Joanna Krupa, VIVA! czerwiec 2017, 12/2017
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
o tym jest głośno

Joanna Krupa toczyła sądową batalię z byłą menadżerką. Teraz wydała oświadczenie i przedstawiła wyrok sądu

Mowa o ogromnych pieniądzach...

Marcjanna Maryszewska 18 czerwca 2024 21:30
Joanna Krupa, VIVA! czerwiec 2017, 12/2017
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Joanna Krupa udostępniła na Instagramie obszerne oświadczenie z wyrokiem sądu. Za modelką długa batalia sądowa, którą toczyła z byłą menadżerką, Małgorzatą Leitner. Panie przez wiele lat przerzucały się oskarżeniami. Teraz wyszło na jaw, że kobieta jest jej winna ogromną sumę pieniędzy.

Joanna Krupa i Małgorzata Leitner tworzyły zgodny duet. Rozeszły się w atmosferze skandalu

Małgorzata Leitner przez osiem lat pracowała dla Joanny Krupy jako jej menadżerka oraz prawa dłoń. Tworzyły zgrany duet aż do 2017 roku, kiedy to ich współpraca niespodziewanie dobiegła końca. Media informowały wówczas o napiętych stosunkach między paniami. Spekulacje potwierdziły się niedługo później. Prowadząca "Top Model" oskarżyła byłą menadżerkę o to, że przez rok nie wypłaciła jej sporej sumy pieniędzy. Sprawa została zgłoszona do prokuratury. 

Sprawa przez długi czas pozostawała w toku, a panie przerzucały się wzajemnymi oskarżeniami. Dopiero teraz Joanna Krupa wydała oświadczenie zawierające wyrok sądu ws. niewypłacenia należności pieniężnych przez Małgorzatę Leitner za rok pracy. 

Małgorzata Leitner i Joanna Krupa

Małgorzata Leitner, Joanna Krupa, konflikt managerki i modelki
Fot. TRICOLORS/East News

Joanna Krupa ujawniła treść wyroku. Z byłą menadżerką toczyła długą batalię sądową

Prowadząca "Top Model" ujawniła wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie XXV Wydziału Cywilnego. Z uzasadnienia możemy dowiedzieć się m.in., że Małgorzata Leitner jest winna Joannie Krupie ogromną sumę pieniędzy:

"Wyrokiem z dnia 13 września 2022 r. Sąd Okręgowy w Warszawie, XXV Wydział Cywilny, w postępowaniu o sygnaturze akt XXV C 1179/18 zasądził od pozwanej Models School spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (wcześniej Avant Management sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie) na rzecz powódki Joanny Krupa kwotę 72.000,00 zł z ustawowymi odsetkami za opóźnienie od dnia 2 czerwca 2017 r. do dnia zapłaty. Dodatkowo Sąd zasadził od pozwanej Models School spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie na rzecz powódki Joanny Krupa kwotę 9.017,00 zł z tytułu zwrotu kosztów procesu. Jednocześnie wyrokiem z dnia 29 grudnia 2023 r. ten sam Sąd w postępowaniu prowadzonym pod sygnaturą akt XXV C 1275/18 zasądził od Models School spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Rzeszowie na rzecz Joanny Krupy kwotę 628 949,36 zł z ustawowymi odsetkami za opóźnienie do dnia zapłaty".

"Pragnę wskazać, iż wszystkie sądy cywilne dotychczas rozstrzygające spór pomiędzy Panią Joanną Krupą a byłą menadżerką potwierdziły jednoznacznie, iż przez wszystkie lata współpracy agencja pobierała prowizje znacząco wyższą niż ta wynikająca z umowy zawartej pomiędzy stronami" — napisano w oświadczeniu.  

Źródło: Fakt.pl

Joanna Krupa, VIVA! 12/2017

Joanna Krupa, VIVA! czerwiec 2017, 12/2017
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.