Katarzyna Figura, VIVA! czerwiec 2015, 12/2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF
Z ŻYCIA GWIAZD

Katarzyna Figura jest nie do poznania! Aktorka ścięła i przefarbowała włosy

„Już nie jestem blondynką!", napisała

Karol Sowa 20 maja 2023 14:56
Katarzyna Figura, VIVA! czerwiec 2015, 12/2015
Fot. Bartek Wieczorek/LAF

Po dawnych blond włosach nie ma już śladu. Katarzyna Figura postanowiła zaszaleć. Aktora przefarbowała oraz ścięła włosy. Efekty metamorfozy pokazała na swoich social mediach. 

Katarzyna Figura — metamorfoza

Aktorka na początku kariery zachwycała nie tylko niepowtarzalną urodą, ale także wdziękiem. Kojarzono ją również z pięknymi blond włosami. Uchodziła za seksbombę, co nie do końca jej się podobało. Obawiała się też zaszufladkowania. Nie chciała być jedynie obiektem westchnień, ponieważ wiedziała, że poza urodą ma coś więcej do zaoferowania. Nie miała więc problemu, aby eksperymentować z włosami. Często je podcinała, a nawet... ścięła ana łyso dla jednej z ról. Teraz postawiła zmienić kolor.

CZYTAJ TEŻ: Katarzyna Kolenda-Zaleska: „Nie brałam pod uwagę, że między matką a córką może istnieć rywalizacja, zazdrość, konkurencja”

Katarzyna Figura, Viva! 06/2015
Fot. Bartek Wieczorek

Katarzyna Figura przefarbowała oraz skróciła włosy

Niedawno ulubienica widzów kolejny raz zaskoczyła fanów. Tym razem opublikowała na Instagramie wyjątkowe zdjęcie, na którym widać, że aktorka przefarbowała oraz skróciła włosy. „JUŻ NIE JESTEM BLONDYNKĄ.", napisała. 

W kolejnej części posta podkreśliła, że już ma dość stereotypów oraz seksualizowania kobiet. Nie przejmuje się też tym, co inni o tym pomyślą. „Znużona toksyczną męskością, zmęczona oczywistą seksualnością, znudzona zatrzaśnięciem w szufladce opisanej jako "wielka seksowna blondyna", wbrew panującym trendom uznającym za seksowną tylko młodość, wbijam szpilę w te idiotyzmy i ogłaszam wszem wobec, co następuje: Jestem istotą na wskroś seksualną. Mój wiek nie ma znaczenia. Przynajmniej dla mnie, a jak ktoś ma problem, to żegnam, bo mam to w mojej wielkiej kształtnej pupie", kontynuowała. 

„Pociąga mnie błękit. Woda i jej bios – życie. Farbując włosy na niebiesko, daję wyraz znużeniu tym, co stereotypowo kobiece i uznane za seksualne. Dryfuję powoli w stronę nowych narracji. Nowych humanistycznych trendów. I nowych opowieści", zaznaczyła. 

Pod zdjęciem nie zabrakło ciepłych i pięknych słów w kierunku Katarzyny Figury. „Uwielbiam panią w każdej postaci, w każdym kolorze włosów i wtedy, kiedy pani jest naprawdę sobą!", czytamy. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Katarzyna Figura, viva! 2012
Fot. ZUZA KRAJEWSKA I BARTEK WIECZOREK

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.