Książę Harry z dziećmi
Fot. SplashNews.com/East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wzorem jest dla niego księżna Diana. Tak książę Harry przygotowuje się do ojcostwa

Chce wprowadzić w życie rady mamy

Gabriela Czernecka 18 października 2018 07:21
Książę Harry z dziećmi
Fot. SplashNews.com/East News

Książę Harry niebawem zostanie ojcem. Młodszy syn księcia Karola za pośrednictwem social mediów poinformował, że wiosną 2019 roku na świat przyjdzie jego pierwsze dziecko. Jakim będzie ojcem? Nikt chyba nie ma wątpliwości, że książę Harry ma świetny kontakt z dziećmi. Niejednokrotnie udowodnił to podczas zagranicznych podróży. Od zawsze powtarzał, że nie chce być tylko świetnym wujkiem. Wygląda na to, że jego marzenie o pełnej i szczęśliwej rodzinie wreszcie się spełni. A jak przygotowuje się do nowej życiowej roli? Zobaczcie sami! 

Tak książę Harry przygotowuje się do ojcostwa

W poniedziałek Pałac Kensington poinformował, że książę Sussex i księżna Sussex niebawem zostaną rodzicami. Pierwsze dziecko pary przyjdzie na świat wiosną 2019 roku. Jak na razie płeć dziecka nie jest znana, ale internauci już snują domysły, podając swoje propozycje na imię. Wśród najbardziej popularnych są m.in. dla chłopca: Albert, Spencer, Arthur, Philip, a dla dziewczynki: Diana, Victoria, Elizabeth, Maria. Na tych domysłach się jednak skończy, bowiem para zamierza kontynuować rodzinną tradycję Windsorów i o płci dziecka, jak i jego imieniu, Harry i Meghan poinformują dopiero, gdy przyjdzie ono na świat.

Tymczasem my mamy okazję podpatrywać to, jak książę Harry przygotowuje się do swojej nowej roli. Nikt chyba nie ma wątpliwości, że ma świetny kontakt z dziećmi. Z pewnością dowodem tego są jego świetne relacje z dziećmi Williama i Kate. Książę George, księżniczka Charlotte, a i od niedawna książę Louis, mogą liczyć na wsparcie swojego wujka. 

Chcesz wiedzieć więcej o rodzinie królewskiej? Dołącz do naszej grupy! Link tutaj>>

Podobno to do księżniczki Charrotte Harry ma największą słabość, bo jak piszą zagraniczne serwisy... najbardziej przypomina jego! Może to dlatego, że o jej narodzinach dowiedział się niemal z gazet! Gdy na świat przyszła księżniczka Charlotte książę Harry był wówczas na misji w wojsku. W rozmowie ze Sky News wyznał wówczas, że już nie może się doczekać aż ją zobaczy i weźmie na ręce. Z pewnością to spotkanie było bardzo emocjonujące. Harry w opiece nad dziećmi ma więc wprawę, co niejednokrotnie udowodnił podczas zagranicznych podróży.

Poczucie humoru księcia Harry'ego

Fotografie i filmiki księcia jak dzieli się z dziewczynką podczas meczu popcornem kilka miesięcy temu stały się hitem sieci. Dwulatka skradła serca kibiców Invictus Games. Na małą Emily urok brytyjskiego księcia nie zadziałał. Dziewczynka bardziej zainteresowana była jego kubełkiem popcornu. Książę Harry, jak przystało na przedstawiciela brytyjskiej rodziny królewskiej, potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji. Sceny przekomarzania się księcia i dwuletniej Emily zarejestrowały kamery i... stały się hitem Internetu! 

Harry słynie nie tylko z poczucia humoru, ale i zdolności, którą zdobył dzięki mamie, księżnej Dianie. Chodzi o umiejętność rozmowy z ludźmi i nawiązywania z nimi kontaktu. Błyskotliwą reakcją zaskoczył choćby podczas wizyty w Irlandii. Parę książęcą Sussex przywitały tłumy fanów brytyjskiej rodziny królewskiej. Jednej z pań udało się zadać Harry’emu pytanie.

Elaine Adam-Stewart zrobiła to w dość dosadny i bardzo bezpośredni sposób sugerując, że książę powinien jak najszybciej wziąć się do roboty! Elaine Adam-Stewart powiedziała: „Mój mąż też ma rude włosy i dał mi pięcioro dzieci. A kiedy Ty i Meghan zaczniecie się starać?”. Harry słynie z poczucia humoru i ogromnego dystansu do siebie, więc jak relacjonuje magazyn People, nie obraził się na fankę tylko krótko odparł z uśmiechem: „Pięcioro dzieci?! To zbyt wiele”.

Książę Harry z dziećmi, księżna Meghan z dziećmi, Harry i Meghan z dziećmi, para książęca Sussex
Fot. East News

Książę Harry idzie śladem księżnej Diany

„Dziękujemy za niesamowicie ciepłe przyjęcie i szanse spotkania wielu Australijczyków z różnych środowisk. Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego miejsca na ogłoszenie nowiny, że spodziewamy się dziecka”, powiedział książę Harry w rozmowie z Eddiem Woo, australijskim matematykiem i YouTuberem, który przyznał, że jest ojcem trójki dzieci.

Wraz z żoną książę Harry przebywa obecnie w Australii i na każdym kroku udowadnia, że Meghan jest jego wielką miłością i że już nie może się doczekać, by zostać ojcem. Swoim dziecim chciałby jednak zapewnić życie z dala od medialnego zgiełku i surowych zasad protokołu. Dzięki temu, że w kolejce do tronu jest siódmy, nie będzie to aż tak trudne zadanie, jakie stało przed laty przed Dianą (wówczas Harry był trzeci w linii sukcesji).

Księżna Diana uciekała więc od pałacowego życia, gdzie nie czuła się zbyt komfortowo. Nie chciała, by jej synowie (Harry i William) przeżywali to, co ona, więc robiła wszystko, by zapewnić im dzieciństwo z dala od zasad protokołu. Namawiała do wybryków, przemycała słodycze, zabierała do fastfoodów, a przede wszystkim dawała poczucie wolności, bezpieczeństwa i miłości. 

„Moja matka kochała te chwile prywatności i mogła być matką, a nie księżną Walii. Podjęła więc decyzję, że niezależnie od wszystkiego, mimo trudności, zadba abyśmy obaj mieli normalne życie. Nawet jeśli miałoby to oznaczać, że co jakiś czas zabierze na na burgera, czy niezauważeni przemkniemy do kina (…) Taka była”, mówił w filmie Diana, Our Mother: Her Life and Legacy książę Harry.

Wiele wskazuje na to, że podobnie będzie chciał wychować swoje dzieci. „Chciałbym wieść jak najbardziej normalne życie, ogromnie chciałbym mieć dzieci, ale będę też szczęściarzem jeśli będę miał jedno”, wyznał w jednym z wywiadów. Wygląda na to, że jego marzenie powoli się spełnia!  

Książę Harry z dziewczynką, która wyjada mu popcorn
Fot. East News

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.