Janusz Dzięcioł nie żyje
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Janusz Dzięcioł nie żyje. Oto nowe informacje na temat śmierci zwycięzcy Big Brothera

Jak doszło do wypadku?

Gabriela Czernecka 6 grudnia 2019 13:36
Janusz Dzięcioł nie żyje
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

Były poseł i zwycięzca pierwszej edycji programu Big Brother. Janusz Dzięcioł nie żyje. O śmierci ulubieńca widzów podała Gazeta Pomorska. Janusz Dzięcioł zginął na przejeździe kolejowym. Jak przekazały służby, wjechał na przejazd bez szlabanów. Na jaw wyszły nowe informacje na temat tego tragicznego wydarzenia.

Jak zginął Janusz Dzięcioł?

Janusz Dzięcioł zginął w wypadku na przejeździe kolejowym w Białym Borze pod Grudziądzem. Policja dostała informację o zdarzeniu około 5 minut po wypadku. Do tragedii doszło 6 grudnia 2019 roku przed 9.00 rano. Wiadomo już, że auto, którym jechał Janusz Dzięcioł (osobowy Citroen) znalazło się na przejeździe bez szlabanów, ale z sygnalizacją świetlną.  

Jak podaje w rozmowie z Onetem Maciej Szarzyński z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu, samochód osobowy wjechał pod nadjeżdżający pociąg: ,,Wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa pociągowi relacji Toruń-Grudziądz. Janusz Dzięcioł jechał sam. Poniósł śmierć na miejscu. Śledczy pod nadzorem prokuratora wciąż ustalają przyczyny wypadku”.  

Jak podaje fakt.pl, służby prasowe PKP Polskich Linii Kolejowych przekazały informacje, z których może wynikać, że winowajcą nie był motorniczy ani nikt z obsługi pociągu. Według Karola Jakubowskiego z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A Janusz Dzięcioł nie żyje, gdyż nie zasugerował się ostrzeżeniem z sygnalizatora świetlnego: „Pomimo czerwonych świateł wjechał samochód osobowy. Komisja ustali, co spowodowało, że pomimo sygnału zabraniającego wjazdu doszło do zdarzenia”, mówi w rozmowie z serwisem polsatnews.pl.

Jakubowski zaznaczył jednak, że podczas wypadku nikt z pasażerów ani obsługi pociągu nie został ranny. Przypomnijmy, kim był Janusz Dzięcioł. Ulubieniec widzów miał 65 lat. Był szefem straży miejskiej w Świeciu oraz posłem na Sejm VI i VII kadencji. Zwyciężył pierwszą edycję Big Brother.  

Janusz Dzięcioł nie żyje
Fot. Piotr BLAWICKI/East News

Janusz Dzięcioł nie żyje
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.