Jakub Strzelecki, 2009
Fot. TRICOLORS/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Jakub Strzelecki był gwiazdą Teraz albo nigdy. Porzucił aktorstwo na rzecz kapłaństwa

Kilka lat temu wstąpił do zakonu

Olga Figaszewska 10 października 2021 15:05
Jakub Strzelecki, 2009
Fot. TRICOLORS/East News

Jakub Strzelecki był zaliczany do grona jednych z najlepiej zapowiadających się aktorów młodego pokolenia. Widzowie mogli go podziwiać m.in. w serialu M jak miłość i Teraz albo nigdy. Niedawno głośno zrobiło się o tym, że Jakub Strzelecki pozostawił aktorstwo na rzecz kapłaństwa.  

Jakub Strzelecki zostawił aktorstwo i wstąpił do zakonu

Na ekranie przyciągał wzrok, występował w najpopularniejszych polskich produkcjach. Jakub Strzelecki ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi.

Widzowie kojarzą go z roli w takich serialach, jak Czas honoru, Na dobre i na złe, 39 i pół, Teraz albo nigdy, Samo życie. Pojawiał się także na deskach teatru Druga Strefa. Czy zawsze marzył o zawodzie aktora? W jednym z wywiadów przyznał, że nie do końca był przekonany czy decyzja o szkole filmowej była właściwa.

Zobacz też: Dr Krzysztof Gojdź: „Najpierw miałem być księdzem”

Jakub Strzelecki, 2009
Fot. Wojciech OLSZANKA/East News

„Wybrałem łódzką filmówkę, bo to legendarna szkoła. Przez pierwsze dwa lata nauki miałem jeszcze wątpliwości, czy aktorstwo jest na pewno moim powołaniem. Potem dostałem rolę w serialu „Dwie strony medalu” i wszystko zaczęło się układać”, wyznał w komentarzu dla Faktu w 2009 roku.

Okazuje się, że przeczucia aktora sprawdziły się po latach.  Dla wielbicieli jego talentu to duże zaskoczenie. W końcu odnalazł swoją drogę w życiu i zapragnął służyć Bogu. Jak podawały tabloidy, Jakub Strzelecki pozostawił karierę dla kapłaństwa.

Siedem lat temu wstąpił do Zakonu Ojców Bernardynów, gdzie po pierwszych ślubach zakonnych przybrał imię Tobiasz. W 2020 roku złożył śluby wieczyste w Seminarium Duchownym oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej, a kilka miesięcy temu przyjął święcenia pierwszego stopnia. 

Źródło: Super Express, Fakt

Sprawdź też: Choroba mogła zakończyć karierę Macieja Miecznikowskiego. Jak wygląda życie wokalisty zespołu Leszcze?

Jakub Strzelecki, 2010
Fot. TRICOLORS/East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.