Jan Janga-Tomaszewski - zbiórka pieniędzy na leczenie
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Jan Janga-Tomaszewski z „M jak miłość” walczy z nowotworem. Sytuacja aktora jest dramatyczna

Jacek Bończyk apeluje o pomoc. Zorganizował zbiórkę na leczenie

Ksenia Krasko 5 lipca 2021 11:15
Jan Janga-Tomaszewski - zbiórka pieniędzy na leczenie
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News

Jan Janga-Tomaszewski jest doskonale znany fanom serialu „M jak miłość”, w którym wcielił się w postać Egona Rogala, ale na koncie ma znacznie więcej ról filmowych, serialowych i dubbingowych. Artysta zmaga się z nowotworem i przebywa obecnie w szpitalu onkologicznym. Ze względu na złą sytuację finansową i pogarszający się stan zdrowia, nie jest wstanie sfinansować leczenia. O pomoc zaapelował Jacek Bończyk.

Jan Janga-Tomaszewski - kim jest?

Jan Janga-Tomaszewski ukończył studia na PWST w Krakowie. Jest kompozytorem, aktorem filmowym i dubbingowym, a także wykonawcą piosenki aktorskiej – interpretował twórczość Edwarda Stachury. Znany jest z takich produkcji jak „Stara baśń”, „Panna Nikt”, „M jak miłość”, „Prawo Agaty” czy „Na wspólnej”. Głos aktora słyszeliśmy w bajkach „Jetsonowie spotykają Flintstonów”, „Rodzina Addamsów”, „Wszystkie psy idą do nieba” czy w serii filmów „Hobbit”.

Ze względu na pogarszający się stan zdrowia, Jan Janga-Tomaszewski od kilku lat nie pojawia się na dużych i małych ekranach. Jego sytuacja finansowa nie jest najlepsza i nie może opłacić leczenia. Przyjaciel aktora, Jacek Bończyk, zorganizował zbiórkę w sieci, aby zebrać niezbędne środki (link do zbiórki TUTAJ).

Zobacz też: Łukasz Berezak jako wolontariusz WOŚP wspierał potrzebujących, teraz sam potrzebuje pomocy

Jan Janga-Tomaszewski - zbiórka pieniędzy na leczenie
Fot. AKPA

Jan Janga-Tomaszewski - zbiórka pieniędzy Jacka Bończyka

„Od jesieni ubiegłego roku Jan zmagał się przez kilka miesięcy z półpaścem, który znacznie go osłabił oraz doprowadził do sporej utraty wagi. Ze względu na pandemię kontakt z lekarzami był mocno utrudniony, więc dopiero w maju b.r. można było zacząć kompleksowe badania. [...] okazało się, że u naszego kolegi zdiagnozowano raka płuca, który ma już teraz przerzuty do mózgu”, czytamy w opisie zbiórki.

„Stan Jana wyklucza go z możliwości uprawiania zawodu, jak również z samodzielnego funkcjonowania [...] Mogę Was zapewnić, że mimo wielu przeciwności, Jan się nie poddaje – zawsze był twardym facetem, który nie rozczulał się nad sobą, a chętnie pomagał innym. Zwracam się więc z gorącą prośbą – pomóżcie mu i wesprzyjcie go jak możecie, według Waszych możliwości”, zaznaczył Jacek Bończyk.

Zbiórka zorganizowana jest na portalu Pomagam.pl (link TUTAJ). 

Jan Janga-Tomaszewski w filmie „Stara baśń”

Jan Janga-Tomaszewski - zbiórka pieniędzy na leczenie
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?