Jolanta Kwaśniewska, VIVA! 25/2012
Fot. Robert Wolański
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Jolanta Kwaśniewska wymarzonym prezydentem Polaków!

Wyniki sondażu nie pozostawiają wątpliwości

Weronika Kostyra 13 lutego 2019 09:47
Jolanta Kwaśniewska, VIVA! 25/2012
Fot. Robert Wolański

Jolanta Kwaśniewska prezydentem Polski Najnowszy sondaż pokazuje, że była pierwsza dama wygrałaby, jeżeli kandydowałaby z wyborach, w których startowałyby same kobiety. Sondaż Instytutu Badań Pollster przeprowadzony dla Super Expressu wskazuje, że pokonałaby Beatę Szydło, Agatę Kornhauser-Dudę, Ewę Kopacz czy Monikę Jaruzelską. Czy są szanse, że Jolanta Kwaśniewska weźmie pod uwagę taki scenariusz?

Jolanta Kwaśniewska zostanie prezydentem?

Była pierwsza dama wielokrotnie podkreślała, że nie zamierza zajmować się polityką, a tym bardziej nie chce kandydować na prezydenta. „To bardzo miłe. Jednak nie widzę siebie w tej roli, nigdy tego nie chciałam”, powiedziała kilka miesięcy temu w wywiadzie dla magazynu Wprost.

Plotki na ten temat powracają od wielu lat. Mimo że według sondażu poparłoby ją 28 procent z 1097 ankietowanych osób, Jolanta Kwaśniewska nie myśli o tym poważnie. Wyniki badania wskazują jedynie, że nadal cieszy się dużą sympatią wśród społeczeństwa. „Kwaśniewscy byli postrzegani jako para prezydencka, która tworzyła namiastkę rodziny królewskiej. I ten sentyment za monarchią jest wśród części Polaków”, skomentował wynik w Super Expressie profesor Antoni Dudek, politolog.

Jolanta Kwaśniewska wypowiedziała się jednak niedawno na temat sytuacji pierwszych dam. W wywiadzie dla Wprost wyraziła opinię, że małżonka prezydenta powinna dostawać pensję, ponieważ na czas kadencji nie może pracować zawodowo.

„Uważam, że pierwsza dama powinna mieć pensję i odprowadzaną składkę emerytalną. Mnie osobiście już to nie dotyczy. To ważna kwestia, której politycy, niestety, boją się podjąć. Wszyscy oczekują, że pierwsza dama będzie godnie reprezentowała kraj, prasa ocenia jej ubiór, fryzurę. Ta presja nie jest łatwa. Pewnie nie uwierzycie, ale będąc małżonką prezydenta, sama płaciłam za wszystkie ubrania, sama się czesałam i robiłam makijaż. Mam wrażenie, że ta prowizorka to u nas problem systemowy”, tłumaczyła w rozmowie. 

Aleksandra Kwaśniewska, Jolanta Kwaśniewska, Viva! 2010
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Aleksander Kwaśniewski, Jolanta Kwaśniewska, Viva! 2001
Fot. Jacek Poremba

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.