Jason Priestley
Fot. Getty Images
Z ŻYCIA GWIAZD

Jason Priestley o chorobie Shannen Doherty: „Jest bardzo silną kobietą. Wiem, że będzie walczyć”

Aktorzy z „Beverly Hills 90210” przyjaźnią się od lat

Ksenia Krasko 24 września 2020 08:46
Jason Priestley
Fot. Getty Images

W 2015 roku Shannen Doherty, gwiazda serialu Beverly Hills 90210, poinformowała wielbicieli i media, że zdiagnozowano u niej raka piersi. Natychmiast podjęła leczenie, przeszła chemioterapię i poddała się podwójnej mastektomii. Wydawało się, że pokonała potworną chorobę, jednak w 2019 roku oświadczyła: „Mój rak powrócił”. Aktorka nie zamierza się poddać. O swojej walce z nowotworem opowiada na portalach społecznościowych, ponieważ jak sama twierdzi, wsparcie bliskich i fanów daje jej siłę. Jedną z osób, na które może liczyć w tym trudnym czasie, jest jej kolega z planu kultowego serialu, Jason Priestley.

Jason Priestley o chorobie Shannen Doherty

Shannen Doherty i Jason Priestley w serialu Beverly Hills 90210 grali rodzeństwo, Brendę i Brandona Walsh’ów, co zbliżyło ich w prawdziwym życiu. Do dziś utrzymują kontakt, i wspierali się nawzajem, kiedy stracili wspólnego przyjaciela, Luke’a Perry’ego. Priestley opowiedział niedawno, jak Doherty radzi sobie z chorobą.

„Rozmawiam z Shannen, odwiedzam ją. Jest bardzo silną kobietą. Shannen jest wojowniczką i zawsze taka była. I wiem, że będzie walczyć. Kiedy ostatnio rozmawialiśmy, była w bardzo dobrym nastroju”, zapewnił podczas rozmowy na antenie australijskiego show Studio 10.

Jason Priestley, Shannen Doherty, Luke Perry

Jason Priestley, Shannen Doherty, Luke Perry
Fot. Getty Images

Jason Priestley - co teraz robi?

Serialowy Brandon Walsh w dzieciństwie marzył o tym, aby zostać aktorem. Zaczął grać dzięki wsparciu rodziców, kiedy miał zaledwie osiem lat. Zaczynał od reklam i małych epizodów w serialach. Dopiero po ukończeniu studiów pod koniec lat 80. ubiegłego wieku, jego kariera zaczęła się rozwijać. Zagrał w kilku hitowych produkcjach, jak Airwolf, 21 Jump Street, czy MacGyver, ale większą rozpoznawalność przyniosła mu rola Buzza Gundersona w serialach Aniołek z piekła rodem i Powroty nastoletniego anioła.

W 1990 wcielił się w postać jednego z głównych bohaterów Beverly Hills 90210 i zdobył międzynarodową sławę. Odszedł z serial po dziewięciu sezonach, ale pozostał producentem wykonawczym, pojawił się także w finałowym odcinku. Za rolę Brandona zdobył dwie nominacje do nagrody Złotego Globu.

W latach 90. i 2000 zagrał w kilku filmach, w tym w komediodramacie Dziewczyny z kalendarza, westernie Tombstone i thrillerze Oko obserwatora. Ma także doświadczenie reżyserskie – pracował przy serialach Siódme nieboBeverly Hills 9021090210 i Mów mi Fitz.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez jason_priestley (@jason_priestley)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez jason_priestley (@jason_priestley)

W latach 1992-1997 Jason Priestley spotykał się z aktorką Christine Ellis, a w 1999 roku ożenił się z makijażystką Ashlee Petersen, ale ich związek przetrwał jedynie rok. W marcu 2003 roku poznał Naomi Lowde, którą poślubił dwa lata później. Para wychowuje dwójkę dzieci, córkę Avę i syna Dashiella.

Aktor chętnie utrzymuje kontakt z fanami, a na swoim Instagramie regularnie publikuje zdjęcia, zarówno związane z pracą, jak i z rodzinnego archiwum. Dziś pozostaje obecny w branży filmowej i ma w planach realizację kilku nowych projektów. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez jason_priestley (@jason_priestley)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez jason_priestley (@jason_priestley)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…