Katarzyna Sokołowska, VIVA! Moda 2/2016
Fot. Olga Majrowska
O tym jest głośno

Katarzyna Sokołowska o późnym macierzyństwie: „Wierzę, że będę tańczyła na weselu mojego syna”

49-latka spodziewa się pierwszego dziecka

Marta Nawacka 23 czerwca 2022 13:11
Katarzyna Sokołowska, VIVA! Moda 2/2016
Fot. Olga Majrowska

Katarzyna Sokołowska niedługo powita na świecie swoje pierwsze dziecko. 49-latka w najnowszym wywiadzie dla Twojego Stylu postanowiła opowiedzieć o tym, jakie ma odczucia w związku z późnym macierzyństwem, czy obawia się przyszłości oraz o swoich planach wobec dziecka. „Jestem przekonana, że właśnie teraz będę mogła mu poświęcić więcej czasu i uwagi niż 10 lat wcześniej”, zapewnia przyszła mama.

Katarzyna Sokołowska jest w ciąży

O radosnej nowinie reżyserka pokazów mody poinformowała swoich fanów w Wielkanoc. „Cuda się zdarzają. Alleluja! Wspaniałych świąt dla was! Dla nas nie mogły być lepsze", pisała wówczas. Katarzyna Sokołowska od lat jest w szczęśliwym związku z Arturem Koziejem i to właśnie przy nim poczuła, że chce zostać mamą. „Z każdego związku wychodzi się bogatszym, ale to właśnie przy Arturze dojrzałam do macierzyństwa”, mówiła w rozmowie z Twoim Stylem.

49-latka z niecierpliwością odlicza dni do pojawienia się na świecie swojej pierwszej pociechy. Mimo późnego macierzyństwa nie czuje obaw, choć zdaje sobie sprawę z pewnych ograniczeń. „Jasne, zdaję sobie sprawę z ograniczeń, to kwestia biologii, wydolności organizmu (…) Miałam tę świadomość, planując ciążę. Żaden specjalista nie powie, że w dojrzałym wieku nie masz szans na urodzenie dziecka i bycie dobrą matką”, dodała w tym samym wywiadzie.

Czytaj też: Małgorzata Rozenek-Majdan o Jacku Rozenku: „Rozstając się, kierowaliśmy się dobrem naszych synów"

Katarzyna Sokołowska, VIVA! Moda 2/2016
Fot. Olga Majrowska

Katarzyna Sokołowska w sesji dla magazynu VIVA!, 2016 rok

Katarzyna Sokołowska o późnym macierzyństwie

Jurorka Top Model jest przekonana, że teraz będzie w stanie więcej czasu poświęcić swojemu dziecku, niż mogłaby kilka lat temu. „Jestem przekonana, że właśnie teraz będę mogła mu poświęcić więcej czasu i uwagi niż 10 lat wcześniej. Jestem spełniona, ustabilizowana bardziej niż niektóre młode matki, nie muszę dokonywać trudnych wyborów”, mówiła w wywiadzie dla Twojego Stylu. Katarzyna Sokołowska pragnie dać synowi wszystko to, co najlepsze i być dla niego kochającą matką oraz wielkim wsparciem i opoką. „Nie chcę mieć za dużych oczekiwań, także wobec siebie, ale... w tym czasie, co chyba jest naturalne, mam trochę bardziej refleksyjne podejście do życia (…) chciałabym być dla mojego syna jak ta góra, mocna i pewna. Chodzi o to, żeby miał we mnie oparcie, chcę pokazywać mu dobre wartości”, wyznała w tej samej rozmowie.

Reżyserka pokazów mody wie, że macierzyństwo w późniejszym wieku może być trudniejsze, ale stara się tym nie martwić. Wierzy, że będzie jej dane przeżyć wiele pięknych i ważnych chwil z życia swojego syna. „Jestem zdrowa, w świetnej formie, lekarze twierdzą, że biologicznie jestem młodsza, niż mówi metryka. Dbam o siebie, badam się. Naprawdę wierzę, że będę tańczyła na weselu mojego syna”, zwierzyła się w rozmowie z Twoim Stylem.

Przyszłej mamie i jej maluszkowi życzymy dużo zdrowia i szczęśliwego rozwiązania!  

Zobacz także: Dorota Wellman o swoim trudnym charakterze w relacji z mężem: „Dzielnie znosi to, jaka jestem''

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.