Jan A.P. Kaczmarek o drodze do wielkiej kariery i życiu w Hollywood wywiad
Fot. Robert Wolański
O tym jest głośno

Jan A.P. Kaczmarek walczy o życie. Córka kompozytora wystosowała poruszający apel

Jest nieuleczalnie chory...

Marta Nawacka 25 stycznia 2023 07:54
Jan A.P. Kaczmarek o drodze do wielkiej kariery i życiu w Hollywood wywiad
Fot. Robert Wolański

Zdobywca Oscara ma poważne problemy zdrowotne. Jan A. P. Kaczmarek zmaga się z nieuleczalną chorobą, a jego stan cały czas ulega pogorszeniu... Córka kompozytora zwróciła się z poruszającym apelem do ludzi, prosząc ich o pomoc. Anastazja założyła zbiórkę na dalsze leczenie swojego taty oraz na opiekę nad nim.

Jan A. P. Kaczmarek jest nieuleczalnie chory

Od wielu lat kompozytor mieszka w Stanach Zjednoczonych, gdzie zrobił karierę w Hollywood. Jan A. P. Kaczmarek stoi za stworzeniem muzyki do wielu filmów, które okazały się ogromnymi hitami. W 2005 roku otrzymał Oscara za ścieżkę do produkcji „Marzyciel”. Ostatnie lata przyniosły mu jednak pewne trudności. Dodatkowo zaczął zmagać się z poważnymi problemami zdrowotnymi... Nikt jednak nie przypuszczał, że sprawy mają się aż tak źle.

Anastazja, córka kompozytora, zdecydowała się ujawnić prawdę o chorobie swojego taty, mimo że on sam bardzo długo nie chciał, by ktokolwiek wiedział o jego problemach zdrowotnych. Niestety teraz nie widziała innego wyjścia. Jan A. P. Kaczmarek cierpi na zanik wieloukładowy, czyli MSA. Na tę chorobę nie ma lekarstwa, można jedynie spowolnić przykre zmiany zachodzące w organizmie. „Mój tata nie jest w stanie samodzielnie się poruszać i wymaga pomocy żony i dwóch opiekunów przy wykonywaniu podstawowych czynności, takich jak wstawanie z łóżka czy ubieranie się. Choroba uszkadza zakończenia nerwowe, aż płuca zawodzą. To horror dla nas jako rodziny, patrzeć, jak ten niesamowity człowiek toczy nierówną walkę”, wyznała.

Czytaj też: Waldemar Goszcz zginął 20 lat temu. Relacja aktora z Katarzyną Chrzanowską była wyjątkowa: „Był jak rodzina”

Jan A.P. Kaczmarek o drodze do wielkiej kariery i życiu w Hollywood wywiad
Fot. Robert Wolański

Córka Jana A. P. Kaczmarka apeluje o pomoc dla ojca

Anastazja Davis jest jedną z czwórki dzieci kompozytora z pierwszego małżeństwa. W 2016 roku Jan A. P. Kaczmarek ponownie się ożenił i wraz z drugą żoną doczekał się syna. Anastazja zdecydowała się założyć w Internecie zbiórkę na dalsze leczenie swojego taty oraz opiekę nad nim. Rodzina pragnie zapewnić mu jak największy komfort.

„Tata nie jest w stanie pracować, a jego żona musiała zawiesić swoją pracę, ponieważ jest jego głównym opiekunem, a to jest praca na pełny etat, tym bardziej że opiekuje się również ich 7-letnim synem Jasiem. Stworzyło to dla nich duże obciążenie finansowe. Ja, moje rodzeństwo i jego żona wykorzystaliśmy każdą możliwość i zrobiliśmy, co w naszej mocy, aby pomóc finansowo, ale potrzeby przekraczają nasze możliwości", pisała Anastazja Davis.

Załamana córka Jana A. P. Kaczmarka wyznała, że stan jej ojca cały czas się pogarsza i już niedługo będzie on potrzebował specjalistycznej i bardzo drogiej aparatury, dzięki której będzie mógł być w domu z najbliższymi. „Każda kwota pomaga, naprawdę”, apelowała Anastazja. W pomoc kompozytorowi i jego rodzinie zaangażowały się również polskie gwiazdy. W swoich mediach społecznościowych o zbiórce poinformowała m.in. Karolina Korwin-Piotrowska.  

Zobacz także: Wypadek zniszczył mu życie, później wpadł w uzależnienie. Oto tajemnica śmierci Michaela Hutchence'a

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…