O NIEJ JEST GŁOŚNO!

Joanna Kulig została nagrodzona kolejną międzynarodową statuetką! 

Tym razem aktorkę doceniono w Palm Springs

Rafał Kowalski 14 stycznia 2019 11:45
Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014, 20/2014
Fot. Zuza Krajewska

Przebywająca w Stanach Zjednoczonych Joanna Kulig ma kolejny powód do radości. Gwiazdę Zimnej wojny Pawła Pawlikowskiego ogłoszono bowiem wczoraj najlepszą aktorką nieanglojęzyczną na festiwalu filmowym w Palm Springs.

Festiwal w Palm Springs – nagroda dla Joanny Kulig

Wczoraj, podczas festiwalu filmowego w Palm Springs, którego historia sięga 1989 roku, już po raz 30. przyznano statuetki dla najlepszych filmów, aktorów i aktorek z całego świata. Ogromny sukces odniosła Joanna Kulig, którą uhonorowano tytułem najlepszej aktorki w nieanglojęzycznej produkcji. Tę samą nagrodę wśród mężczyzn odebrał Marcello Fonte, który wystąpił we włoskim filmie Dogmana.

Wyróżnienie w Palm Springs jest kolejnym międzynarodowym sukcesem Joanny Kulig, jak i wszystkich twórców Zimnej Wojny. Do tej pory polska produkcja otrzymała nagrody między innymi za reżyserię w trakcie festiwalu w Cannes. Film zebrał też 5 nominacji do europejskich nagród filmowych BAFTA.

Najwięcej emocji wzbudza jednak myśl o tym, że Joanna Kulig i Zimna Wojna mogliby zdobyć Oscara… O tym, czy polska produkcja dostanie się do ścisłego grona nominowanych dowiemy się już 22 stycznia.

Myślicie, że czeka nas historyczny sukces? 

Fot. mat. pras.

Joanna Kulig, VIVA! wrzesień 2014
Fot. Zuzanna Krajewska

Wideo

Te kultowe filmowe kwestie Jerzego Stuhra przeszły do historii! Też je uwielbiasz?

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Joanna Przetakiewicz o tym, jak być szczęśliwą po 50.! A także trendy w modzie i urodzie na wiosnę i lato!