WSPOMNIENIE

 Bobbi Kristina skończyłaby dziś 29 lat. Podobnie jak matka, miała genialny głos...

Jak zmarła córka Whitney Houston?

Monika Katarzyna Krupska 4 marca 2022 16:59

Miała cudowny głos i mogła zostać jedną z najsławniejszych piosenkarek na świecie, podobnie jak jej matka. Niestety trudne dzieciństwo odcisnęło piętno na jej późniejszym życiu. Bobbi Kristina, córka Whitney Houston i Bobby'ego Browna skończyłaby dziś 29 lat. 

Tragiczne życie Bobbi Kristiny

Dorastała na oczach całego świata. Wielokrotnie brała udział w nagrywaniu teledysków, a także towarzyszyła mamie na scenie. Nie radziła sobie z popularnością, fleszem aparatów i życiem na świeczniku. Ale przede wszystkim, trudno było jej się uporać z dramatem, jaki rozgrywał się w jej domu za zamkniętymi drzwiami. Od początku była świadkiem bójek, przemocy psychicznej i uzależnień rodziców.  przyglądała się im, a tym samym, była automatycznie wciągana w ich przyzwyczajenia. Rozwód Whitney Houston i Bobby'ego Browna był dla niej kolejną traumą. Sąd orzekł, że dziewczyna zostanie pod opieką matki. Jednak wokalistka nie radziła sobie z dorastającą córką i nie potrafiła nawiązać z nią odpowiedniej relacji. 

Zobacz też: Tragiczna historia córki Whitney Houston. Czy tej śmierci można było uniknąć?

W życiu nastolatki pojawiły się narkotyki i alkohol. Bobbi Kristinie wydawało się, że w ten sposób ucieka od problemów. Tymczasem rzeczywistość zaczynała ją jeszcze bardziej przygniatać i wyniszczać. Imprezowała, wpadła w siła uzależnienia... To środowisko działało na nią destrukcyjnie. Kiedy pojawiły się ataki agresji, rodzina podjęła wszystkie kroki, by ją uratować. Stanowiła ogromne zagrożenie dla siebie samej, a także dla najbliższych. Bobbi Kristina trafiła do ośrodka psychiatrycznego. Kiedy wydawało się, że wszystko będzie dobrze, dziewczyna wróciła do starych nawyków. Po śmierci Whitney Houston już nigdy się nie podniosła.

Bobbi Kristina podzieliła tragiczny los swojej mamy zaledwie trzy lata po odejściu artystki. 26 lipca 2015 roku piosenkarka została znaleziona nieprzytomna w swoim domu. Podobnie, jak Whitney podtopiła się w wannie... 22-latka przez pół roku walczyła jeszcze o życie.  Niestety lekarzom nie udało się wyprowadzić jej ze śpiączki farmakologicznej.  

Zobacz też: Dziewięć żyć Maty Hari – kim naprawdę była najsłynniejsza kobieta szpieg?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.