raper Jon James McMurray nie żyje
Fot. Instagram @jonjames
POŻEGNANIE

Popularny raper zginął na planie teledysku! Spadł podczas stania na skrzydle samolotu...

Prawdopodobnie winny jest... pilot!

Rafał Kowalski 24 października 2018 19:25
raper Jon James McMurray nie żyje
Fot. Instagram @jonjames

Tej śmierci można było uniknąć. Nie żyje kanadyjski raper Jon James McMurray, znany przede wszystkim z piosenki I Am. Muzyk zginął w trakcie kręcenia teledysku do utworu The Man. Na planie Jon James wykonywał niebezpieczne ewolucje na skrzydle samolotu. Niestety, prawdopodobnie przez błąd pilota, raper spadł z ogromnej wysokości na ziemię. Miał 34 lata.

Jak zginął raper Jon James?

Zagraniczni dziennikarze opisali szczegóły tego wydarzenia. Według The Canadian Press w momencie wypadku Jon James znajdował się na skrzydle awionetki. Pilot, który kierował samolotem w pewnym momencie stracił panowanie nad maszyną i wykonał jej nieplanowany obrót. Popularny kanadyjski gwiazdor runął na ziemię. Jego ciało odnaleziono w Westwold. Pilot zaś bezpiecznie wylądował.

Trzy tygodnie przed śmiercią muzyk udostępnił w sieci wideo z przygotowań do niebezpiecznej sceny, w trakcie nagrywania której ostatecznie stracił życie. Film publikujemy pod artykułem. Cały przebieg zdarzenia manager artysty potwierdził te w internecie.

„Jon zginął nagrywając wideo do najnowszego projektu, nad którym pracował od wielu miesięcy. Jego finałową sceną miało być rapowanie na skrzydle samochodu. Ciężko trenował, aby ten numer kaskaderski się udał. Jednak gdy Jon wszedł na skrzydło, Cessna zaczęła się przechylać, zrobiła spiralę, a pilot nie mógł wyrównać lotu. Jon próbował się trzymać, jednak gdy się puścił było za późno, aby uruchomić spadochron. Zginął na miejscu” czytamy w oświadczeniu.

Aż trudno uwierzyć, że wykonywanie swojej pracy, która jednocześnie jest największą pasją, może doprowadzić do tak tragicznego końca… 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jon James (@jonjames)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jon James (@jonjames)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?