Joanna Kurowska z córką, VIVA! maj 2021
Fot. Olga Majrowska
O TYM SIĘ MÓWI

Joanna Kurowska cierpi na uporczywą przypadłość. Aktorka długo lekceważyła wszelkie objawy

„Czułam się opuchnięta i zmęczona”

Rafał Kowalski 17 lipca 2021 09:57
Joanna Kurowska z córką, VIVA! maj 2021
Fot. Olga Majrowska

Julia Wieniawa, Beata Tyszkiewicz czy Dorota Szelągowska przeszły w przeszłości to samo, co niedawno Joanna Kurowska. Wszystkie gwiazdy są uczulone na gluten, ale odkrycie tego przez lekarzy to nie tak prosta sprawa. Aktorka serialu Graczykowie sama też długi czas nie zwracała uwagi na sygnały, które dawał jej organizm.

Joanna Kurowska o uczuleniu na gluten i część warzyw

W rozmowie z Rewią Joanna Kurowska wyznała, że w ostatnich miesiącach jej samopoczucie nie było najlepsze. Ulubienica widzów nie znała jednak powodu takiego stanu rzeczy. „Czułam się opuchnięta i stale zmęczona. Zrzucałam to na karb pracy, na niewłaściwe odżywianie się. Mieszkam w lesie, gdzie mam świetne warunki do sportowych aktywności, dlatego skorzystałam z tego w pandemii”, powiedziała w rozmowie z gazetą aktorka i dodała: „Przygotowywałam sobie zdrowe, niskokaloryczne posiłki, a jednak waga stała jak zaklęta, a ja, mimo długich przestojów w pracy, wcale nie czułam się wypoczęta”, czytamy.

Musiało minąć trochę czasu, zanim artystka zwróciła się z prośbą o pomoc do lekarza. Tam wykonała test… „Pomyślałam, że zrobię sobie test. I okazało się, że mam alergię nie tylko na gluten, o czym nie miałam pojęcia, ale na wiele innych pokarmów, nawet warzyw. Nigdy nie pomyślałabym, że szkodzi mi kapusta, którą uwielbiam, a z mięs mogę jeść tylko kurczaka!”, przyznała w Rewii gwiazda.

Joanna Kurowska, Viva! marzec 2011
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Wykluczanie glutenu to moda?

Artystka podkreśliła też w tym samym wywiadzie, że to pierwszy raz, gdy sama rezygnuje z pewnej grupy produktów dla swojego zdrowia. „Szczerze mówiąc, zawsze byłam sceptyczna wobec tak radykalnych pomysłów, żeby jeść tylko określoną grupę produktów, a z innych rezygnować. Powszechną dziś rezygnację z glutenu uważałam za zabawną modę”, tłumaczyła się Joanna Kurowska.

Dziś uznana aktorka a prywatnie mama Zosi Świątkiewicz (przyp. red. na zdjęciach) czuje się znacznie lepiej. Życzymy, by było tak już zawsze! 

CZYTAJ TEŻ: Joanna Kurowska o tragicznej śmierci męża: „Zostałam sama w najgorszym okresie”

Joanna Kurowska, Zosia Świątkiewicz, VIVA! maj 2021
Fot. Olga Majrowska

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.