Joanna Krupa, VIVA! kwiecień 2018
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Joanna Krupa apeluje do fanów: „Bądź odpowiedzialny i szanuj życie innych”

„Panika obnażyła ciemną stronę ludzkiej natury”

Olga Figaszewska 19 marca 2020 11:05
Joanna Krupa, VIVA! kwiecień 2018
Fot. Marcin Kempski/I LIKE PHOTO

Joanna Krupa dołączyła do grona gwiazd, które wykorzystują swoją siłę w social media i apeluje do internautów, by nie lekceważyli zagrożenia pandemii koronawirusa. W tej sytuacji najważniejsze jest wypełnianie zaleceń GIS i Ministerstwa Zdrowa, a także przestrzeganie dwutygodniowej kwarantanny. Modelka postanowiła podzieli się z fanami swoimi spostrzeżeniami.

Joanna Krupa o koronawirusie

Gwiazda TVN wraz z córeczką i mężem spędzają czas w domu. A towarzyszą im ukochane czworonogi. I to właśnie w kwestii ochrony zwierząt Joanna Krupa zdecydowała się zabrać głos kilka dni temu. Docierały do niej sygnały, że wiele osób decyduje się pozbyć swoich pupili, w obawie przed zarażeniem się koronawirusem. Ulegli oni fałszywym informacjom zamieszczanym w sieci. WHO ogłosiło, że zwierzęta domowe nie są nosicielami wirusa. 

,,To nie jest czas na panikę! Ludzie opanujcie się! Jak można wyrzucać przyjaciół z domu, od nich nie dostaniecie wirusa!", pisała Joanna Krupa. 

Teraz na instagramowym profilu gwiazdy pojawiło się urocze zdjęcie z córeczką, które modelka opatrzyła długim podpisem. 

,,Bądźmy mili dla siebie na wzajem podczas tej epidemii. Panika obnażyła ciemną stronę ludzkiej natury- brak myślenia, bycie samolubnym i bezmyślnym. Wykupowanie wszystkich ważnych rzeczy w sklepach, bez zastanowienia się nad tym, że ktoś inny może ich potrzebować i zostawić niektóre z nich... Wszyscy wiemy, że sklepy będą uzupełniały zapasy. 

Gwiazda zaapelowała do fanów, by zachowywali się odpowiedzialnie i pozostali w domach. 

,,Ludzie porzucają swoje futrzane dzieci z obawy, że mogą przenosić koronawirusa, gdy nie ma dowodów, że mogłyby lub przekazywałyby go ludziom. Fakt, że społeczeństwo nie traktuje tego poważnie, wychodzi i imprezuje, traktując ten czas jak wakacje, jest nieodpowiedzialne! Myślcie! Niektórzy ludzie mają koronawirusa, ale nie mają objawów i jest to jeden z najbardziej szalonych sposobów rozprzestrzeniania się wirusa. Zostań w domu, chyba że będziesz musiał iść do pracy albo sklepu. Bądź odpowiedzialny i szanuj życie innych. Bądź bezpieczny! Bądź odpowiedzialny!", zakończyła.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Be kind to one another during this epidemic. The panic it has caused showed a dark side of human behavior—not thinking, being selfish and buying out all the important essentials at stores instead of taking a moment to think someone else may need it and leave some as we all know the stores will eventually restock . People abandoning their fur babies because of the worry that they may carry corona virus when there is no evidence they can or would pass it on to humans. The fact that the public isn’t taking this as an emergency but going out and partying like this is a vacation is so irresponsible. Think! Some people are positive for the virus but have no symptoms and that is one of the most rampant ways the virus is spreading. Stay home unless you have to go to work or the market and be responsible and respect the lives of others . Stay safe everyone ! Be responsible !

Post udostępniony przez Joanna Krupa (@joannakrupa)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.