Jan Frycz 2013
Fot. Jan Bogacz PAP TVP
ZWIĄZKI GWIAZD

Jan Frycz żałuje swojego pierwszego małżeństwa. „Ożeniłem się bez sensu”

Kim jest pierwsza żona znanego aktora?

Maria Elas 3 maja 2024 20:04
Jan Frycz 2013
Fot. Jan Bogacz PAP TVP

Jan Frycz pojawił się ostatnio w serialu „Bracia”. Mimo upływu czasu jego kariera aktorska wciąż wydaje się utrzymywać na dość dobrym poziomie. Tego samego nie można powiedzieć jednak o jego życiu miłosnym. Artysta miał za sobą kilka nieudanych związków, pierwszego małżeństwa zupełnie żałował. Kim była jego pierwsza żona? Mało kto wie, że to również znana aktorka! 

[Ostatnia publikacja na VUŻ-u 06.05.2024 r.]

Jan Frycz żałował pierwszego małżeństwa

Jan Frycz na ślubnym kobiercu stanął po raz pierwszy, gdy miał zaledwie 22 lata. Jego żoną została wówczas studiująca z nim w szkole teatralnej Grażyna Laszczyk. Jak wyznał po latach, to małżeństwo było wielkim błędem. Aktor był zbyt młody, a decyzja podjęta była bardzo pochopnie, głównie ze względu na to, że przed ślubem jego wybranka... zaszła w ciążę. Jan Frycz nie był nawet pewien swoich uczuć.  „Tak wyszło po prostu” opowiedział przed laty „Playboyowi” dodając, że ślub był pomysłem ich rodziców. „Ożeniłem się bez sensu” mówił gorzko.

Będąc dopiero na drugim roku studiów, młodemu artyście nie w głowie było jeszcze zakładanie rodziny czy wybieranie partnerki na całe życie. Nie mógł nawet stwierdzić, czy uda im się ich utrzymać: nauka w szkole również nie szła mu zbyt dobrze, chociaż mimo to udało mu się zdobyć pracę. „Ja już wtedy wiedziałem, że będę miał angaż w teatrze i... zawaliłem szkołę. Popełniłem błąd, ale i tak się obroniłem, tyle że trzy lata później” mówił w rozmowie z portalem „Wywiadowcy”. Gdy w 1977 r. na świecie pojawiła się ich córka Gabriela niestety nie potrafił odnaleźć się w nowej roli. Odszedł od żony gdy jego pierwsze dziecko było jeszcze całkiem maleńkie...

Zobacz także: Andrzej Chyra i Magdalena Cielecka byli najgorętszą parą show-biznesu. Poznała ich... żona aktora

Grażyna Laszczyk-Frycz, kadr z filmu „Bal na Dworcu w Koluszkach”, 1989 r.
Fot. INPLUS/EAST NEWS

Grażyna Laszczyk-Frycz, kadr z filmu „Bal na Dworcu w Koluszkach”, 1989 r.

Kim jest pierwsza żona Jana Frycza, Grażyna Laszczyk-Frycz?

Żona aktora, Grażyna Laszczyk-Frycz miała już od początku nastawiać się na to, że ich małżeństwo nie przetrwa. Postawiła więc na własną karierę z nadzieją, że uda się jej zarobić na siebie i na swoją córeczkę. Wkrótce okazało się, że podjęła właściwą decyzję. Najpierw dołączyła do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, później udało się jej ukończyć studia, po których zasiliła skład zespołu w Starym Teatrze w Krakowie, z którym związana była przez dziesięć kolejnych lat.

W 1990 r. aktorka postanowiła zmienić nieco branżę i rozstała się z deskami teatru. Wówczas po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć ją na szklanym ekranie. Od tamtej pory zachwyciła swoim talentem aktorskim w dziesiątkach filmów, seriali, a nawet słuchowisk radiowych. W ostatnich latach najbardziej rozpoznawalna jest jako Jadwiga Reutt w „Stuleciu Winnych” i profesor Truchlawa w „Krakowskich potworach”.

Sprawdź też: Jest narzeczoną producenta TVP, dzieli ich ponad dekada. Sylwia Dekiert doczekała się trójki dzieci

Jan Frycz, 46.FPFF w Gdyni, 2021 rok
Fot. Kurnikowski/AKPA

Jan Frycz, 46.FPFF w Gdyni, 2021 rok

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.