Michał Szpak, VIVA! 14/2023
Fot. Zuza Krajewska
Z ŻYCIA GWIAZD

Potrzebował czasu, by zaakceptować wizerunek syna... Taki prywatnie jest tata Michała Szpaka

„Traktuję go jak swojego osobistego Anioła Stróża"

Rafał Kowalski 5 października 2023 18:54
Michał Szpak, VIVA! 14/2023
Fot. Zuza Krajewska

O tym, jak ważne są dla Michała Szpaka więzi rodzinne, wie każdy wielbiciel jego talentu. O relacjach z trójką rodzeństwa czy ukochaną mamą Grażyną, która ciężkiej chorobie odeszła w 2015 roku, sławny piosenkarz opowiadał niejednokrotnie. A kim jest jego tata? Od najmłodszych lat był jego wsparciem. Choć do niektórych rzeczy musiał przywyknąć…

Dorastanie Michała Szpaka. Rola taty w jego życiu

Gdy miał 10 lat, jego mama wyjechała do Włoch za pracą. Ostatecznie to właśnie tam wiodła dalszą część swojego życia. Nigdy nie wróciła do kraju, więc Michał, jego dwie siostry oraz brat byli pod opieką taty.

Artysta już w czasach szkolnych mocno się wyróżniał. Niestety nie zawsze miało to pozytywne konsekwencje. Nie wszyscy rówieśnicy i nauczyciele akceptowali jego zamiłowanie do nietypowych stylizacji i makijaży. W sprawie brał nawet głos psycholog. „Usłyszałem, że to nie ja mam problem ze szkołą, tylko problem ma szkoła, bo nie jest w stanie oswoić mojej odmienności”, podkreślał wokalista.

Jako nastolatek musiał nawet zmienić szkołę. Jego tata bronił Michała po latach, stając publicznie po stronie syna. WP przypomina słowa Andrzeja Szpaka o jednej z lokalnych szkół. „Moloch z nieprzeciętną liczbą uczniów w dresach na metr kwadratowy. Z nauczycielami, którym bardziej przeszkadzały spinki we włosach Michała, niż scyzoryki w kieszeniach jego kolegów”, miał mówić o Zespole Szkół numer 3 w Jaśle.

Pan Andrzej też do pewnych spraw musiał dojrzeć. Nigdy jednak nie przekreślił swojego dziecka. Wręcz odwrotnie. „Tata w młodości miał ksywkę Anioł. Coś w tym jest, bo ja traktuję go jak swojego osobistego Anioła Stróża. Wiem, że trochę mu zajęło, zanim przyzwyczaił się do mojego wizerunku. Na początku nie podobało mu się, że rzęsy i paznokcie, ale z czasem to zaakceptował”, opowiadał Michał Szpak w GALI.

Michał Szpak, tata, Andrzej Szpak
Fot. Facebooku Michała Szpaka

Michał Szpak z tatą, 2020

Najnowsze zdjęcia Michała Szpaka z ojcem. Czego go nauczył?

„Dzień Ojca jest zawsze wtedy, kiedy go spotykamy", napisał pod jednym zdjęć Michał Szpak, który rzadko pokazuje tatę w sieci. Rzadko też ma okazję spędzić z nim tyle czasu, ile by chciał. Kilka lat temu panowie wybrali się w górską wędrówkę. To jeden z momentów, które zostały uwiecznione i z których fotografia znalazła się na profilu wokalisty.

Zobacz też: Krystyna Przybylska w poruszających słowach wspomina córkę. Anna Przybylska odeszła dziewięć lat temu

A co mamie i tacie zawdzięcza ulubieniec publiczności? Na pewno grubą skórę i odporność na krytykę. „Zawdzięczam ją rodzicom. Mam ją dzięki wpojonemu przez nich poczuciu wartości. Dziś jestem dojrzały i dostrzegam, że odstawanie od tłumu wiąże się z ciągłym wystawieniem na ocenę. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi, to było dla mnie naturalne. W domu miałem bezwarunkową akceptację”, mówił Michał w magazynie Twój Styl.

Jemu i tacie życzymy kolejnych pięknych lat pełnych wsparcia i szczerej miłości. 

Sprawdź też: Ostatnie publiczne nagranie Anny Przybylskiej. Zwróciła się do fanów: „Jest mi trochę smutno...”

Michał Szpak, VIVA! 14/2023
Fot. Zuza Krajewska

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.