Sabina Zięba 15 lipca 2017 10:45
1/8
Copyright @East News
1/8

Katarzyna Grochola to jedna z najpopularniejszych polskich pisarek. Urodziła się 18 lipca 1957 roku w Krotoszynie, jako córka polonistki i prawnika. Mimo, że jej książki sprzedały się w ilości 4 milionów egzemplarzy, nie od początku wiedziała, jak chce zarabiać na życie. W wieku 23 lat urodziła córkę, Dorotę Szelągowską. Przez lata pracowała jako salowa, pomocnik cukiernika, a nawet... konsultantka w biurze matrymonialnym! Następnie pisywała do "Poradnika Domowego" i pisma "Jestem".

Polecamy też: „Każda moja książka czegoś mnie uczy”. Czy to właśnie dzięki temu, Katarzyna Grochola jest ulubioną pisarką Polaków?

Zadebiutowała w 1997 roku w wieku 40 lat powieścią "Przegryźć dżdżownicę". Jej kolejne dzieło "Nigdy w życiu!" zostało zekranizowane w 2004 roku, a główną rolę zagrała wówczas Danuta Stenka u boku m. in. Joanny Brodzik, Jana Frycza oraz Artura Żmijewskiego. Grochola jest autorką takich książek, jak "Serce na temblaku", "Zielone drzwi", "Przeznaczeni", a także głośnej "Ja wam pokaże!", czyli drugiej części przygód Judyty z "Nigdy w życiu". Ta jedna z najpopularniejszych jej powieści została również zekranizowana - w 2006 roku powstał film pod tym samym tytułem (w którym zagrała Grażyna Wolszczak, Paweł Deląg i Cezary Pazura), a w 2007 nakręcono serial, który wyemitowano w TVP (z Edytą Jungowską, Radosławem Krzyżowskim i Julią Kamińską). W 2010 roku literatka wzięła udział w "Tańcu z gwiazdami", a partnerował jej Jan Kliment. Wspólnie zajęli trzecie miejsce!

Pisarka w swoim życiu borykała się z poważnymi problemami - miała męża alkoholika, przeżyła zdrady, a także pokonała nowotwór. Miała również problemy finansowe. Sama w wywiadzie dla "Urody życia" mówiła: "Za każdym razem to było stawianie wszystkiego na jedną kartę – mogło się nie udać i często się nie udawało. 
Ale mogłam też wygrać i czasem wygrywałam. Spędziłam setki godzin przy stołach do gry. 10 razy dostałam pokera, na którego nałogowi gracze czekają czasem po 20 lat! Ale nie mam żadnych wątpliwości, że kasyno jest sztucznym tworem zastępującym życie. Różnica jest taka, że hazard w życiu zawiera ryzyko, ale otwiera też nowe możliwości. Ryzykiem są związki, praca, wybory, decyzje, małżeństwo".

Polecamy też: Katarzyna Grochola mówi: „Lubię grać i mam naturę gracza”, ale do kasyna już nie chodzi. Dlaczego?

Ostatnio na 22. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach mistrzyni pióra zaskoczyła wszystkich nowym kolorem włosów i bujną dłuższą fryzurą. Zobacz w naszej galerii, jak się zmieniała z biegiem lat!

2/8
Copyright @ Tomasz Michalak/FOTONOVA, East News
2/8
3/8
Copyright @East News
3/8

Katarzyna Grochola w 2002 roku w wieku 45 lat.

Polecamy też: Zobacz zwiastun najnowszego filmu Juliusza Machulskiego! Czy „Volta” rozśmiesza do łez?

5/8
Copyright @East News
5/8
6/8
Copyright @East News
6/8

Katarzyna Grochola w wieku 53 lat w 2010 roku.

Polecamy też: Festiwal Visa Kino Letnie już się rozpoczął! Jakie atrakcje zapewnił organizator?

8/8
Copyright @East News
8/8

Ostatnio Katarzyna Grochola zaprezentowała się w nowym kolorze włosów. Czy wygląda lepiej?

Polecamy też: Agnieszka Włodarczyk przez lata przeszła spektakularną metamorfozę. Jak się zmieniała?

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.