EN_01464826_0025, Joanna Moro, 2021
Fot. VIPHOTO/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Joanna Moro przełamuje tabu. Aktorka karmi piersią 15-miesięczną córeczkę

„Zdecydowałam karmić dłużej”, wyznała

Olga Figaszewska 11 maja 2021 12:51
EN_01464826_0025, Joanna Moro, 2021
Fot. VIPHOTO/East News

Joanna Moro zamieściła w mediach społecznościowych uroczą fotografię z córką. Aktorka przyznała, że wciąż karmi swoją 15-miesięczną pociechę piersią. Internauci są podzieleni. Jedni są zachwyceni szczerością gwiazdy i mocno ją popierają, a drudzy przedstawiają swoje odmienne stanowisko w tej sprawie.

Joanna Moro o karmieniu piersią

Joanna Moro jest szczęśliwa mamą trójki wspaniałych pociech – synków: Mikołaja, Jeremiego i Ewy. Dziewczynka przyszła na świat w styczniu 2020 roku. Aktorka zamieszcza w mediach społecznościowych urocze zdjęcia z dziećmi i dzieli się z fanami swoimi doświadczeniami na temat macierzyństwa.

Na jednym z ostatnich kadrów trzyma swoją córeczką w objęciach i porusza temat karmienia piersią. Gwiazda wyznała, że z tego nie rezygnuje. „Zdecydowałam karmić dłużej”, napisała Joanna Moro. Widać, że jej wyznanie mocno poruszyło fanów. Część internautów popiera decyzję aktorki. Wiele osób dzieliło się swoimi osobistymi przeżyciami.

Zobacz też: Joanna Moro w ogniu krytyki. Wszystko przez nagą sesję z kilkumiesięczną córeczką... 

Dobra decyzja, moja córka karmi już 2 lata i ma zdrowe dziecko”, „Super, powodzenia i dużo miłości dla Was. To są piękne chwile dla mamy i dziecka ”, „Słuszna decyzja, podziwiam!”, „Super 👌 samo zdrowie i dla mamy i dla dziecka, córka ma już prawie 2,5 roku i nadal karmię, czekam na samoodstawienie”, „Ja karmię syna ponad 2,5 roku i chce nadal karmić, w zasadzie to chyba ok bardziej tego chce i ząbki ładne ma.. Poproszę więcej mitów”, czytamy.

Nie zabrakło także tych krytycznych głosów, które pouczały gwiazdę w kwestii tego, jak długo należy karmić dziecko piersią. Niektórzy sugerowali, że wpływa na stan ząbków dziecka i rozwój próchnicy. Inne kobiety podkreślały, że zrezygnowały z karmienia dziecka piersią, ze względu na ogromny ból. ,,Ja nie chciałam. Ból niesamowity. Męczyłam się miesiąc i mleko modyfikowane, niesamowita ulga i wygoda", pisała jedna z użytkowniczek.

Aktorka podziękowała za wszystkie komentarze. Gwiazda dodała jeszcze jedną rzecz: „Dziękuje za Wasze komentarze, mam fajne babki tu. Chciałam jeszcze dodać, że karmienie piersią obniża ryzyko raka piersi”. 

Zobacz też: Joanna Moro zachwyca na odważnych fotografiach!

Kiedy przestać karmić dziecko piersią? 

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca karmienie niemowlęcia piersią przez sześć pierwszych miesięcy życia. Uznano także, że kontynuowanie karmienia piersią jest odpowiednie do 2 roku życia maleństwa wraz z równoległym rozszerzaniem jego diety innymi produktami. Natomiast nigdzie nie zaznacza się górnej granicy wieku dziecka, która jednoznacznie świadczyłaby o tym, kiedy odstawić pociechę od piersi. Mleko mamy jest pełnowartościowe, wpływa prawidłowy rozwój maleństwa i wzmacnia jego odporność.  

Źródło: Parenting.pl

EN_01464826_0009, Joanna Moro, 2021
Fot. VIPHOTO/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.