Katarzyna Sokołowska, VIVA! Moda 2/2016
Fot. Olga Majrowska
z życia gwiazd

Katarzyna Sokołowska o ciąży: „Pewne zdarzenia upewniły mnie w tym, że bardzo chcę mieć dziecko”

Wyznała, że zdecydowała się na metodę in vitro

Marcjanna Maryszewska 9 maja 2022 10:14
Katarzyna Sokołowska, VIVA! Moda 2/2016
Fot. Olga Majrowska

Katarzyna Sokołowska ogłosiła w ubiegłym miesiącu, że spodziewa się dziecka. Reżyserka pokazów mody podzieliła się radosnymi wieściami w Wielkanoc, a teraz pojawiła się jako gość w programie „Miasto kobiet”. Zwróciła uwagę na krzywdzące stereotypy, z którymi musi mierzyć się od paru tygodni oraz opowiedziała o dojrzałym macierzyństwie z własnej perspektywy.

Katarzyna Sokołowska jest w ciąży. Zdecydowała się na metodę in vitro

Minęło już kilka tygodni, od kiedy jurorka „Top Model” podzieliła się informacją o ciąży. Katarzyna Sokołowska pojawiła się od tamtego czasu w „Dzień Dobry TVN”, gdzie opowiedziała nieco o swoim samopoczuciu i przygotowaniach do nowej roli. Teraz natomiast zagościła w „Mieście kobiet”, aby wypowiedzieć się na temat dojrzałego macierzyństwa. Dopiero ostatnio poczuła, że to dobry moment na zostanie mamą, czym podzieliła się na antenie TVN Style.

„U mnie starania zaczęły się, nie wiem, czy później, czy późno. Po prostu stało się to w momencie, w którym uznałam, że jestem gotowa. Teraz jestem w związku, w którym czułam, że to już jest ten moment na to, żeby ta rodzina była pełna. Ja jestem spokojna, spokojniejsza, zdecydowana” - tłumaczyła.

Zajść w ciążę pomogło jej in vitro. Jurorka zdecydowała się na nią po przykrych doświadczeniach w swoim życiu. Metoda umożliwi Katarzynie Sokołowskiej oraz jej ukochanemu zostać rodzicami. „Zdecydowałam procedurę in vitro. Pewne zdarzenia upewniły mnie w tym, że bardzo chcę mieć dziecko. Po naturalnej ciąży, którą straciłam, pojawiło się to uczucie i potrzeba macierzyństwa i taka pewność, że trzeba o to zawalczyć i że chcę o to walczyć.

Czytaj także: Weronika Marczuk chciała ponownie zostać mamą „Życie i tak pokazuje, że pisze swoje scenariusze”

Katarzyna Sokołowska, VIVA! Moda 2/2016
Fot. Olga Majrowska
Katarzyna Sokołowska, VIVA! Moda 2/2016

Katarzyna Sokołowska o dojrzałym macierzyństwie

Przyszła mama dostaje wiele pozytywnych wiadomości od osób z podobnymi doświadczeniami. Jednak zwróciła uwagę na krzywdzące stereotypy, z którymi muszą zmagać się kobiety decydujące się na dojrzałe macierzyństwo. Katarzyna Sokołowska podkreśliła przy tym zasługi prężnie rozwijającej się medycyny.

„Oczywiście, biologia jest biologią, ale medycyna też się posunęła do przodu. Wciąż jednak słyszę oceny: "No jak to, to dziecko będzie miało starą mamę?". Takie padają słowa. Ja powiedziałabym raczej, że dojrzałą. W tych słowach ludzie oceniają mnie jako nieświadomą, niedojrzałą, nieświadomą tego, co się zdarzyło. Myślą, że się nie zaopiekowałam pewnymi sytuacjami. Takie oceny mają wiele negatywnych konsekwencji.”

Jurorka „Top Model” wyznała również, że będąc w ciąży czuje się bardzo spokojna i szczęśliwa. Podobne odczucia towarzyszą jej partnerowi. Oboje nie mogą doczekać się przyjścia maleństwa na świat! Trzymamy mocno kciuki za przyszłych rodziców.  

Sprawdź również: U jej boku odnalazł szczęście i miłość. Niezwykła historia Adama Sztaby i Agnieszki Dranikowskiej

Katarzyna Sokołowska, VIVA! Moda 2/2016
Fot. Olga Majrowska
Katarzyna Sokołowska, VIVA! Moda 2/2016

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.