Jan Nowicki, VIVA! 25/2020
Fot. ANTONI ZAMACHOWSKI
O TYM SIĘ MÓWI

Jan Nowicki szczerze o problemach zdrowotnych. Aktor traci pamięć 

„Boję się włączyć żelazka do prasowania”

Olga Figaszewska 16 maja 2022 10:03
Jan Nowicki, VIVA! 25/2020
Fot. ANTONI ZAMACHOWSKI

Jeden z najbardziej charyzmatycznych, utalentowanych i wszechstronnych polskich aktorów. Jan Nowicki wykreował wiele kultowych ról, które podbijają serca kolejnych pokoleń. W jednym z najnowszych wywiadów dla Kanału Sportowego otworzył się na temat problemów zdrowotnych. Niezwykły aktor zdradził, że traci pamięć. Wspomniał o tym w momencie, w którym zapomniał, o czym toczyła się rozmowa.

Jan Nowicki o problemach zdrowotnych

Kreacje artystyczne Jana Nowickiego zapisały się w historii polskiego kina i teatru. Aktor cieszy się ogromną sympatią i szacunkiem fanów. Jego ostatnie słowa mogą ich zasmucić. Artysta był gościem Kanału Sportowego. W pewnym momencie, w rozmowie z Małgorzatą Domagalik, zgubił wątek i przyznał,  że woli pisać, a wypowiadanie się sprawia mu trudności. Aktor zaklął i poprosił o przypomnienie mu o czym toczyła się dyskusja. „Kiedyś byłem wygadany, szło mi to jak po maśle, a teraz, jak mam mówić, to coś mnie boli. Aktorem nigdy nie przestaje się być. Ku***, zapomniałem co miałem powiedzieć... Przypomnij mi”, zaczął.

Jan Nowicki mówi wprost o swoim stanie. Aktor traci pamięć. „Jest mi przykro, że mówię tak, jak mówię. Gdybym usiadł nad białą kartką papieru, zrobiłbym to lepiej, krócej, sensowniej. Powyrzucałbym pewne rzeczy. Dlatego pisanie jest czymś tak fantastycznym, że można to myślenie spacyfikować, dyscyplinować, a nie ględzić tak, jak ja tutaj”, dodał.

Zobacz też: Jan Nowicki: „Najwspanialszą obecność, jaka mnie spotkała, mam obok siebie. Spotkałem miłość teraz”

Jan Nowicki, VIVA! 25/2020
Fot. ANTONI ZAMACHOWSKI

Jan Nowicki w sesji VIVY!, 2020 rok

Jan Nowicki traci pamięć

Zaznaczył, że codzienne funkcjonowanie mogłoby sprawiać o wiele więcej trudności. Na szczęście przy Janie Nowickim jest ukochana żona, Anna. Aktor nie traci jednak pogody ducha.

Boje się włączyć żelazka do prasowania, wszystkiego, co ma związek z prądem. To nie jest mój świat. Mam to szczęście, że spotkałem Anusię, która znakomicie się w tym odnajduje. Do tego ma dziką pamięć, czego jej nie zazdroszczę, bo to musi być bardzo bolesne, jak się tyle pamięta. Ja tracę pamięć, bardzo często z pamięci także wyrzucam pewne fragmenty i wcale nie jest mi smutno”, mówił Małgorzacie Domagalik.

Sprawdź też: Jan Nowicki: „Raptem przelotne spojrzenie kobiety, a znowu czujesz coś takiego jak namiętność”

Kobiety Jana Nowickiego
Fot. Bartek Wieczorek/ LAF AM

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.