Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

„Postanowiliśmy kontynuować to, co on zaczął”. Jan Królikowski o hołdzie dla zmarłego ojca

Rodzina Pawła Królikowskiego realizuje jego marzenia

Redakcja VIVA! 19 lipca 2020 20:15
Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Paweł Królikowski odszedł w lutym tego roku po trudnej walce z chorobą neurologiczną. Miał wiele planów i niedokończonych projektów, dlatego najbliżsi robią wszystko, co możliwe, aby zrealizować jego marzenia. Jedną z pasji aktora był Festiwal Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej w Kudowie-Zdroju. Jak zapowiadał kilka tygodni temu Antoni Królikowski, w tym roku organizacją festiwalu postanowiła zająć się rodzina.

Jan Królikowski na zdjęciu z Pawłem Królikowskim

O postępach poinformował syn Pawła Królikowskiego i młodszy brat Antoniego, Jan Ignacy. Podobnie jak ojciec i starszy brat, związał swoją przyszłość z filmem, jednak jego największą pasją jest muzyka. Niedawno został też tatą – wraz z ukochaną, aktorką Joanną Jarmołowicz, powitali na świecie synka Józefa.

Teraz zajmuje się organizacją festiwalu, który tak wiele znaczył dla Pawła Królikowskiego. „Pięć lat temu zrobiliśmy z tatą pierwszą edycję @festival_czpl 🇨🇿🇵🇱. Pomysł okazał się trafiony, a impreza stała się cykliczna”, tłumaczy Jan na swoim Instagramie.

„W tym roku ojca już z nami nie ma, ale jako rodzina postanowiliśmy kontynuować to, co on zaczął, dlatego mimo całego zamieszania z pandemią, zdecydowaliśmy, że festiwal się odbędzie – w hołdzie tacie”, dodał.

„Festiwal CZ-PL to przede wszystkim okazja do spotkania. Zarówno z ludźmi jak i ze sztuką. Wszystkich, którzy są głodni kultury zapraszam do Kudowy-Zdroju, gdzie już w najbliższy piątek zainaugurujemy V edycję CZ-PL Festival im. Pawła Królikowskiego, która z całą pewnością będzie wyjątkowa. Do zobaczenia w Kudowie!”, czytamy.

Poza informacją o przebiegu festiwalu, Jan Ignacy podzielił się z obserwatorami zdjęciem z rodzinnego archiwum. Fotografia młodego aktora z synem wzruszyła internautów... 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Pięć lat temu zrobiliśmy z tatą pierwszą edycję @festival_czpl 🇨🇿🇵🇱. Pomysł okazał się trafiony, a impreza stała się cykliczna. W tym roku ojca już z nami nie ma, ale jako rodzina postanowiliśmy kontynuować to, co on zaczął, dlatego mimo całego zamieszania z pandemią, zdecydowaliśmy, że festiwal się odbędzie - w hołdzie tacie. Festiwal CZ-PL to przede wszystkim okazja do spotkania. Zarówno z ludźmi jak i ze sztuką. Wszystkich, którzy są głodni kultury zapraszam do Kudowy-Zdroju, gdzie już w najbliższy piątek zainaugurujemy V edycję CZ-PL Festival im. Pawła Królikowskiego, która z całą pewnością będzie wyjątkowa. Do zobaczenia w Kudowie! #czplfestival #pawełkrólikowski #niemażesięnieda #festival #music #film #culture #kudowazdroj #🇨🇿 #🇵🇱

Post udostępniony przez Jan Ignacy Królikowski (@jan_ignacy)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.