Joanna Kurowska z córką, VIVA! maj 2021
Fot. Olga Majrowska
O TYM SIĘ MÓWI

Joanna Kurowska cierpi na uporczywą przypadłość. Aktorka długo lekceważyła wszelkie objawy

„Czułam się opuchnięta i zmęczona”

Rafał Kowalski 11 lipca 2022 08:08
Joanna Kurowska z córką, VIVA! maj 2021
Fot. Olga Majrowska

Dorota Szelągowska, Julia Wieniawa czy Beata Tyszkiewicz w przeszłości mierzyły się z tą samą dolegliwością, co niedawno Joanna Kurowska. Wszystkie panie są uczulone na gluten, jednak odkrycie tego przez lekarzy nie było taką prostą sprawą. Aktorka znana z serialu Graczykowie sama także przez długi czas nie zwracała uwagi na sygnały, jakie wysyłał jej organizm.

Joanna Kurowska o uczuleniu na gluten i część warzyw

W rozmowie z Rewią Joanna Kurowska wyznała, że w ostatnich miesiącach jej samopoczucie nie było najlepsze. Ulubienica widzów nie znała jednak powodu takiego stanu rzeczy. „Czułam się opuchnięta i stale zmęczona. Zrzucałam to na karb pracy, na niewłaściwe odżywianie się. Mieszkam w lesie, gdzie mam świetne warunki do sportowych aktywności, dlatego skorzystałam z tego w pandemii”, powiedziała w rozmowie z gazetą aktorka i dodała: „Przygotowywałam sobie zdrowe, niskokaloryczne posiłki, a jednak waga stała jak zaklęta, a ja, mimo długich przestojów w pracy, wcale nie czułam się wypoczęta”, czytamy.

Musiało minąć trochę czasu, zanim artystka zwróciła się z prośbą o pomoc do lekarza. Tam wykonała test… „Pomyślałam, że zrobię sobie test. I okazało się, że mam alergię nie tylko na gluten, o czym nie miałam pojęcia, ale na wiele innych pokarmów, nawet warzyw. Nigdy nie pomyślałabym, że szkodzi mi kapusta, którą uwielbiam, a z mięs mogę jeść tylko kurczaka!”, przyznała w Rewii gwiazda.

Czytaj też: Joanna Jabłczyńska niedawno przeszła operację: „Miałam nadzieję, że rozwiąże mój problem”

Joanna Kurowska, Viva! marzec 2011
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Wykluczanie glutenu to moda?

Artystka podkreśliła też w tym samym wywiadzie, że to pierwszy raz, gdy sama rezygnuje z pewnej grupy produktów dla swojego zdrowia. „Szczerze mówiąc, zawsze byłam sceptyczna wobec tak radykalnych pomysłów, żeby jeść tylko określoną grupę produktów, a z innych rezygnować. Powszechną dziś rezygnację z glutenu uważałam za zabawną modę”, tłumaczyła się Joanna Kurowska.

Dziś uznana aktorka a prywatnie mama Zosi Świątkiewicz (przyp. red. na zdjęciach) czuje się znacznie lepiej. Życzymy, by było tak już zawsze! 

Zobacz także: Kinga Rusin w ogniu krytyki internautów! W jej obronie stanął ukochany

Joanna Kurowska, Zosia Świątkiewicz, VIVA! maj 2021
Fot. Olga Majrowska

Joanna Kurowska z córką, VIVA! maj 2021
Fot. Olga Majrowska

Joanna Kurowska z córką w sesji dla magazynu VIVA!, 2021 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.