka… – one rządziły zbiorową wyobraźnią w PRL-u.